skoczek narciarski

  skoczek narciarski

  Skoki narciarskie to niewątpliwie sport ekstremalny. Wielu z nas zastanawia się, co czuje i co widzi skoczek w trakcie lotu. Mamy nagranie, które pokazuje cały przejazd aż do lądowania. Poczujcie emocje prosto ze skoczni.

  W noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen w ramach Turnieju Czterech Skoczni, polscy skoczkowie znów nie wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności. W tym sezonie skoków Biało-Czerwonym nie idzie najlepiej. Sebastian Szczęsny, dziennikarz sportowy, w Dzień Dobry TVN opowiedział o tym, co może wpływać na pogorszenie wyników naszych reprezentantów. 

  Puchar Świata w skokach narciarskich to wydarzenie gwarantujące kibicom szereg niepowtarzalnych emocji. Zimowe kwalifikacje i konkursy ściągają tłumy obserwatorów na trybuny pod skoczniami, ale cieszą też oczy widzów zasiadających przed ekranami telewizorów czy komputerów. Jakimi przekąskami warto umilić sobie czas spędzany na oglądaniu sportowych relacji? Zapytaliśmy o to reprezentanta polskiej kadry skoczków, Aleksandra Zniszczoła.

  Początek sezonu w skokach narciarskich wywołuje szereg niepowtarzalnych emocji wśród wszystkich entuzjastów sportów zimowych. Zawodnicy stający do rywalizacji w tej wyjątkowej dyscyplinie muszą sprostać wielu wyzwaniom, takim jak czasochłonne i wyczerpujące treningi, ale i odpowiednio skomponowana dieta. Posiłki mają zapewnić sportowcom cenną energię, stanowią także niezastąpione wsparcie w ochronie organizmu przed infekcjami. O tajnikach jadłospisu polskich skoczków rozmawialiśmy z Magdaleną Wieczorek, dietetykiem Kadry Narodowej w Skokach Narciarskich w latach 2015-2019.

  9-letni skoczek Tymek Cienciała ma w swojej kolekcji już około 50 pucharów. W swojej kategorii wiekowej nie ma sobie równych. Jak godzi sport ze szkołą? Czy jego pasja wpływa na życie całej rodziny? Co i ile je mały mistrz? I kto jest jego sportowym idolem? Tymek odwiedził Dzień Dobry TVN z rodzicami: Andrzejem i Anitą.

  Kiedyś był jednym z największych rywali Adama Małysza, a dziś pracuje jako maszynista. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger sprawdził, dlaczego fiński skoczek narciarski, mistrz świata Matti Hautamäki, na sportowej emeryturze, zatrudnił się na kolei. Czy nie tęskni za treningami i skokami? Jak wspomina swoją wieloletnią rywalizację z Adamem Małyszem? Jak ocenia Kamila Stocha?

  W ten weekend Puchar Świata w skokach narciarskich odbywał się w Wiśle - rodzinnym mieście Piotra Żyły. Jaka była atmosfera podczas zawodów? Czy skoczek czuł presję startując w Wiśle? Czego nauczył go obecny trener Stefan Horngacher? Jak Piotr wspomina ostatni Turniej Czterech Skoczni? Jakie ma marzenia? Z Piotrkiem Żyłą rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Rylik.

  Tegoroczne Letnie Grand Prix w skokach narciarskich wygrał Polak Maciej Kot. Do Bukowiny Tatrzańskiej pojechała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska, aby zapytać skoczka, jak świętował zwycięstwo i kto jest dla niego największym wsparciem. Miała też okazję spotkać się z dziewczyną Maćka - Agnieszką Lewkowicz.

  Tomek Pilch swoje pierwsze narty do skoków dostał w wieku 2 lat. Osobą, które mu je podarowała był jego wujek... słynny Orzeł z Wisły - Adam Małysz. Od tego momentu chłopiec chciał skakać. Swoje pierwsze skoki zaczął oddawać w wieku 4 lat. Dziś Tomek ma lat 15 i większość czasu spędza na treningach, ponieważ skocznia to jego żywioł. Tomka wraz z jego rodzicami - Iwoną i Adamem Pilchami gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Zapytaliśmy ich o treningi i przyszłość młodego sportowca. czy rodzice odczuwają strach, kiedy ich syn siada na belce startowej? Czy Tomek jada - tak jak jego wujek - bułkę z bananem? ;)

  Jest twórcą najprostszej definicji skoków narciarskich. Nie boi się przyznać, że jego dziecko zjadło kostkę do toalety ;-) Agnieszka Rylik spotkała się z wzorowym ojcem - skoczkiem narciarskim Piotrem Żyłą i jego pociechami - 9-letnim Kubą i 3-letnią Karoliną. Ile miał lat, gdy po raz pierwszy został ojcem? Co dziecie zmienily w jego życiu? Czy jeżdżą z tatą na zawody? I czy syn Piotra Żyły pójdzie w jego ślady? Czy bywa surowym ojcem?

  W niedzielę z Dzień Dobry TVN dużo emocji: Sting! "TEN STING" o sławie, pieniądzach i wnukach. Klimek Murańka i jego najważniejszy skok - tym razem na "głęboką wodę". Skoczek zaprosił nas na swoje wesele. A także ktoś bardzo egzotyczny, przystojny i sympatyczny - w Dzień Dobry TVN Rafał Maślak ze swoim gościem - Misterem Kolumbii. Bądźcie z nami od 8.30!