Gdańsk

  Gdańsk

  Kamery Dzień Dobry TVN towarzyszyły wokaliście za kulisami w tym ważnym dniu.

  Długi Targ i ulica Długa to wizytówka Gdańska. Znajdują się w dzielnicy Śródmieście i tworzą tzw. Trakt Królewski, który zaczyna się Złotą Bramą, a kończy Zieloną Bramą. Krajobraz dopełnia płynąca obok rzeka Motława.

  W wyniku wypadku do szpitala trafiły dwie osoby.

  - To nie tylko pomaganie osobom chorym. (...) Staramy się zmieniać stereotypy - tłumaczy w Dzień Dobry TVN prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu Dawid Jastrzębski.

  Jak wziąć udział w tym niezwykłym projekcie? O szczegółach opowiedział w Dzień Dobry TVN Grzegorz Pawelec.

  Z bursztynów zwykle powstają piękne ozdoby, jak kolczyki, naszyjniki czy bransoletki. Jest cennym materiałem jubilerskim, ale można też go wykorzystać na wiele innych sposobów.

  33-letnia mieszkanka Gdańska trafiła do policyjnego aresztu.

  Wzruszający finał zagubionej widokówki i niezwykły dokument epoki. Jak Polacy spędzali wakacje?

  Noc Muzeów 2022 odbędzie się 14 maja. To jedyna okazja w ciągu roku do odwiedzenia wielu różnych miejsc kultury bezpłatnie.

  Kryzys w polskiej psychiatrii dziecięcej pogłębia się z każdym dniem.

  Paulina Stajszczak w trudnych chwilach mogła liczyć na babcię Alicję Dominik, którą Bartek Jędrzejak odwiedził z kwiatami w ramach cyklu "Dzień dobry, tu kurier".

  Dramatyczne zdarzenie nagrała kamera.

  30 stycznia w całej Polsce odbędą się wydarzenia związane z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Które eksponaty są najciekawsze?

  Charyzma Biało-Zielonych Ladies Gdańsk towarzyszy zawodniczkom także w życiu prywatnym. Kim są te energiczne kobiety? Jak zaczęła się ich przygoda z rugby?

  Wyprawa do Muzeum Bursztynu w Gdańsku to nie tylko podróż do świata piękna, ale również wyjątkowa wycieczka w bardzo daleką przeszłość. A to wszystko za sprawą bezcennych inkluzji, które można podziwiać w gablotach. Ich historię przybliżył Andrzej Gierszewski.

  Choć tradycja budowania szopek pochodzi z Włoch, to stała się nieodłącznym elementem polskich świąt. Ta, która stanęła w Gdańsku, ma jednak niewiele wspólnego z klasycznym wyobrażeniem stajenki. Rzeźbiarski duet wykonał ją bowiem w piasku.

  Projekt "Osiedle Sitowie" to miejsce, w którym aktywowane są osoby wykluczone społecznie. Pracę z uczestnikami realizuje sieć organizacji pozarządowych, a także Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Mieszkańcy uczą się tam samodzielnego życia, mają możliwość pracować, a także otrzymują wsparcie psychologiczne i pedagogiczne.

  Karolina Zimnicka to artystka, która w swoim mieszkaniu nie tylko żyje z rodziną, ale także tworzy ceramikę. Teraz wnętrza domu pokazała w cyklu "Odpicowane mieszkanie". Są naprawdę oryginalne i w świetnym stylu.

  Himalaistka i podróżniczka Miłka Raulin w rocznicę odzyskania niepodległości przemierza Polskę od krańca do krańca. 950-kilometrową trasę rozpoczęła od szczytu Rysów, a 11 listopada zakończy podróż na Helu. Nastroje przed ostatnim etapem rajdu sprawdziła Agata Zjawińska.

  "Mój mąż chciał się ze mną ożenić, a ja nie za bardzo"

  Bursztyn to jeden z najbardziej cenionych surowców w jubilerstwie. Mimo to wiele osób uważa, że jest niemodny i nadaje się jedynie na babcine korale. "Warsztaty światła - Anna Orska w Stolicy Bursztynu" to niezwykły dokument, który pozwoli odkryć ten surowiec na nowo i pokaże, jak ogromny potencjał w nim drzemie. Gdzie i kiedy będzie można go obejrzeć?

  Gdańsk to popularne miasto odwiedzane przez polskich i zagranicznych turystów, które jest bardzo przyjazne rodzinom z dziećmi. Co można robić z najmłodszymi podczas wakacji w tym miejscu? Gdańsk z dzieckiem – ciekawe miejsca i atrakcje.

  Biszkoptowy golden retriever przygląda się przechodniom z balkonu zabytkowej kamienicy.

  Ten zabytkowy park znajdujący się w gdańskiej dzielnicy Oliwa, jest jednym z ciekawszych lokalizacji, które warto zwiedzić, będąc w Trójmieście. Założony został przez cystersów i ma niezwykłą historię.

  Julia Kamińska pochwaliła się wakacyjnym zdjęciem. Aktorka opublikowała w mediach społecznościowych malowniczy kadr z rodzinnego miasta i przyznała, że udaje turystkę. Jak myślicie, gdzie wybrała się gwiazda?

  Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na Motławie w Gdańsku. Statek wycieczkowy zderzył się z pogłębiarką. Ze wstępnych informacji wynika, że w wyniku kolizji ucierpiało siedem osób. Wiadomo również, że członkowie jednej z załóg byli pod wpływem alkoholu.

  Wyspa Sobieszewska to wyjątkowe miejsce, w którym każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Dzień po otwarciu nowoczesnej mariny, Dorota Gardias wybrała się do Gdańska, by dowiedzieć się, jakie atrakcje czekają na gości. Okolice pokazali jej Mateusz Kusznierewicz – żeglarz, Sebastian Barandziak – Dekpol Deweloper ora Dariusz Radtke, dyrektor marketingu Dekpol.

  Mieszkanka Gdańska przyjechała na jeden z tamtejszych komisariatów z blisko dwumiesięcznym dzieckiem, które nie oddychało. Mimo wysiłków policjantów i lekarzy, niemowlęcia nie udało się uratować. Jak doszło do tej tragedii? Według wstępnych ustaleń, dziecko zostało uduszone.

  Przy Mierzei Wiślanej powstaje nowy kawałek Polski. Specjaliści budują tam sztuczną wyspę, na której mają zamieszkać ptaki. Kiedy prace się zakończą? Dowiecie się tego z naszego materiału.