Gwiazdy

Dawid Kubacki zostanie tatą. "Nie mam pojęcia, czy będę mógł być na miejscu i zobaczyć swoją córkę"

Gwiazdy

Dawid Kubacki zostanie tatą. "Nie mam pojęcia, czy będę mógł być na miejscu i zobaczyć swoją córkę"

Dawid Kubacki i jego żona, Marta Majcher przeżywają teraz cudowny czas. Para spodziewa się przyjścia na świat ich pierwszego dziecka. Skoczek w rozmowie z Dzień Dobry TVN opowiedział, jakie emocje towarzyszą mu w tych wyjątkowych chwilach. 

Dawid Kubacki - kiedy zostanie tatą?

Dawid Kubacki wraz z żoną już w grudniu powitają na świecie córkę. Przyszli rodzice nie mają jednak łatwo. Zbliża się sezon narciarski, więc sportowiec znaczną część zimy spędzi poza domem. Dodatkowo trwająca już prawie rok pandemia koronawirusa nie ułatwia im zadania. 

Na pewno będzie to ciężki okres, przede wszystkim pod względem organizacyjnym. Termin to jedna rzecz, a kiedy będzie poród to druga i tak naprawdę nie mam pojęcia, czy będę mógł być na miejscu i zobaczę swoją córkę, czy zobaczę ją dopiero po jakimś czasie, kiedy wrócę z kolejnego wyjazdu. To na pewno trudna sytuacja, również dla mojej żony, bo jednak zostanie z tym dzieckiem sama. Oczywiście są osoby, które będą mi pomagały, ale jednak mnie nie będzie, więc to będzie ciężka sytuacja

 - przyznał sportowiec w rozmowie z Sandrą Hajduk. 

Skoczek nie ukrywa, że chciałby, aby kiedyś jego córka zobaczyła, jak wygląda jego praca. Jak tylko jego pociecha podrośnie, zabierze ją na skocznie i za kulisy sportowego świata. Nie ma parcia, żeby dziewczynka poszła w jego ślady. Pozwoli jej samej zadecydować, kim chce zostać.

Kiedyś na pewno ją zabiorę na skocznię, żeby zobaczyła, co tata robi, jak ucieka z domu. Wydaje mi się, że na długodystansowe plany jest jeszcze za wcześnie. Uważam, że dziecka nie ma co na siłę pchać w jakikolwiek sport. Nie wiem, co jej się będzie podobało, czy będzie wolała rysować, śpiewać, gonić za piłką. To jest trudne do przewidzenia. Najważniejsze jest to, żeby dziecko wspierać w tym, w czym chce się realizować 

- podkreślił sportowiec w Dzień Dobry TVN.

Dawid Kubacki - kim jest jego żona?

Żona Dawida Kubackiego też kiedyś była sportsmenką. Uprawiała szermierkę w Pałacu Katowice i studiowała też na AWF-ie. 

Marta Majcher nie zwykła udzielać się medialnie. Do tej pory żyła w cieniu męża, dając mu przestrzeń do realizowania się w sporcie. 

Czasami zdarza się, że na takie większe imprezy uda się żonie przyjechać, kiedy ja pracuję. Ale też uda się tylko na chwilę przy skoczni spotkać i porozmawiać. Żartuję sobie, że takie przerwy w przebywaniu razem też są dobre, bo zdąży człowiek zatęsknić i później z uśmiechem na ustach chce się wrócić do domu, do ukochanej osoby

 - powiedział dumny mąż.

Dawid Kubacki zapytany, czy od razu wiedział, że Marta zostanie jego żoną, oznajmił:

Myślę, że sam fakt, że dążyłem do tego, by ją poznać i jakoś tę znajomość kontynuować, świadczy o tym, że to nie była przelotna znajomość, tylko rozwinęła się w coś fajnego

Dawid Kubacki i Marta Majcher - historia ich miłości

Para trzyma swój związek z dala od zainteresowania mediów. Wiadomo jedynie tyle, że skoczek oświadczył się Marcie na ich wspólnych wczasach w Egipcie. Ukochana skoczna przyjęła oświadczyny i niedługo po tym zakochani powiedzieli sobie sakramentalne "tak". Ceremonia odbyła się 1 maja 2019 r. w kościele na Bachledówce.

Marta jest bardzo dumna z męża. Na jej profilu na Instagramie, który nota bene śledzi ponad 14 tys. osób, co rusz wrzuca zdjęcia z ukochanym. Przypomnijmy, że Dawid Kubacki 6 stycznia tego roku został trzecim polskim królem Turnieju Czterech Skoczni.

Mój osobisty Mistrz Świata

- napisała wówczas Marta Majcher na swoim profilu na Instagramie.

Zobacz też:

Dawid Kubacki idzie jak burza. Tata skoczka: "Syn będzie walczył do końca"

Sportowa aktywność w ciąży. Jakich dyscyplin powinno się unikać?

Adam Małysz o zachorowaniu na Covid-19: "Jeśli ktoś tego nie przeżyje, to nie jest w stanie tego zrozumieć"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Reporter: Sandra Hajduk
Co sądzisz o tym artykule?
63
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0