Młodsza siostra Hitlera chciała wyjść za mąż za masowego mordercę. Adolf był wściekły

Źródło: Dzień Dobry TVN
„Ta wojna wciąż jest w nas”
„Ta wojna wciąż jest w nas”
Adam Mickiewicz - palacz, kochaś, wieszcz od science-fiction
Adam Mickiewicz - palacz, kochaś, wieszcz od science-fiction
Niezwykła historia zwycięstwa Polaków w Operation Sail. Uczestnicy regat z 1972 r. są poszukiwani
Niezwykła historia zwycięstwa Polaków w Operation Sail. Uczestnicy regat z 1972 r. są poszukiwani
Niezwykła historia polskiej arystokratki Izabeli D'Ornano
Niezwykła historia polskiej arystokratki Izabeli D'Ornano
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Niezwykłe życie Władysława Bartoszewskiego
Niezwykłe życie Władysława Bartoszewskiego
Królowa Elżbieta II od 70 lat na tronie
Królowa Elżbieta II od 70 lat na tronie
Historia Polaków na Igrzyskach Olimpijskich
Historia Polaków na Igrzyskach Olimpijskich
Historia powstania TOPR
Historia powstania TOPR
 Historia Turnieju Czterech Skoczni
Historia Turnieju Czterech Skoczni
Niezwykła historia zakopiańskiej willi
Niezwykła historia zakopiańskiej willi
Historia polskiej mafii
Historia polskiej mafii
Gdańsk - tutaj historia łączy się z nowoczesnością
Gdańsk - tutaj historia łączy się z nowoczesnością
Dzieje i historia zespołu „Mazowsze”
Dzieje i historia zespołu „Mazowsze”
Adolf Hitler jest znany przede wszystkim jako przywódca III Rzeszy i zbrodniarz wojenny. Mało kto zna fakty z jego życia prywatnego. Młodsza siostra Führera Paula nie miała z nim łatwego dzieciństwa, mimo to do końca swoich dni uważała go za osobę dobrą i wyjątkową. Gdy despotyczny brat dowiedział się o jej zaręczynach z masowym mordercą dzieci, tak się zdenerwował, że związek nie miał szans na szczęśliwy finał.

Trudna młodość rodzeństwa Hitler

Paula, młodsza o kilka lat siostra Adolfa, w domu była traktowana jako ulubienica rodziny, jej ojciec był bardzo surowy w wychowaniu swoich dzieci w przeciwieństwie do matki. Po śmierci brutalnego ojca Adolf przyjął rolę sprawcy przemocy w rodzinie. Zgodnie z dziennikiem, który napisała Paula, piętnastoletni brat znęcał się nad swoją ośmioletnią siostrą. - Po raz kolejny czuję na twarzy luźną dłoń mojego brata - napisała.

Rodzeństwo z czułością opiekowało się matką, która umierała na raka piersi. Adolf "niestrudzenie troszczył się o nią, chciał spełnić każde jej pragnienie i robił wszystko, aby okazać jej swoją wielką miłość". Był zdruzgotany, gdy zmarła w 1907 roku.

Po śmierci matki Adolf opuścił rodzinny dom. Paula miała wtedy 12 lat. Pojawił się w jej życiu dopiero, gdy skończyła 25 lat. Kiedy przyszedł z wizytą, był "bardzo czarujący". Nie trwało to jednak zbyt długo.

Morderstwo i zaręczyny

Paula przedstawiała się jako niewinny obserwator w czasach nazistowskich. Nie należała do NSDAP. W czasie wojny zaprzeczała, że cokolwiek wie o Holokauście. Ale jej prywatne zapiski wskazują, że uważała swojego brata za wielką postać historyczną. Na polecenie Adolfa zmieniła nawet nazwisko na Wolf. O jej stosunku do nazistowskich zbrodni świadczy chęć poślubienia doktora Erwina Jekeliusa, szefa wiedeńskiego zakładu psychiatrycznego Am Steinhof.

Jekelius był masowym mordercą, nazywanym "doktorem śmierć", który był odpowiedzialny za zamordowanie ponad 4000 umysłowo chorych pacjentów podczas nazistowskiej próby uwolnienia niemieckiego społeczeństwa od tych, którzy "nie nadają się do życia". Zastrzykiem lub przy pomocą komory gazowej, zabijano nawet kilkuletnie dzieci. Co ciekawe, na polecenie Adolfa zamordował kuzynkę rodzeństwa - Aloisię Veit. Chora umysłowo kobieta została stracona w komorze gazowej w grudniu 1940 roku.

Jak Paula poznała "doktora śmierć"? - Według pierwszej wersji zjawiła się u niego chcąc uratować kogoś zagrożonego wywózką do Hartheim. Druga mówi, że siostra Hitlera była lekko upośledzona i szukała w klinice Jekeliusa pomocy. Na miejscu miała ulec urokowi psychiatry, cieszącego się zresztą opinią prawdziwego kobieciarza - czytamy na stronie ciekawostkihistoryczne.pl.

Adolf wpadł w szał, gdy dowiedział się o oświadczynach. Kazał natychmiast wysłać Jekeliusa na front rosyjski podczas II wojny światowej, gdzie miał pracować jako lekarz. Tam wybranek Pauli został szybko schwytany. Zmarł w niewoli rosyjskiej po zakończeniu wojny.

Prawdziwe motywy Führera

Jak przedstawia tę sprawę portal Ciekawostki Historyczne, Adolfowi wcale nie musiało chodzić o szczęście czy ukaranie siostry.

- Istnieje też bardziej prozaiczne wyjaśnienie powodu, dla którego Jekelius trafił na front wschodni. Szwedzki dziennikarz Steve Sem-Sandberg w swojej balansującej na granicy prozy i dokumentu książce "Wybrańcy" opisuje, że w pewnym momencie spod morderczych skrzydeł zaczęli znikać pacjenci wywodzący się z bogatych i wpływowych rodzin. Wiedza o jego działalności na boku dotarła wreszcie do Kancelarii Rzeszy i przełożeni mieli wysłać psychiatrę do Związku Radzieckiego za karę - czytamy.

Paula nigdy nie wyszła za mąż. Zmarła w 1960 roku w wieku 64 lat w Bertesgarten w Niemczech w przekonaniu, że Adolf był wielkim i dobrym człowiekiem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Agnieszka Mrozińska

Źródło: psychologytoday.com/ciekawostkihistoryczne.pl

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości