Newsy

Klemens Murańka z drugim negatywnym wynikiem testu na koronawirusa. Polacy wystąpią w Oberstdorfie

Newsy

Klemens Murańka ponownie otrzymał negatywny wynik testu na koronawirusa, dzięki czemu nasi skoczkowie będą mogli wystartować w konkursie w Obersdorfie. Dzień wcześniej stwierdzono u naszego zawodnika zakażenie i w związku z tym cała polska drużyna została zdyskwalifikowana z Turnieju Czterech Skoczni.

Klemens Murańka z drugim negatywnym wynikiem testu na koronawirusa

Wtorkowy test Klemensa Murańki na koronawirusa ponownie dał wynik negatywny. Związany z polską drużyną portal Skaczemy.pl napisał we wtorek rano w mediach społecznościowych:

- Polscy reprezentanci wszyscy z negatywnymi testami Covid-19 co jest ostateczną nieodwołalną przepustką do dzisiejszego konkursu w Oberstdorfie. Do zobaczenia na skoczni o 14:30 wszyscy gotowi do walki.

Informację tę potwierdził również Polski Związek Narciarski.

- Nasi skoczkowie wystartują w Oberstdorfie! Negatywne wyniki całej naszej reprezentacji - ogłosił triumfalnie na Twitterze.

Przypomnijmy, że w niedzielę u polskiego skoczka narciarskiego stwierdzono zakażenie i z tego powodu polska kadra nie została dopuszczona do kwalifikacji inaugurującego Turniej Czterech Skoczni konkursu w Oberstdorfie.

O godzinie 21.00 w poniedziałek odbyła się nadzwyczajna odprawa techniczna, w której uczestniczyli online przedstawiciele startujących w Turnieju Czterech Skoczni reprezentacji. Ustalono, że jeśli wszystkie przeprowadzone we wtorek rano testy polskich skoczków dadzą wynik negatywny, Biało-Czerwoni zostaną we wtorek dopuszczeni do rywalizacji w Oberstdorfie. Oprócz Murańki w siedmioosobowej polskiej kadrze na TCS znaleźli się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, triumfator poprzedniej edycji Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot.

Bez kwalifikacji i systemu KO

Dzięki negatywnym wynikom wtorkowych testów pewne jest, że Polacy w komplecie wystąpią w konkursie. Ten zostanie rozegrany bez kwalifikacji i systemu KO. O punkty Pucharu Świata rywalizować będzie 62 skoczków.

Konkurs zaplanowano na godzinę 16.30. Dwie godziny wcześniej (14.30) na specjalny skok treningowy mogliby liczyć wyłącznie Polacy. Seria próbna rozpocznie się oficjalnie o godzinie 15.

Relacje na żywo z Turnieju Czterech Skoczni (konkursów i kwalifikacji) w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.

Zobacz też:

Dawid Kubacki - do czego jest zdolny, aby dbać o formę podczas kwarantanny?

Maciej Kot zostanie ojcem. Skoczek pochwalił się zdjęciem z żoną: "Kocur Junior nadchodzi"

Jarosław Krzak - nowa twarz w polskich skokach narciarskich. "Gdy tata mówi, że spełniam jego marzenia, to robi mi się ciepło na sercu"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości