Amanda Gryce cierpi na PGAD, czyli zespół uporczywego pobudzenia genitaliów. Ta przypadłość zamieniła jej życie w piekło. - Przestałam liczyć, ile razy dziennie przeżywam orgazm - przyznaje. Czy lekarzom uda się pomóc 22-latce?
22-latka potrafi mieć 100 orgazmów dziennie
Amanda Gryce od 12 lat żyje w stanie ciągłego pobudzenia seksualnego. Pierwsze epizody pojawiły się w wieku 8 lat. Pomiędzy 13 a 16. rokiem życia stawały się coraz bardziej uporczywe. Gdy osiągnęła pełnoletność, nabrały maksymalnej intensywności. Tak zostało do dziś.
Kiedy 22-latka próbuje wytłumaczyć innym, na czym polega jej zaburzenie, mówi, że czuje jakby wciąż była na granicy orgazmu. To dla niej bardzo bolesne doświadczenie. – Kiedy to się dzieje mam wrażenie, że wszystkie mięśnie brzucha gwałtownie się napinają. Siłą powstrzymuję się od krzyku. Widać tylko jak drżą mi nogi - tłumaczy.
Początkowo Amanda ukrywała zaburzenie przed najbliższymi. – Gdyby ktokolwiek się dowiedział, traktowano by mnie jak dziwadło – przyznaje. Liceum było dla dziewczyny prawdziwym koszmarem. Popadła w depresję. – Z powodu mojej przypadłości wiele razy myślałam o popełnieniu samobójstwa – wyznaje.
Na szczęście na jej drodze pojawił się Stuart. Od pół roku tworzy z nim szczęśliwy związek. Jak przyznaje, dzięki partnerowi odzyskała wiarę w siebie, choć wcale nie jest to łatwe. – Ludzie uważają, że jej przypadłość to coś przyjemnego. Rzeczywistość jest znacznie gorsza. Widzę jak Amanda cierpi, a jej twarz wykrzywia grymas bólu - wyjaśnia partner 22-latki.
PGAD - co to za choroba?
PGAD to choroba, która wpływa negatywnie na jakość życia intymnego. – Kiedy mój partner kończy, wciąż jestem podniecona. Nie mogę nic zrobić, by odczuć ulgę. Dlatego seks nie daje mi takiej satysfakcji jak normalnym kobietom - tłumaczy Amanda.
22-latka na co dzień pracuje w sklepie, ale trudno jej wypełniać obowiązki i normalnie funkcjonować. – To może się zdarzyć w każdym miejscu – podkreśla. - Dzisiaj miałam już ok. 50 orgazmów, więc wieczorem będzie ponad 100. Przestałam je liczyć - dodaje. Ponadto kobieta zmaga się z bezsennością. Potrafi być na nogach do 6:00-7:00 rano.
Zespół uporczywego pobudzenia genitaliów – jakie są przyczyny?
Na tę chwilę lekarze nie są w stanie znaleźć przyczyny przypadłości Amandy. Początkowo uważano, że winna jest torbiel Tarlova. Liczne badania jednak to wykluczyły. – Z lękiem patrzę w przyszłość. Już teraz jestem na granicy wytrzymałości. Chcę normalnie żyć. Na razie nie ma o tym mowy - twierdzi 22-latka.
Szacuje się, że zespół uporczywego pobudzenia genitaliów może dotyczyć 1 na 100 kobiet.
"Nie do uwierzenia!". Gdzie można obejrzeć program"
Program opowiada o osobach, które zmagają się z nietypowymi dolegliwościami. Ich historie pokazują jak wiele odwagi i niewiarygodny upór ma w sobie człowiek, by normalnie żyć. Produkcję można obejrzeć na platformie Player.pl oraz kanałach Discovery Life i TLC.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. Zobacz także:
- Jej twarz pokrywa gęsta broda. To efekt choroby, która dotyka co 5. kobietę. "Zarost mam od 11. roku życia"
- Nastolatka płacze i poci się krwią. "Niektórzy lekarze uważają, że udaje"
- Samoistne orgazmy zmieniły jej życie w koszmar. Jeden z nich trwał 3,5 godziny
Źródło: TLC
Źródło zdjęcia głównego: Moment RF