Katarzyna Grzesik od małego leczyła próchnicę. Niestety niektórych zębów nie można już było odratować, a większość uzębienia w górnym łuku została wyrwana.
To, jak używać nici dentystycznej, wydaje się banalnie proste, ale czy na pewno wykonujesz tę czynność poprawnie?
"Jakby mi 20 lat ubyło".
Wejdzie bezwzględny zakaz.
Wybór odpowiedniego aparatu ortodontycznego to kluczowa decyzja dla osób chcących poprawić uśmiech i zgryz. W artykule omówimy różne rodzaje aparatów, ich zalety i wady oraz czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze. Przedstawimy też proces konsultacji z lekarzem ortodontą i etapy leczenia ortodontycznego. Dowiemy się, jak dbać o aparat i jakie są najnowsze trendy w ortodoncji.
"Zmieniło się wszystko".
Eksperci z Malo Clinic postanowili pomóc jej pozbyć się kompleksu.
Japońscy naukowcy opracowali farmaceutyk, który ma szansę całkowicie odmienić podejście do leczenia stomatologicznego.
"Nie mogła jeść, bo nie miała zębów".
Mamy do czynienia z epidemią próchnicy. Skąd się ona bierze? Jak ją leczyć?
"To są cały czas te same bakterie".
Trudno o bardziej poruszającą historię, niż ta Anny Kurpik. Były mąż, alkoholik i narkoman wybił jej zęby. Uciekła od niego z 2-miesięcznym dzieckiem. Latami zmagała się z trudnościami związanymi z brakiem uzębienia. Światełko nadziei zaświeciło, kiedy usłyszała w Dzień Dobry TVN o "Metamorfozach uśmiechu". W naszym programie opowiedziała o swojej historii, której finałem jest spełnione marzenie. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy także stomatologa dr. Armando Lopesa, który rozwiał wszystkie wątpliwości związane implantami.
"Proste zęby to nie tylko kwestia estetyki".
Jakie efekty przynosi?
Nieleczony bruksizm może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia.
Leczenie dentystyczne jest bardzo kosztowne. Na szczęście część usług może być wykonana w ramach naszego ubezpieczenia zdrowotnego. Co dokładnie zrobimy na NFZ? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział stomatolog Michał Dudziński.
Mężczyzna przeszedł niesamowitą metamorfozę uśmiechu.
Dentystka wskazała, kiedy należy wymieniać szczoteczkę.
Zdrowe i piękne zęby to wizytówka każdego z nas. Co w przypadku, gdy kształt lub kolor uzębienia jest niezadowalający? Jak poradzić sobie z eliminacją ubytków?
"Żeby zakryć kilka problemów".
Są osoby, którym się wydaje, że o zęby mleczne nie ma sensu dbać, ponieważ i tak wypadną. Jest to błędne założenie. Jak zatem je czyścić prawidłowo? Kiedy malec powinien pierwszy raz odwiedzić stomatologa? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział lekarz dentysta Tomasz Kupryś.
Czy należy zrezygnować z tego typu produktów?
Zabawy na stoku często kończą się poważnymi urazami. Właśnie z tego powodu warto jeszcze przed wyjazdem poszukać pobliskich lekarzy. Przekonuje do tego dentystka Paula Sztejna, która niejednokrotnie przyjmowała pacjentów po wypadkach przy szusowaniu.
Rafał Wita stracił zęby podczas pracy na budowie, natomiast Luizie Jamróz stopniowo wypadały z powodu choroby. Oboje zyskali nowe uśmiechy dzięki metamorfozie.
Podstawowym elementem dbania o higienę jamy ustnej jest mycie zębów. Należy je szczotkować minimum dwa razy dziennie, a specjaliści rekomendują robić to jak najczęściej. Jedna z dentystek w swoich mediach społecznościowych ostrzegła, że są pewne wyjątki od tej reguły. Kiedy lepiej zrezygnować z mycia zębów? Sprawę skomentował nasz ekspert.
Pierwsze zęby u małych dzieci – najczęściej – zaczynają się pojawiać, gdy malec skończy 6 miesięcy. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy maluch już w momencie przyjścia na świat ma jednego lub kilka zębów.
Poznaj rady dentysty.
Ich "sekrety" rozbawiły internautów.
Niedawno w życiu prywatnym Laury zaszły radykalne zmiany. Uczestniczka programu "Ślub od pierwszego wejrzenia" wyszła za mąż. Na tym nie koniec. Ostatnio bowiem pochwaliła się w sieci metamorfozą swoich zębów. - Oto szczęście - napisała na Instagramie. Jak teraz wygląda?
Przebarwienia na zębach pojawiają się na skutek palenia tytoniu, picia kawy czy herbaty, ale także zaniedbań w higienie. Ponadto problem ten może być też efektem niewłaściwej diety. Nieestetyczny kolor zębów często występuje także u dzieci, i to nawet na mleczakach.