skoczek

  skoczek

  Początek sezonu w skokach narciarskich wywołuje szereg niepowtarzalnych emocji wśród wszystkich entuzjastów sportów zimowych. Zawodnicy stający do rywalizacji w tej wyjątkowej dyscyplinie muszą sprostać wielu wyzwaniom, takim jak czasochłonne i wyczerpujące treningi, ale i odpowiednio skomponowana dieta. Posiłki mają zapewnić sportowcom cenną energię, stanowią także niezastąpione wsparcie w ochronie organizmu przed infekcjami. O tajnikach jadłospisu polskich skoczków rozmawialiśmy z Magdaleną Wieczorek, dietetykiem Kadry Narodowej w Skokach Narciarskich w latach 2015-2019.

  W niedzielę porozmawiamy między innymi z Felixem Baumgartnerem. Dlaczego skoczek decyduje się tylko na takie wyczyny, które do tej pory nikomu się jeszcze nie udały? Czy jest uzależniony od adrenaliny? Bądźcie z nami niedzielę. Zapraszamy o 8:30!

  Marcin Sawicki spotkał się z całą rodziną naszego skoczka, Piotra Żyły, by sprawdzić jakie postępy na skoczni robi jego syn Kuba! Czy rośnie nam nowe pokolenie mistrzów? Czy tata daje rady młodemu skoczkowi? :)

  W nagrodę za dwa złote medale, patriotyzm i promowanie znaku polskiego lotnictwa, Ministerstwo Obrony Narodowej postanowiło spełnić marzenie Kamila Stocha. Jak nasz skoczek sprawdził się w roli pilota samolotu f-16? Zobaczcie! O wrażenia z lotu naszego mistrza spytał Filip Chajzer. Czy teraz piloci f-16 będą mieli namalowanego Stocha na kasku? ;)

  Krzysztof Biegun szybko zaskoczył cały świat zostając liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dziewiętnastoletni skoczek został już namaszczony na następcę Adama Małysza. I to w dodatku przez samego mistrza. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Agnieszka Rylik oraz Maciej Maciusiak, trener Krzysztofa Bieguna. Czy czeka nas biegunomania?