filmowa produkcja

  1 września obchodzimy 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej, największego i najkrwawszego starcia w historii ludzkości. O jej przebiegu młodsze pokolenia dowiadują się z lekcji historii, opowieści pradziadków, ale i filmów. Oto zestawienie produkcji o II wojnie światowej, które obnażają okrucieństwo wojny.

  2 lipca na ekrany polskich kin trafi film "Wróg doskonały" w reżyserii Kiké Maíllo. To pierwsza po sukcesie "Zimnej wojny" zagraniczna produkcja z Tomaszem Kotem w roli głównej. Kiedy hiszpański reżyser zadzwonił do polskiego aktora? Jakie przeżycia wiążą się z pracą na zagranicznym planie? Z tymi pytaniami artysta zmierzył się w Dzień Dobry Wakacje.

  Harrison Ford znowu wcieli się w postać nieustraszonego archeologa. Hollywoodzki gwiazdor zagra Indianę Jonesa już po raz piąty. Pierwsze zdjęcia z planu filmowego właśnie wyciekły do sieci. Jak się prezentuje kultowy aktor?

  Od 21 maja rząd poluzował obostrzenia w instytucjach kultury. Od tego czasu możemy odwiedzać kina w reżimie sanitarnym, czyli z obłożeniem 50 procent. A jakie filmy można zobaczyć? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Anna Wendzikowska.

  Już niebawem Oscary 2021. Choć tegoroczna gala będzie nietypowa, rozdane Nagrody Akademii Filmowej będą równie prestiżowe. Jakie produkcje znalazły się w gronie tych najlepszych? Oto filmy nominowane do statuetki.

  Małgorzata Kożuchowska to jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. W czasie swojej długoletniej kariery zagrała w wielu produkcjach i zdobyła miliony fanów. Teraz pokazała swoje zdjęcie z planu produkcji, która nigdy nie ujrzała światła dziennego. Wygląd gwiazdy wprawił internautów w osłupienie.

  Święta to taki czas, kiedy mamy szansę nadrobić jakieś pozycje filmowe, bądź obejrzeć te, bez których nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia. Do klasyków nie należy jednak wyłącznie "Kevin sam w domu". A jakie są inne produkcje? Sprawdźcie to w zestawieniu Anny Wendzikowskiej.

  Agnieszka Woźniak-Starak po stracie męża zaangażowała się w promocję filmu "Ukryta gra", wyprodukowanego przez Watchout Studio, jednak od czasu tragedii, jaka ją spotkała, unikała wywiadów. Dla nas zrobiła wyjątek. W listopadzie 2019 r. prowadzącej Dzień Dobry TVN Dorocie Wellman opowiedziała o kulisach powstawania filmu, planach, jakie chciał zrealizować jej mąż, Piotr Woźniak-Starak i życiu po jego stracie.

  Na zamku w Ogrodzieńcu powstaje film "One Love". To już kolejny raz, kiedy bollywoodzka produkcja na scenerię filmu wybrała malownicze, polskie pejzaże. Z odtwórcami głównych ról i reżyserem filmu rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska. Co spodobało im się w naszym kraju? Co ich tu przyciąga? Jak Hindusi oceniają współpracę z polskimi filmowcami?