youtuberzy

  youtuberzy

  Blowek - kim jest Karol Gązwa? Znany polski youtuber opowiada nam o kulisach pracy youtubera. "Trzeba kierować się sercem, w tym co się robi i wtedy to wychodzi". Czy starsze pokolenie "rozumie" czym zajmuje się youtuber? Jak zarabia się pieniądze na internetowych transmisjach i czy Blowek zestresował się występem w DDTVN w towarzystwie "cioci Reginy"?

  Jak co piątek Barbara Pasek złożyła w Dzień Dobry TVN raport z życia polskiego Internetu. Jego królem został Łukasz Jakóbiak i jego wielka mistyfikacja. Dzięki temu Polska dowiedziała się o istnieniu innej polskiej youtuberki, Weroniki Szymańskiej, która na początku 2016 roku faktycznie pojawiła się w Ellen DeGeneres Show. Jak tego dokonała? Co jeszcze działo się w sieci w tym tygodniu?

  W katowickim centrum handlowym odbywa się niezwykły performance: dwoje youtuberów, LittleMooonster96 i Stuu, postanowili zamieszkać w stworzonej specjalnie dla nich przestrzeni. W dniach 14-29 stycznia nie tylko śpią, jedzą i pracują w galerii. Czekają ich również różne zadania: będą ochroniarzami i pracownikami sklepów znajdujących się na terenie centrum. Przyjaźnią się od 2 lat, ale nigdy razem nie mieszkali. Czy sprawdzają się w roli współlokatorów? Pierwszą taką akcję w Polsce postanowił zobaczyć na własne oczy dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Polscy youtuberzy ruszyli do akcji i stworzyli teledysk na rzecz WOŚP. Za każde odtworzenie filmiku PLAY przekaże pieniądze na rzecz Orkiestry. W Dzień Dobry TVN Maciek Dąbrowski (Człowiek Warga), Basia Kurdej-Szatan, Maciek Łagodziński, Paulina Mikuła (Mówiąc Inaczej) i Szparagi (Natalia i Karolina) opowiedzieli o inicjatywie, a na scenie zaśpiewali WOŚP-ową piosenkę.

  Youtuberowe gwiazdy mogą już czuć na sobie jej oddech. O kim mowa? O naiwnej i pobożnie wyglądającej, acz szalonej Kaśce Zdrowaśce - zakonnicy, która wtrąca się i komentuje niemalże wszystko. Przyszła do Dzień Dobry TVN, by zrobić coming out. Zapytaliśmy ją, jak jest odbierana przez widzów swojego kanału i na jakich czerwonych dywanach do tej pory się pojawiła. Zobaczcie, kto tak naprawdę stoi za postacią Kaśki Zdrowaśki.

  Od 10 lat Karolina Korwin Piotrowska prowadzi na TVN Style Magiel Towarzyski. Co się zmieniło przez te lata w show-biznesie? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Jan Jurkowski i Marek Hucz, absolwenci krakowskiej szkoły teatralnej, trzy lata temu założyli Grupę Filmową Darwin. Efekty swojej pracy zamieszczają w internecie. Ich skecze przedstawiające alternatywną rzeczywistość cieszą się ogromną popularnością. Jak powstają ich filmy? Ile osób pracuje na planie? Ile kosztuje wyprodukowanie jednego odcinka? Czy na tym zarabiają? Janka i Marka gościliśmy dziś w studiu Dzień Dobry TVN.