Związki i seks

Miłość przez Internet na wyciągnięcie ręki. W jaki sposób szukać uczucia w sieci?

Związki i seks

Aktualizacja:
Autor:
Adrian
Adamczyk

24 lipca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wirtualnej Miłości. Miłość z Internetu to domena współczesnych czasów. Z roku na rok coraz więcej osób poszukuje uczucia w aplikacjach, na forach i portalach internetowych. Jednak czy naprawdę można znaleźć miłość online? W jaki sposób odnaleźć drugą połówkę pośród milionów ludzi?

Popularność tak zwanej miłości z netu ma wiele przyczyn. W dzisiejszych czasach zawieranie nowych znajomości bywa utrudnione ze względu na brak czasu, którego doświadcza większość ludzi. Wirtualna sieć eliminuje tę przeszkodę. dodatkowo, szukanie miłości przez Internet dotyczy często osób nieśmiałych, a także tych, które nie mogą znaleźć właściwego kandydata w swoim otoczeniu.

Masz nową parę! Czyli związek na jedno kliknięcie
Masz nową parę! Czyli związek na jedno kliknięcie Jak wygląda szukanie miłości w sieci? Źródło: Dzień Dobry TVN

Czy można zakochać się przez Internet?

Wiele osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z randkowaniem online, zadaje sobie pytanie: czy można się zakochać przez Internet? Niektórzy podchodzą do tej kwestii nieco sceptycznie. Dla nich zakochanie przez Internet wydaje się wręcz abstrakcyjne. Uważają takie uczucie za płytkie i niepełne. Czy mają rację? Okazuje się, że nie. Miłość internetowa jest jak najbardziej możliwa, a potwierdzeniem tego są tysiące szczęśliwych par, które poznały się w wirtualnej sieci. Co ciekawe, zakochać się przez Internet mogą także osoby, które nie są nastawione na poszukiwanie uczucia. Wiele związków powstaje bowiem przez przypadek. Czasami nawet niepozorny komentarz na forum czy luźna rozmowa na czacie mogą stać się początkiem zupełnie nieplanowanej relacji.

Jak znaleźć miłość przez Internet?

Choć strzała Amora trafia niektórych przypadkowo, wiele osób świadomie poszukuje partnera w sieci. Jak znaleźć odpowiednią osobę? Można oczywiście działać spontanicznie i liczyć na łut szczęścia, lepiej jednak odpowiednio się przygotować. Aby odnaleźć miłość przez Internet za pośrednictwem portalu randkowego, warto wykonać kilka podstawowych kroków. Są to:

  1. 1Określenie swoich preferencji. Przed rozpoczęciem szukania miłości online dobrze jest wiedzieć, czego tak naprawdę się chce. Jedni będą potrzebować dobrej zabawy i krótkotrwałych relacji, inni – stabilizacji i związku długoterminowego. Świadomość swoich potrzeb ustrzeże nas przed rozczarowaniem i stratą czasu.
  2. 2Wypisanie oczekiwań wobec potencjalnego partnera. Co prawda ideałów nie ma, ale dobrze jest wiedzieć, czego oczekuje się od swojej drugiej połówki. W tym przypadku liczą się konkrety. Nie warto skupiać się przy tym na cechach fizycznych. O wiele bardziej istotne są kwestie związane z charakterem, zainteresowania, światopogląd czy plany na przyszłość. Wyróżnienie ważnych dla nas elementów pozwoli na lepszą selekcję potencjalnych kandydatów.
  3. 3Wybór odpowiedniego portalu randkowego. W sieci istnieje wiele stron, które ułatwiają łączenie się w pary. Przed wyborem jednej z nich, dobrze jest przeprowadzić choć krótki research. Niektóre witryny faktycznie przeznaczone są do szukania miłości z Internetu, inne z kolei służą jedynie do nawiązywania relacji erotycznych. Jeżeli ktoś poszukuje uczucia, a nie tylko seksu, niech wybierze portal, który daje możliwość wypełnienia testu psychologicznego. Na jego podstawie internetowy algorytm będzie podsuwał profile osób, które odpowiadają mu charakterem.
  4. 4Wypełnienie profilu na portalu randkowym. Dobra autoprezentacja to klucz do znalezienia miłości w sieci. Najlepiej umieścić kilka podstawowych informacji na swój temat i spróbować przedstawić się w pozytywnym świetle. Nie warto jednak kłamać – prawda i tak zostanie zweryfikowana w rzeczywistości. Warto wspomnieć o swoich zainteresowaniach i podejściu do życia. Ważnym elementem profilu jest także zdjęcie. Powinno być wyraźne, naturalne i przede wszystkim aktualne.
  5. 5Wychodzenie z inicjatywą. Po wypełnieniu profilu można rozpocząć poszukiwania partnera. Zamiast czekać na ruch z drugiej strony, warto samemu wyjść z inicjatywą. Wysłanie do kogoś wiadomości zajmie tylko chwilę, a może być początkiem interesującej znajomości.

Podczas szukania miłości w Internecie trzeba być jednak ostrożnym i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Nigdy nie należy podawać swoich szczegółowych danych osobom, które zna się od niedawna. Trzeba także pamiętać, że znalezienie internetowej miłości wymaga czasu. W sieci można spotkać bardzo różnych ludzi. Nie warto więc zniechęcać się po kilku nieudanych próbach nawiązania kontaktu.

Internetowa miłość w świecie rzeczywistym

W pewnym momencie miłość z Internetu musi przenieść się do świata rzeczywistego. Oczywiście istnieją ludzie, którzy zakochują się w osobach, z którymi nigdy się nie spotkali. Internetowe fora pełne są podobnych tematów: "Zakochałam się przez Internet i nie wiem, co robić" czy "Zakochałem się przez Internet, ale nigdy się nie spotkaliśmy". Taka miłość jest najczęściej jedynie zauroczeniem, które opiera się na wyidealizowanym obrazie drugiej osoby. Dopiero spotkanie oko w oko jest w stanie zweryfikować prawdziwe szanse na stworzenie poważnej relacji. Czasami może się okazać, że miłość online była jedynie złudzeniem, a nasz internetowy partner na żywo jest kimś zupełnie innym niż w wirtualnej sieci, która umożliwia kreowanie swojego wizerunku w dowolny sposób. Dlatego też warto odważyć się na spotkanie twarzą w twarz i zamiast zwlekać, szybko skonfrontować wyobrażenia z rzeczywistością.

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Todor Tsvetkov/Getty Images

Pozostałe wiadomości