Styl Życia

Angielski humor bliski Polakom. Ciebie śmieszy?

Styl Życia

Angielski humor bliski Polakom. Ciebie śmieszy?

Benny Hill, Monty Python, Jaś Fasola czy Allo Allo. Kto z nas nie zna brytyjskich produkcji, z których śmieje się cały świat. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara sprawdziła, w czym tkwi sekret poczucia humoru Brytyjczyków.

Brytyjczycy w swoich żartach jadą po bandzie

Prześmiewczy, ironiczny, sarkastyczny. Tak Brytyjczycy opisują swoje poczucie humoru, którzy wychowali się na takich serialach jak: Allo Allo, Benny Hill czy Monty Python. Ich sekret tkwi w prostocie.

Lekko się to ogląda. Włączasz telewizor i nadążasz za historią.

-zdradził jeden z rozmówców Ani Senkary.

Benny Hill nie przeszedłby w dzisiejszej telewizji, Jest zbyt seksistowski.

-zaznaczył kolejny rozmówca dziennikarki Dzień Dobry TVN.

Brytyjczycy nie mają granicy jeżeli chodzi o humor. Śmieją się ze wszystkich i ze wszystkiego. W ich żartach znajdziemy też dużo humoru z toalety. Jedyną osobą, z której nie drwią Brytyjczycy to Królowa Elżbieta II.

Tak to prawda, jedziemy w żartach po bandzie. Śmiejemy się również z siebie. Jednak tu trzeba uważać, by twój rozmówca nie odpowiedział ci w jeszcze gorszy sposób.

- zaznaczył rozmówca Anny.

Polacy kochają angielski humor

W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorkę Katarzynę Kwiatkowską, muzyka Krzysztofem Skibą oraz Patrickem Ney, Brytyjczykiem, który od kilku lat mieszka w Polsce i prowadzi o naszym kraju bloga.

Patrick przeprowadził na swoim blogu sondę, w której zapytał swoich czytelników, co sądzą o poczuciu humoru Polaków i Brytyjczyków. Z sondy wynika, że zarówno Polacy jak i Brytyjczycy lubią się śmiać z innych, jednak Polacy w swoich żartach chcą być zawsze najmądrzejsi. Z kolei Brytyjczycy żartując często są śmiertelni poważni.

Katarzyna Kwiatkowska uważa, że Polacy są spragnieni niepoprawnych politycznie żartów, dlatego tak bardzo podobają nam się brytyjskie autoironiczne dowcipy, skecze czy komedie.

Uważam, że czujemy się uwolnieni, kiedy możemy się śmiać z żartów, które są niepoprawne politycznie.

Krzysztof Skiba dodał, że dzięki serialom i filmom absurdalne poczucie humoru Brytyjczyków zostało przez Polaków oswojone.


Zobacz też:

Ksiądz Bartosz: chrzcił bez pobierania opłat i zrobił sobie zdjęcie z imamem.

Międzynarodowy Dzień Bez Kłamstwa. A Ty, jak często kłamiesz?

Wielki bal z okazji Dnia Świętego Patryka! Poznaj historię i tradycje.
Co sądzisz o tym artykule?
80
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0