Sport i fitness

Skuteczny trening angażujący całe ciało według Adama Josefa Modzelewskiego

Sport i fitness

Lato zbliża się wielkimi krokami, przez co wiele osób pragnie zrzucić nadprogramowe kilogramy. Z tego powodu Adam Josef Modzelewski pokazał w Dzień Dobry TVN przykładowe ćwiczenia, które możemy wykonać w zaciszu własnego domu. Zobacz, jak poradziła sobie z nimi nasza reporterka.

Kim jest Adam Josef Modzelewski?

Adam Josef Modzelewski to gdynianin, który urodził się w Ameryce. Znany jest w Internecie jako "ajthepolishamerican". Od kilku lat prowadzi kanał na YouTube, gdzie publikuje filmiki o tematyce fitness. 28-latek zasłynął z popularyzowania treningów z wykorzystaniem masy własnego ciała, które nie wymagają używania wolnych ciężarów. Obecnie ma blisko 250 tys. subskrypcji, a na Instagramie obserwuje go ponad 90 tysięcy osób. Podpowiada internautom, jak dbać o swoją sylwetkę, a przy tym nie brakuje mu humoru. Pasjonuje się kalisteniką, street workoutem, kulturystyką oraz filmowaniem.

Ćwiczenia angażujące całe ciało

Sportowiec w Dzień Dobry TVN pokazał przykładowe 3 ćwiczenia ogólnie angażujące całe ciało . Wraz z reporterką zaczęli od zwykłego wiosłowania z gumami oporowymi, które można zastąpić butelkami wody. Następnie wychylali się ze skłonu do podporu przodem na macie i na zmianę dotykali swoich ramion. Na końcu robili wykroki naprzemienne z przysiadami.

- 30 sekund, przerwa, przechodzisz do kolejnego i robisz takie obwody po kolei. (...) Jeżeli chcecie mieć cały trening robicie 4, 5 obwodów. (...) To jest trening, który zajmuje 15 minut. Każdego dnia spokojnie można go wykonać, nawet po wyjściu z łózka na rozbudzenie - tłumaczył Adam Josef Modzelewski.

Jak wykonać te ćwiczenia? Sprawdźcie w naszym wideo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Agata Zjawińska

Pozostałe wiadomości