Sport i fitness

Dawid Kubacki idzie jak burza. Tata skoczka: "Syn będzie walczył do końca"

Sport i fitness

Dawid Kubacki idzie jak burza. Tata skoczka: "Syn będzie walczył do końca"

W Innsbrucku trwa 68. Turniej Czterech Skoczni. Jednym z faworytów konkursu jest Polak – Dawid Kubacki. W Nowym Targu dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z tatą naszego skoczka Edwardem Kubackim.

Dawid Kubacki idzie jak burza

Na półmetku 68. Turnieju Czterech Skoczni Dawid Kubacki, który skacze obecnie najrówniej spośród wszystkich zawodników polskiej reprezentacji, jest trzeci w ogólnej klasyfikacji.

Dawid w walce o złoto konkuruje z trzema innymi zawodnikami: Ryoyu Kobayashim, Karlem Geigerem, Mariusem Lindvikiem.

Wszyscy skoczkowie są w znakomitej formie. Różnice między nimi są minimalne. Zapowiada się wyrównana walka podczas ostatnich zawodów w Innsbrucku.

Tata -najwierniejszy kibic

Nad Dawidem Kubackim przewagę ma obecnie Ryoyu Kobayashi. Różnica wynosi 7,8 pkt. Zdaniem taty Edwarda, jest to różnica, którą można odrobić.

Na pewno jest to do odrobienia. Ale musimy z tym poczekać do ostatniego skoku. Tam jest loteria. Szczególnie w Innsbrucku, gdzie wieją duże wiatry pod narty

- przyznał tata Dawida Kubackiego.

Rodzice Dawida jeszcze dziś są w rodzinnym Nowym Targu. Jutro wybierają się na skocznię, by wspierać syna.

Polski skoczek

Dawid Kubacki to polski skoczek narciarski. Urodził się 12 marca 1990 roku w Nowym Targu. Jest członkiem polskiej kadry narodowej. W Pucharze Świata debiutował 16 stycznia 2009 roku. Dwukrotny olimpijczyk. Pierwsze zwycięstwo w PŚ zdobył w 2019 roku w Predazzo.

Zobacz też:

>>>

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player

.<<<

Co sądzisz o tym artykule?
72
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0