Reakcję alergiczną może wywołać praktycznie wszystko. Zdaniem naukowców mężczyzn może uczulać ich własne nasienie. Dlaczego tak się dzieje i co można z tym zrobić?
Skąd się bierze ten rodzaj alergii?
W sieci kwitnie handel spermą.
Nałóg odbija się na jakości spermy.
Przechorowanie COVID-19 nie oznacza końca problemów ze zdrowiem, ponieważ infekcja może zaburzać działanie całego organizmu. Najnowsze ustalenia ekspertów pokazują, że choroba wpływa na jakość nasienia. Jak duże są to zmiany i czy można je cofnąć?
jej niedobór może mieć poważne konsekwencje zdrowotne m.in. powodować bezpłodność.
"Moje geny mogą stworzyć bystre, wysportowane i zdrowe dzieci".
W sieci pojawia się coraz więcej ogłoszeń dotyczących sprzedaży nasienia. Co napędza ten rynek i dlaczego kobiety decydują się na tego typu transakcje, korzystając z usług przypadkowych, nieprzebadanych dawców? Jak ta sytuacja wygląda z prawnego punktu widzenia?
W Polsce przybywa par, które mają problem z płodnością. Dlaczego tak się dzieje? Z jakich powodów pogarszają się parametry nasienia? Jak je można poprawić? Po ilu miesiącach od pierwszej próby zajścia w ciążę należy szukać pomocy u lekarza? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN: ginekologa i położnika prof. Romualda Dębskiego.
Cała Holandia żyje tą aferą. W jednej z klinik, lekarz przez 17 lat pobierał nasienie od jednego dawcy, podejrzewa się również, że mieszał różne próbki, a nawet, że sam był dawcą. W efekcie tych działań jeden z anonimowych dawców może być biologicznym ojcem ... ponad 200 dzieci. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Kamila Bałuka, autora książki „Wszystkie dzieci Louisa”, w której opisuje tę aferę.
Polscy mężczyźni mają coraz mniej zdrowych plemników, a to może powodować problemy z płodnością. Jak się okazuje, duży wpływa na to ma niewłaściwy styl życia. O konkretne powody obniżania się jakości nasienia i możliwość jego "naprawy" zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN ginekologa Jarosława Niemoczyńskiego i seksuologa Izabelę Jąderek.
Problemy z płodnością u mężczyzn to problem cywilizacyjny. Według najnowszych badań to stres i długie godziny pracy mają negatywny wpływ na jakość nasienia u mężczyzn. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był ginekolog i położnik Grzegorz Południewski. Jak wygląda handel pełnowartościową spermą oraz, jak dbać o nasienie?
Mówi się "zdrów jak ryba". Zaleca się spożywanie ryb, bo są zdrowe, a tu okazuje się, że ryby mogą zawierać... rtęć. Skąd pochodzi rtęć w rybach i jak bardzo niekorzystanie wpływa na ludzki organizm? O tym w Dzień Dobry TVN z dietetyk Anna Jelonek.