zęby

  zęby

  Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że białe plomby będą finansowane ze środków publicznych wszystkim pacjentom. Pełna lista świadczeń ogólnostomatologicznych, z których można korzystać w ramach NFZ, to ponad 60 pozycji. Sprawdź, co możesz wyleczyć u dentysty bezpłatnie.

  Pomogli jej w tym specjaliści z Malo Clinic.

  Co spotkało artystkę na jednym z koncertów?

  Na zębach znanej detektyw zagościło złoto wysadzane błyszczącymi kamieniami.

  Skąd wziął się ten irracjonalny trend? Czy jest on bezpieczny? Na te pytania w studiu Dzień Dobry TVN odpowiedział lekarz dentysta Tomasz Kupryś.

  Czy zawsze jest to bezpieczne?

  Korzystanie z telefonu komórkowego stanowi nieodłączny element codzienności współczesnego człowieka. Mało kto wyobraża sobie normalne funkcjonowanie bez tego jakże użytecznego akcesorium. Okazuje się jednak, że nieustanne sprawdzanie powiadomień i śledzenie mediów społecznościowych za pośrednictwem smartfona może przyczynić się do pogorszenia stanu zębów.

  W pogoni za idealnym wyglądem część z nas gotowa jest zrobić bardzo dużo. Od pewnego czasu w mediach społecznościowych pojawiają się filmiki prezentujące urządzenie, dzięki któremu można "zlikwidować" podwójny podróbek. Choć osoby, które z niego skorzystały zapewniają, że jest bardzo skuteczne, to badacze mają wątpliwości.

  Lekarz radzi, jak zapobiegać nadwrażliwości.

  Zabawki dla szczeniaka pozwalają mu zaspokoić naturalną potrzebę żucia i gryzienia.

  Grzegorz Grzywaczewski wiele lat temu stracił zęby. Proteza, którą otrzymał od lekarza, okazała się na tyle niewygodna, że mężczyzna w ogóle przestał jej używać. Na szczęście dzięki pomocy specjalistów z Malo Clinic znowu może się uśmiechać.

  Chcesz cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem? Zgłoś się do konkursu i wygraj metamorfozę w Malo Clinic.

  Dbanie o higienę jamy ustnej jest niezwykle ważne nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. W przypadku maluchów należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe mycie zębów, ponieważ pielęgnacja w pierwszych latach życia wpływa na stan uzębienia w wieku dorosłym. Z tego względu rodzice mają mnóstwo pytań i wątpliwości. O tym jak zachęcić dziecko do mycia zębów i jaką szczoteczkę wybrać rozmawialiśmy ze stomatolog, Aleksandrą Burczyńską.

  Agnieszka Owczarek problemy z zębami ma od kiedy skończyła dwadzieścia lat i zaszła w ciążę. Na szczęście, dzięki pomocy specjalistów z Malo Clinic Warsaw, kobieta może się cieszyć pięknym uśmiechem.

  Coraz więcej osób decyduje się na leczenie ortodontyczne i założenie aparatu na zęby. Jakie są rodzaje aparatów? Które stosuje się u dzieci, a które u dorosłych? Ile może kosztować leczenie? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Kamilą Wasiluk, lekarzem stomatologiem, ortodontą i autorką bloga "Mama ortodonta".

  Pani Agnieszka przez poważne problemy ze zdrowiem zmuszona była usunąć wszystkie górne zęby. Odbudowy uzębienia u kobiety podjęli się specjaliści z kliniki Malo Clinic. Czy to się udało? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Zdrowy i śnieżnobiały uśmiech to marzenie każdego. Aby uzyskać trwały efekt, można skorzystać z wybielania w gabinecie lub alternatywy takiego zabiegu, czyli z pasków wybielających. Jak to działa i czy jest bezpieczne dla zębów?

  Wyniki badań mogą zaskakiwać.

  Seplenienie międzyzębowe najczęściej pojawia się u dzieci. Źródła problemu mogą być różne, a jednym z nich jest nieprawidłowe karmienie. Jak leczyć seplenienie międzyzębowe? Jak trenować?

  Szukając metod na wybielanie zębów, nie zapominajmy o prostych i ogólnie dostępnych sposobach. Wybielanie zębów węglem leczniczym możemy przeprowadzić samodzielnie w domu bez ponoszenia dużych kosztów i bez specjalnych przygotowań.

  Co zrobić, aby uniknąć wypadku?

  Skuteczne wybielanie zębów nie musi oznaczać długich wizyt w gabinecie stomatologicznym i wydawania kroci pieniędzy. Sprawdź sposoby, które umożliwiają zadbanie o barwę zębów bez wychodzenia z domu i ponoszenia dużych kosztów..

  Wady zgryzu to znacznie więcej niż tylko defekt kosmetyczny. Nieprawidłowo ustawione zęby mogą powodować problemy z kręgosłupem czy bóle głowy. Na szczęście dzięki odpowiednio przeprowadzonemu leczeniu ortodontycznemu można uniknąć problemów i cieszyć się pięknymi oraz zdrowymi zębami. Na czym dokładnie ono polega? Czy założenie aparatu zawsze jest konieczne? Na ten temat rozmawiamy z dr. n. med. Maciejem Cićkiewiczem, specjalistą ortodontą, certyfikowanym lekarzem Invisalign.

  Zęby Luizy, na skutek choroby, zaczęły się przemieszkać i wypadać, zamieniając życie kobiety w koszmar. Leczenia podjęli się specjaliści z Malo Klinik w Warszawie, którzy dosłownie i w przenośni przywrócili jej uśmiech. Specyfikę chorób przyzębia wyjaśniła w naszym programie stomatolog Anna Grabowska.

  Smoczek pomaga dziecku się uspokoić lub zasnąć. Maluchy, które korzystają z niego zbyt długo często mają wady zgryzu i wymagają później leczenia ortodontycznego. Kiedy jest najlepszy czas na odstawienie smoczka? Jak pomóc dziecku przejść przez ten niełatwy dla niego proces?

  Niestety wady zgryzu są często diagnozowane u naszych pociech. Mogą one prowadzić nawet do trudności w jedzeniu czy zniekształceniu mowy. O to, jak temu zapobiec, zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN Aleksandrę Burczyńską, stomatolog.

  Sen o wypadaniu zęba, złamany ząb, a może sen o białych zębach? Motywów sennych z udziałem zębów jest bardzo dużo, a każdy sen oznacza coś zupełnie innego. Sen o zębach od wieków wzbudzał lęk. A jak sennik opisuje ząb?

  Badania pokazują, że z powodu pandemii aż 1/3 z nas przestała odwiedzać gabinety dentystyczne. Czy przyczyną jest tylko strach przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2? Jak Polacy dbali o swoje zęby przed wybuchem pandemii? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Janem Nikodemem Perkiem, lekarzem stomatologiem.