Porady

Tak szybko zapamiętasz język obcy. Wystarczy śpiewać jedną piosenkę dziennie

Porady

Aktualizacja:

Za chwilę wkraczamy w 2021 rok, a wraz z nim w postanowienia noworoczne. Wiele osób postawi na naukę angielskiego. Niektórzy zaczną od podstaw, ale niektórzy znają już trochę ten język, tylko muszą go odkurzyć. Jak to zrobić? Z pomocą i fantastycznym pomysłem przyszła do nas Kalina, śpiewająca lektorka języka angielskiego, która przygotowała dla widzów Dzień Dobry TVN 365 znanych piosenek na każdy dzień.

Muzyczne wyzwanie

Każdy nuci je pod nosem. Każdy je zna. Ale nie każdy wie, co dany tekst oznacza. Kalina jest wokalistką (brała udział w Mam Talent i zaszła aż do półfinału). Swój talent postanowiła wykorzystać właśnie do nauki angielskiego innych.

- Chcę zaprosić wszystkich do dołączenia do mnie. Do takiego mojego wyzwania, które zaczyna się 1 stycznia. Nazywa się "365 melodies in 365 days" - powiedziała Kalina Gumińska.

Angielski z ukulele

Kalina często wykorzystuje piosenki w lekcjach ze swoimi uczniami i to właśnie podsunęło jej pomysł takiego wyzwania na nowy rok – piosenka na każdy dzień – zajmuje parę minut, a jaki można zrobić progres!

- Niektórzy tłumaczą piosenki i to jest super. Ale ja postanowiłam się skupić na kilku pierwszych sekundach, które nucimy. Przemycamy w piosenkach zwroty, nie zastanawiając się, że znamy idiomy, gramatykę itd. - usłyszeliśmy od śpiewającej lektorki języka angielskiego.

- Pokażę wam na przykładzie piosenki "It Must Have Been Love". "Must" kojarzy nam się z rozkazem, że coś jest nakazane. Ale nie wiemy, że "must" ma też formę dedukcji, np. "she must be in the kitchen", czyli, "pewnie jest w kuchni", co znaczy, że ona faktycznie powinna być w tej kuchni - mówiła nam Kalina.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości