wstyd

  wstyd

  Spektakularna zemsta niedoszłego męża

  Pomogli jej w tym specjaliści z Malo Clinic.

  Jak sobie poradzić w tych krępujących momentach?

  Wstyd działa destrukcyjne, obniża poczucie własnej wartości i często blokuje nas przed odważnym działaniem czy sięganiem po wyższe cele. Jak uwolnić się od wstydu i rozwinąć skrzydła?

  Decydując się na pisanie tego pamiętnika wiedziałam, że chcę być szczera w przekazie. Wiedziałam, że tylko w ten sposób trafię do tych rodziców, którzy przechodzą przez to samo co ja.

  Skąd biorą się te emocje i jak sobie z nimi radzić?

  Kilkoma radami podzielili się trener personalny Qczaj i dziennikarka Kamila Ryciak.

  "Kobieca pewność siebie odczytywana jest jako arogancja".

  Początek związku to dla wielu osób nie tylko motylki w brzuchu, ale i jego ból, z zupełnie innego, bardziej przyziemnego powodu. "Wstydzę się robić kupę przy moim partnerze. Za potrzebą jeżdżę do galerii handlowej" - mówi 27-letnia Magda, która dzieli mieszkanie z partnerem od kilku miesięcy. Zapytaliśmy psycholog Marię Rotkiel, dlaczego czujemy skrępowanie w takich sytuacjach.

  Choć w dzisiejszych czasach często mówi się o ciałopozytywności czy też wolności w wyrażaniu siebie poprzez strój, to jednak kwestia nienoszenia biustonosza, wciąż wywołuje zagorzałą dyskusję. Dlaczego brak stanika i odznaczające się pod ubraniem sutki, powodują, że kobieta może zostać negatywnie oceniona?

  "Wstydziłam się całego swojego wizerunku"

  Na wyjazdach wakacyjnych różnie bywa. Jakość wypoczynku uzależniona jest od wielu czynników: destynacji, pogody, ale też towarzystwa, w jakim przyszło nam spędzać wakacje. Niestety na niektóre elementy zupełnie nie mamy wpływu - to jest jak loteria, szczególnie jeśli chodzi o to, kto będzie wypoczywał w tym samym hotelu. Najgorzej, jeśli trzeba dzielić przestrzeń z hedonistami, którzy wychodzą z założenia, że wszystko im wolno.

  Uniwersalna definicja udanego seksu nie istnieje. Każdy ustala przecież własne reguły, które przynoszą mu satysfakcję i czynią zbliżenie z partnerem wyjątkowym doświadczeniem. Nie ulega jednak wątpliwości, że seks to także bliskość oraz fascynacja drugą osobą i kontakt cielesny i duchowy. Czy również wzrokowy? Okazuje się, że Polacy często wstydzą się siebie, a akty miłosne wolą odbywać po ciemku i pod kołdrą, zamiast doświadczać ich w pełni. Dlaczego tak się dzieje? O tym rozmawialiśmy z seksuologiem i psychoterapeutą, Andrzejem Gryżewskim.

  Duńczycy zrealizowali nowe show, w którym dzieci w wieku od 11 do 13 lat mają okazję zadawać pytania nagim dorosłym. Celem audycji jest uświadomienie nastolatków, że to, co widzą w Internecie, często nie oddaje prawdziwej rzeczywistości, a ciała dorosłych ludzi są dalekie od perfekcji. Show wywołało jednak wiele kontrowersji. Jak traktować nagość rodziców i dzieci? O tym rozmawialiśmy z psycholog Magdaleną Chorzewską oraz blogerką Justyną Kozłowską.

  Jak wynika z badań, ponad trzy miliony kobiet chodzi do ginekologa rzadziej niż raz w roku. Badania i profilaktyka są bardzo ważne. Wie o tym doskonale Dominika Gwit, która postanowiła wziąć udział w akcji „W kobiecym interesie”.

  Na początku roku Joanna Brodzik poruszyła na łamach magazynu „Wysokie Obcasy Extra” bardzo ważne tematy dotyczące wstydu, odwagi i miłości do siebie. Jej wyznanie zapoczątkowało ogólnopolską dyskusję na temat samoakceptacji i jej braku. W rozmowie z Dorotą Wellman aktorka opowiedziała o tym, czego się wstydzi i jak sobie z tym radzi.

  Nastolatki z Wielkiej Brytanii zapytane, co najbardziej zawstydza ich w rodzicach odpowiadały, że czują zażenowanie, kiedy mama lub ojciec ubierają się zbyt młodzieżowo i lansersko. A jaki obciach robią - według ich dzieci - muzyk Maciej Miecznikowski i aktorka Małgorzata Sadowska? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy również psycholog dziecięcą Monikę Petrykowską, aby zapytać, w jakim wieku dzieci zaczynają się wstydzić za niektóre zachowania, czy wygląd rodziców? Jak rodzic powinien zareagować, kiedy dziecko powie, że robi mu się obciach?

  Molestowanie seksualne jest to każdy akt naruszania przestrzeni seksualnej bez zgody osoby zainteresowanej. Molestowanie może przybrać formę fizyczną oraz werbalną. Według badań CBOS, problem molestowania dotyka mężczyzn równie często jak kobiet. Aż 22 proc. panów przyznaje się, że doświadczyło molestowania. Jak kobiety molestują mężczyzn? Dlaczego dla mężczyzn jest to bardzo wstydliwy temat? Jak wygląda postępowanie prawne w przypadku molestowania? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psycholog Sylwię Bartczak i adwokat Elizę Kunę.

  To, że dziecko jest surowym sędzią, wiadomo nie od dziś. Przychodzi jednak okres w życiu dziecka, kiedy zaczyna się nas wstydzić. Co powoduje, że dziecko się wstydzi? Czy brak akceptacji ze strony rówieśników może zaburzyć relacje dziecka z rodzicem? Jak poradzić sobie z nadmierną troską rodzicielską? Na kanapie w studiu Dzień Dobry TVN dziennikarka Odeta Moro - mama 12-letniej Soni oraz psycholog dziecięcy Aleksandra Piotrowska, opowiedziały o tym, co zawstydza nasze dzieci. Uważacie, że mama może przyjaźnić się z córką?

  Ten problem gnębi wiele osób i prowadzi do tego, że napiętnowani ze wstydu zamykają się na otoczenie. Nasi goście też zmagali się z tym problemem. Pani Anna Hetman nie odzywała się przez 16 lat, bo miała problemy z jąkaniem. Pan Dawid Tomaszewski jąkał się przez ponad 20 lat. Poznajcie ich historię. jak czuje się osoba, z której inni nieustannie drwią?

  Nie pokazują się nago, nawet własnemu mężowi, wstydzą się i boją się porównania do piękniejszych kobiet. Dlaczego nie są w stanie zaakceptować własnego ciała? Oglądajcie Rozmowy w Toku, dziś o 15.55. Zapraszamy!

  Pewna warszawska bizneswoman, zanim poprowadzi jakiekolwiek biznesowe rozmowy, odmawia "Aniele Boży stóżu mój...", ale po cichu - do wyznawania wiary nie przyznaje się publicznie. Dlaczego Polacy krępują się przyznawać do swojej bogobojności? Czy dlatego, że Kościół w Polsce ma twarz ojca Rydzyka, telewizji "Trwam" i walki o krzyż? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: dziennikarkę i publicystkę Zuzannę Ziomecką, dziennikarkę Dzień Dobry TVN Katarzynę Olubińską, aktora Radosława Pazurę oraz psychologa dr Joannę Heidtman. Przekonaj się, który z naszych gości nie kryje swojej wiary w Boga.