Newsy

Kina są już otwarte. Na jakie produkcje możemy się wybrać? Oto propozycje Anny Wendzikowskiej

Newsy

Aktualizacja:

Od 21 maja rząd poluzował obostrzenia w instytucjach kultury. Od tego czasu możemy odwiedzać kina w reżimie sanitarnym, czyli z obłożeniem 50 procent. A jakie filmy można zobaczyć? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Anna Wendzikowska.

Film "Nomadland"

Film Chloé Zhao przedstawia historię 60-letniej Fern (Frances McDormand), która w wyniku recesji traci cały dobytek swojego życia. Wówczas pakuje swojego vana i wyprowadza się z pustoszejącego miasteczka wzniesionego dla pracowników lokalnej fabryki. Wyrusza w drogę jako współczesna nomadka. Dorywcze prace i spotkania zmieniają jej życie, a każdy kolejny kilometr coraz bardziej zbliża do odkrycia siebie.

- To jest najlepszy film roku i najlepsza reżyseria dla Chloé Zhao. Frances McDormand tutaj w roli głównej też dostała Oscara. (...) Ten film nie jest prosty w odbiorze, bo jest bardzo taki wolny, spokojny, natomiast nieprawdopodobnie zbudowany jest klimat - powiedziała w Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

Film "Ojciec"

Produkcja Floriana Zellera jest przejmującym obrazem o przemijaniu i miłości. 80-letni Anthony (Anthony Hopkins) odmawia przyjmowania wszelkiej pomocy od swojej córki Anny (Olivia Colman), gdy się starzeje. Wykazuje oznaki demencji, kaprysi i odrzuca kolejnych opiekunów. Kiedy próbuje zrozumieć to, co się z nim dzieje z upływem czasu, zaczyna wątpić w swoich bliskich, własny umysł, a nawet rzeczywistość.

- To jest też film oscarowy bo Anthony Hopkins dostał Oscara. To jest film trudny, bo taki "wyciskacz łez" powiedziałabym. (...) To jest coś, co wszystkich nas czeka, więc to jest temat bardzo taki uniwersalny - stwierdziła dziennikarka.

Film "Mortal Combat"

Produkcja Simona McQuoida to kino fantasy. Opowiada historię zawodnika mieszanych sztuk walki, Cole'a Younga (Lewis Tan), który przywykł do tego, że obrywa za pieniądze. Nie ma jednak pojęcia o swoim pochodzeniu i nie wie, dlaczego władca Zaświatów Shang Tsung nasłał na niego swojego najlepszego wojownika. W obawie o bezpieczeństwo rodziny, Cole udaje się na poszukiwanie pewnej kobiety. Stopniowo zaczyna odkrywać swoje przeznaczenie.

- To jest film o walce. Tu się toczy walka o istnienie wszechświata - podsumowała Anna Wendzikowska.

Film "Cruella"

Nowa produkcja Disneya przedstawia buntownicze początki jednej z najbardziej znanych i genialnych postaci, czyli legendarnej Cruelli de Mon (w tej roli Emma Stone). Akcja "Cruelli" rozgrywa się w Londynie w latach 70. w trakcie punkrockowej rewolucji. Pokazuje historię Estelli, bystrej i kreatywnej dziewczyny, zdeterminowanej, by zyskać sławę dzięki swoim projektom, która zaprzyjaźnia się z parą młodych złodziei. Pewnego dnia jej modowy talent przyciąga uwagę baronowej (Emma Thompson), a ich relacja sprawia, że Estella przechodzi na złą stronę i staje się żądną zemsty Cruellą.

- Bardzo ciekawe jest to, że Emma Stone, która jest znana z ról takich "dziewczyn z sąsiedztwa" (...) tutaj dostała rolę czarnego charakteru i świetnie się w tej roli odnalazła - dodała redaktorka.

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości