Parenting

Nieidealne mamy - o macierzyństwie mówią bez lukru

Parenting

Nieidealne mamy - o macierzyństwie mówią bez lukru

Macierzyństwo bez sztucznej, przesłodzonej otoczki. Taki jest vlog dwóch mam, które wrzucają do sieci filmiki opowiadające o tym, jak to jest być rodzicem naprawdę. Ich nagrania są pełne humoru, wiedzy i dystansu do siebie. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy mamy z nietypowym podejściem do życia: Aleksandrę Woźniak i Annę Weber.

Zobacz też: Jak rodzi się w Polsce? Poród domowy, czy w szpitalu? >>>

"Jesteśmy zupełnie nieidealne i niedoskonałe"

Ania Weber i Ola Woźniak to przyjaciółki, które postawiły w swoim życiu na rodzinę. Obie są jeszcze przed trzydziestką. Ślub wzięły na studiach. Ola to anglistka, obecnie mama na pełen etat Euniki i Michała. Ania to kompozytorka, pasjonatka umuzykalniania dzieci i mama Antoniego i Stefana. Wkrótce obie zostaną mamami po raz trzeci. W świecie Insta-matek, blogerek parentingowych stworzyły w sieci kanał o macierzyństwie bez owijania w bawełnę.

Zobacz też: Agnieszka Sienkiewicz w ciąży! Pokazała duży brzuszek >>>

Dziewczyny poznały się przez wspólnych znajomych. W ich rozmowach nie ma tematu tabu. To mąż Ani – Adam Weber namówił je do tego, by swoje wielogodzinne rozmowy zaczęły nagrywać i wrzucać do Internetu. Ola i Ania mieszkają w dwóch różnych miastach, spotykają się raz na trzy miesiące. Spędzają ze sobą kilka dni. Wówczas od rana do nocy nagrywają swoje rozmowy.

Zobacz też: Natalia Siwiec o córeczce Mii: Płacze tylko, kiedy jest głodna! >>>

One są po prostu wyluzowane w życiu, więc to nie jest jakiś plan czy strategia tego co dziewczyny robią w sieci. To jest pozytywne promowanie rodzicielstwa.

Zdradził mąż Oli- Łukasz.

Macierzyństwo jest piękne, ale też pełne wyzwań

Blogerki przyznały, że swoim obserwatorkom nie sprzedają wizerunku ani matki idealnej, ani matki polki, bo się z nimi nie utożsamiają. Ania i Ola chcą pokazać macierzyństwo jako mądre, intencjonalne, piękne, ale też pełne wyzwań.

Zobacz też: Kinga Korta pokazała twarz syna Graysona "Będzie mówił w trzech językach!" >>>

Wierzę, że macierzyństwo szlifuje mnie, jako człowieka, uczy pokory, cierpliwości, wyzbywania się egoizmu. Ten proces jest trudny, a jednocześnie kilka chwil czy jeden uśmiech dziecka są w stanie wynagrodzić ten trud.

- zdradziła Ania.

Ania i Ola w sieci dzielą się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. W swoich rozmowach poruszają często intymne wątki. Obie przyznały się do tego, że życie seksualne rozpoczęły dopiero po ślubie. Jak przyznały w rozmowie w Dzień Dobry TVN nie wstydzą się swoich wartości i zasad, stąd nie miały problemu, by poruszyć bardzo osobisty temat na vlogu.

Rodzina ważniejsza niż kariera

Blogerki reprezentują też dość nietypowe w dzisiejszych czasach podejście do macierzyństwa, mianowicie nie postawiły na karierę, ale na rodzinę.

Trzeba by tu zdefiniować słowo kariera. Myślę, że dla każdego znaczy coś innego. Z jednej strony ja czuje, się w stu procentach zaspokojona w dziedzinie kariery - jestem założycielką start-upu technologiczno-edukacyjnego, pracuję „w zawodzie”, jako kobieta-kompozytorka tworząc wartościowy, innowacyjny produkt dedykowany dzieciom, wykorzystuję w pracy moje uzdolnienia i pasje. Z drugiej strony chcę inwestować przede wszystkim i w czym upatruję większą wartość, to rzeczywiście - dla mnie po prostu rodzina jest ważniejsza niż praca zawodowa.

-zdradziła Ania.

Zobacz też: Poród naturalny a cesarka – które rozwiązanie jest lepsze? >>>

Co dalej?

Dokąd ich zaprowadzi vlog "Mamy lamy" jeszcze nie wiedzą, tematów do rozmów nigdy im nie brakuje, co więcej, obie przyznają, że z kolejnymi doświadczeniami macierzyńskimi, wątków do poruszenia na wizji przybywa.


Zobacz film: Nietypowe macierzyństwo dwóch mam. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
190
12
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
06.02.2019
Kinga
Dlaczego tytuł tego materiału to nietypowe mamy? Dziewczyny są bardzo typowe, że tak powiem. Mówią prawdę, nikogo nie udają, nie owijają w bawełnę i to jest super!
06.02.2019
Nitka
Gdzie moge znalezc program "mama ania na silowni", który byl wyswietlany kilka tygodni temu?
Nigdzie nie można go znalezc