"Alergia na orgazm". Czy mężczyzna może być uczulony na własne nasienie?

Czy można mieć alergię na własne nasienie?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Sezon na wiosenne alergie
Sezon na wiosenne alergie
Nie daj się wiosennej alergii
Nie daj się wiosennej alergii
Co właśnie zaczyna pylić?
Co właśnie zaczyna pylić?
Uczulenie na smog? To możliwe
Uczulenie na smog? To możliwe
Ostatni dzwonek na odczulanie
Ostatni dzwonek na odczulanie
Reakcję alergiczną może wywołać praktycznie wszystko. Zdaniem naukowców mężczyzn może uczulać ich własne nasienie. Dlaczego tak się dzieje i co można z tym zrobić?

Dlaczego nasienie uczula?

Badacze z Francji są zdania, że "alergia na orgazm" to nie żart i tzw. zespół choroby poorgazmicznej (POIS) istnieje. Dotknięci nim mężczyźni po stosunku seksualnym, masturbacji, czy spontanicznym nocnym wytrysku mogą doświadczać nieprzyjemnych objawów. Są to ból głowy, pieczenie oczu lub katar. U części mężczyzn mogą pojawić się również ból gardła, gorączka, osłabienie mięśni i zmęczenie.

Na tym jednak nie koniec. Zdarza się, że reakcja alergiczna powoduje kołatanie serca lub problemy z mówieniem. Badacze dodają, że objawy mogą się utrzymywać od kilku sekund do nawet kilku godzin po wytrysku.

"Alergia na orgazm". Czy można ją leczyć?

Pierwszy raz taką przypadłość zaobserwowano w 2002 roku. W kolejnych latach odnotowano zaledwie 60 takich przypadków. Szacuje się, że mężczyzn dotkniętych tym schorzeniem może być znacznie więcej. Zdaniem naukowców wielu z nich nie zdaje sobie sprawy z choroby i w ogóle nie szuka pomocy.

Nieznana jest nie tylko liczba pacjentów z POIS, ale i samo podłoże uczulenia. Jedna z teorii mówi, że choroba to wynik nieprawidłowego działania układu immunologicznego, jak przy klasycznej alergii. Inna hipoteza mówi, że choroba może mieć związek z brakiem równowagi chemicznej w mózgu.

Choć medycyna nie wie jeszcze jak leczyć POIS. Lekarze są zdania, że mężczyznom z tą przypadłością mogą pomóc leki przeciwhistaminowe, alfa-blokery – stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi – i leki przeciwzapalne.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości