Gwiazdy

To nasz kraj uratował życie księżnej Yorku. "Jestem bardzo dumna z mojej przyjaźni z Polakami"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Marta Wrońska
Wyjątkowa wizyta Księżnej Yorku w Polsce
Wyjątkowa wizyta Księżnej Yorku w Polsce Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Księżna Yorku odwiedziła Polskę kolejny raz. Sara Ferguson znana jest ze swojej działalności charytatywnej. Tym razem postanowiła wesprzeć placówkę opiekującą się niewidomymi uczniami z Charkowskiej Akademii Muzycznej.

Księżna Yorku z wizytą w Polsce

Sara Ferguson odwiedziła Polskę po raz trzeci w ciągu zaledwie roku. Księżna Yorku od wielu lat jest znana ze swojej działalności charytatywnej na całym świecie. - Zawsze mówię, że jestem najszczęśliwszą kobietą na świecie przez pracę, którą wykonuję - wyjaśnia.

Księżna podkreśla, że uśmiech i szczęście dzieci daje jej największą motywację do dalszych działań. - Ja nie robię nic wielkiego oprócz tego, że słucham i kocham - dodaje. Jak twierdzi Sara Ferguson, to właśnie Polska uratowała jej życie. Dzięki poznanym tu osobom odkryła, jak może i chce pomagać.

Sara Ferguson po raz trzeci w Polsce

Sara Ferguson pierwszy raz przyjechała do naszego kraju w 1992 roku. Na Śląsku zobaczyła lekarzy, którzy walczyli o życie dzieci chorych na raka płuc. - W tamtym momencie stwierdziłam, że "czym ja się w ogóle przejmuję?" - opowiada.

Podczas ostatniej wizyty w Polsce księżna przekazała 14 tysięcy funtów na rzecz placówki z Dąbrowy Górniczej, która opiekuje się niewidomymi uczniami z m.in. Charkowskiej Akademii Muzycznej. Zasadziła też lipę. Taką samą, jaką posadziła ponad 150 lat temu księżniczka Victoria Koburg.

- Mam wiadomość do Polaków. Nie poddawajcie się. Zawsze proście o pomoc. Jesteśmy tutaj dla was i jesteście niesamowici, przyjmując tak wiele osób do waszego kraju. Jestem bardzo dumna z mojej przyjaźni z Polakami - podsumowuje księżna.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Marta Wrońska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości