Metamorfoza uśmiechu odmieniła Jolantę. "Przez całe życie nie nauczyłam się śmiać"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Ł. Kowalski / R. Męczykalski
Metamorfoza uśmiechu Jolanty
Metamorfoza uśmiechu JolantyDzień Dobry TVN
wideo 2/2

Jolanta Nowacka-Duraj postanowiła odmienić swoje życie. Nie chciała już dłużej odczuwać dyskomfortu podczas spotkań ze znajomymi, kiedy wstydziła się przy nich jeść i śmiać. Dlatego wzięła udział w "Metamorfozie Uśmiechu". Kobiecie pomogli specjaliści z Malo Clinic. Jak sobie poradzili? Efekty są niezwykłe.

Metamorfoza uśmiechu Jolanty

Problem z zębami pani Jolanty rozpoczął się, gdy ta miała 11 lat. - Byłam tak niegrzecznym dzieckiem, że weszłam na rusztowanie i zęby się wybiły, dwie jedynki - wspomina. - Były naruszone, no i po kolei, w wieku 32 lat miałam już pierwszą protezę - dodaje. Problem z uzębieniem odebrał jej pewność siebie. - Nigdy przez całe życie nie nauczyłam się śmiać, umiem się tylko uśmiechać ustami - wyjaśnia.

Pani Jolancie zdecydowali się pomóc specjaliści z Malo Clinic. Zastosowali metodę "All-on-4", czyli wstawienie implantów i umieszczenie nowych zębów na stałe. Dzięki temu pacjentka będzie mogła cieszyć się pełnią życia.

Metamorfoza uśmiechu - metoda All-on-4™

Specjaliści uzupełnili ubytki w żuchwie i umieścili dwa implanty. - Jej przypadek nie należał do najłatwiejszych. Kość, w której je umieściliśmy, była miękka - to częsty przypadek, szczególnie u kobiet po menopauzie - zaznacza doktor Armando Lopes. Całe szczęście zabieg przebiegł zgodnie z założonym wcześniej planem.

Przy wyborze implantów specjaliści kierują się kształtem twarzy i oczekiwaniami pacjenta. - Aby uzyskać taki harmonijny uśmiech, trzeba brać pod uwagę to, co pacjent ma w dolnym łuku - tłumaczy specjalistka protetyki Katarzyna Kubicka. Wybór koloru jest tu sprawą indywidualną.

Jolanta Nowacka-Duraj wyznała, że zabieg znacząco odmienił jej codzienność. - Jestem bardziej otwarta, nie boję się różnych sytuacji - zapewnia w studiu Dzień Dobry Wakacje. - Cały czas się uczę. Wstaję i uśmiecham się do siebie - opowiada.

U kogo najlepiej sprawdzi się metoda All-on-4™? Jak podkreśla dyrektor medyczny Malo Clinic Polska Antonio Lopes, to najlepsze rozwiązanie w przypadku utraty zębów. - Pacjent może dostać nowy zestaw zębów już w ciągu jednego dnia - podsumowuje specjalista.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Ł. Kowalski / R. Męczykalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości