orgazm

  orgazm

  Są kobiety, które mają problem z osiągnięciem seksualnej satysfakcji podczas przeżywanego podniecenia. Z czego to może wynikać? Jak tym problemom zaradzić? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN seksuolog kliniczną i psychoterapeutkę Katarzynę Klimko-Damską.

  Orgazm bez wytrysku u mężczyzny. Czy to powód do obaw? Jakie mogą być przyczyny takiej sytuacji i jak jej zapobiegać? Na wszystkie pytania opowiedział nam w studiu Dzień Dobry TVN - urolog, dr n. med. Robert Jarema.

  Kobiety powinny dbać o mięśnie dna miednicy. Dlaczego? W jakich sytuacjach mięśnie te zawodzą? Jak je ćwiczyć? O tym w Dzień Dobry TVN mówiły: ginekolog dr Marzena Dębska i Urszula Herman, która specjalizuje się w rehabilitacji mięśni dna miednicy.

  Dlaczego niektóre kobiety mają problemy z osiągnięciem orgazmu? Czy są kobiety, które nigdy nie doświadczyły orgazmu? Czy dzięki odpowiednim ćwiczeniom można łatwiej osiągnąć orgazm? Jak ćwiczyć mięśnie Kegla? O tym, jak poprawić jakość seksu rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z prof. Zbigniewem Lwem- Starowiczem i Martą Niedźwiecką, która specjalizuje się w coachingu relacji intymnych

  "Daily Mail" opublikowało raport, w którym wysuwa tezę, że 31 lat dla kobiety to wiek, w którym osiąga szczyty. Dosłownie i w przenośni. Natomiast mężczyzna do 25. roku życia. Jak się więc dopasować? W Dzień Dobry gośćmi byli: Joanna Keszka, seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz oraz Dellfina Dellert. Gdzie jest granica aktywności seksualnej kobiet?

  "Grzeczna to ja już byłam" - pisze w swojej książce Joanna Keszka. Czy Polki boją się mówić o seksie? Czego można się dowiedzieć z poradnika Joanny Keszki? W jej książce są zabawy i dla czułych barbarzyńców i dla... barbarzyńców. Kto dałby się skusić na "żołnierzyka" Marcin Prokopa? Bo dobry seks lepiej łączy pary niż gar gorącej zupy na stole?

  Kobiety coraz częściej decydują się na powiększenie, już nie mitycznego, punktu G. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego albo tkanki tłuszczowej w okolice punktu G. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: prof. Zbigniew Lew Starowicz oraz Rafał Kuźlik - specjalista położnictwa i ginekologii. Czy punkt G jest niezbędny do przeżywania orgazm? Gdzie dokładnie on się znajduje? Dlaczego niektóre kobiety nie są w stanie osiągnąć orgazmu? Jak polepszyć jakość życia intymnego?

  ... ktoś pisze do niego w mailu: "Witaj" lub "Pozdrawiam serdecznie". Dlaczego? Jak trzeba się zwracać do Szymona Hołowni? Jak zwraca się do niego Marcin Prokop? :) Szymon Hołownia w Dzień Dobry TVN opowiedział o swoich "alergiach".

  Coraz więcej osób ma obniżone libido. Brak ochoty na seks może wynikać z wahania hormonów oraz z niewspółistniejących z nimi chorób. Z brakiem ochoty na seks wiąże się też depresja. Jednak chyba najważniejszą przyczyną rzadkiego współżycia seksualnego są problemy w związku wynikające z rutyny i z braku rozmowy. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Katarzyna Waszyńska - seksuolog. Co jeszcze może obierać ochotę na seks?

  Co zrobiłby Marcin Prokop, gdyby był Bogusławem Lindą? Dlaczego Katarzyna Orgelbrand i Blanka Poksińska założyły portal o seksie, skoro nie są seksuologami? Co Polacy wiedzą o seksie? Czego można się dowiedzieć o seksie z Internetu? Z jakimi pytaniami i problemami zwracają się najczęściej do ekspertów?

  Napisała do naszego eksperta Pani Iwona, która płacze po orgazmie. Najczęściej po seksie oralnym, po którym przeżywa bardzo silny orgazm. Jej mąż już się do tego przyzwyczaił, ona też, ale ciekawi ją skąd taka reakcja. - To może być prawidłowa reakcja fizjologiczna. Orgazm to bardzo głębokie przeżycie emocjonalne, poruszające najbardziej istotne i czułe elementy naszej psychiki. Ta reakcja uzależniona jest od naszej osobowości - wyjaśnia seksuolog dr Andrzej Depko. Jedni będą krzyczeć, a inni płakać ze szczęścia. Czy należy z tym walczyć? Czym jest tzw. zespół smutku po stosunku?

  Seksuolog dr Andrzej Depko odpowiada w Dzień Dobry TVN na listy i pomaga rozwiązać Wasze intymne problemy. Napisał do nas widz, który chciałby jednocześnie z partnerką przeżywać orgazm. On osiąga orgazm wcześniej niż ona, dlatego pyta naszego eksperta o to, czy są jakieś łóżkowe techniki, które pozwalają na jednoczesne przeżywanie orgazmu? - Prawdopodobieństwo przeżycia wspólnego orgazmu jest możliwe, ale dla bardzo wytrwałych i zaangażowanych kochanków - wyjaśnia seksuolog Andrzej Depko. Dlaczego?

  Pani Ewa od 16 roku życia się masturbuje. Orgazm osiąga tylko tym sposobem. Z mężem lubi eksperymenty w łóżku; uprawiają seks w różnorodnych i wymyślnych pozycjach - jednak bez skutku. Pani Ewa przez 12 lat nie osiągnęła z nim orgazmu. Czy powinna wyjawić parterowi prawdę czy nadal pozostawiać go w nieświadomości? O komentarz w studiu Dzień Dobry TVN poprosiliśmy seksuologa dr. Andrzeja Depko.

  Agata próbuje wszystkiego, by jej parter podczas stosunku miał wytrysk, ale żadne, nawet bardzo wymyślne, metody nie skutkują. Może wina leży po stronie oziębłości seksualnej partnera, ale Agata obwinia siebie. Kamili często śni się, że kocha się z innymi mężczyznami i dostaje orgazmu! Ten orgazm jest mocniejszy niż ten, który odczuwa z mężem. Boi się, że jej seksualność nie jest standardowa. Nasz gość dr Andrzej Depko zajął się problemami, które trapią naszych widzów.

  Mariusz obawia się, że jego partnerka udaje orgazm. Partner Moniki po każdym stosunku zasypia. W studiu Dzień Dobry TVN seksuolog dr Andrzej Depko wyjaśnił, jak rozpoznać prawdziwy orgazm i co sprawia, że mężczyźni zasypiają po stosunku?

  W naszym cotygodniowym cyklu seksuolog Andrzej Depko odpowiada w programie na pytania widzów nadesłane na skrzynkę seks@tvn.pl E-maile, które od Was dostajemy najczęściej dotyczą zagadnie związanych z osiąganiem orgazmu. Nas szczególnie zainteresował list od pani, która podejrzewa, że jej mąż jest gejem.

  Czy odsłaniać swoje fantazje na początku związku? Czy tabletki na potencję, tak reklamowane w mediach, to tylko placebo? Czy alkohol dodaje animuszu podczas współżycia seksualnego? Czy mężczyzna jest zawsze gotowy do seksu? O tym w Dzień Dobry TVN mówił seksuolog Andrzej Depko.