Ksiądz Bartosz: chrzcił bez pobierania opłat i zrobił sobie zdjęcie z imamem

Ksiądz Bartosz Rajewski to proboszcz parafii Św. Wojciecha na South Kensington w Londynie. Mieszka w Wielkiej Brytanii od siedmiu lat. Zrobiło się o nim głośno, kiedy w mediach społecznościowych umieścił zdjęcie ze spotkania z muzułmańskim imamem. Wiele osób było oburzonych fotografią i hejtowało księdza. Co pisali? Z czego jeszcze zasłynął ksiądz? Rozmawiała z nim reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

Bartosz Rajewski to polski duchowny katolicki, duszpasterz młodzieży, felietonista, proboszcz polskiej parafii Św. Wojciecha na South Kensington w Londynie. Święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 2011 r. w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie z rąk ks. abp. Józefa Kowalczyka, Prymasa Polski. 29 maja 2011 r. odprawił mszę św. prymicyjną w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w rodzinnym Łobzie. Homilię podczas mszy prymicyjnej wygłosił ks. abp Henryk Józef Muszyński, Prymas Polski Senior.

>>> Zobacz także:

"Święte miejsca" księdza Sowy

Ksiądz słynie z wielu akcji. W styczniu w kościele w Polsce obchodzony jest dzień Islamu. Ksiądz Bartosz uznał, że jest to dobry moment, aby spotkać się z muzułmańskim imamem, podjąć z nim dialog i innych namówić do tako samego.

W czasie spotkania obaj panowie zrobili sobie zdjęcie, które następnie ks. Bartosz umieścił w mediach społecznościowych.

Fot. Ksiądz Bartosz Rajewski / Instagram

Niestety pod postem, na księdza wylała się fala hejtu.

Ludzie pisali, że wierzymy w innego Boga. Jak więc możemy rozmawiać, wymieniać się Pismem Świętym i Koranem? Wzywali do nawrócenia.

- powiedział ks. Bartosz.

Fotografia z imamem to nie jedyne mocne zdjęcie, które kapłan opublikował w mediach społecznościowych. Wcześniej umieścił w internecie selfie z muzułmanką w hidżabie.

Wychodząc z metra, spotkałem muzułmankę i spontanicznie zapytałem ją, czy mogę zrobić sobie z nią selfie, że nic nas nie różni. I ona się zgodziła. Nawet widziałem w jej oczach uśmiech.

- wspomina tamten moment ksiądz.

Ksiądz Bartosz zasłynął też z tego, że nikomu nie odmawia chrztu.

Dałem ogłoszenie w mediach polonijnych, w którym napisałem, że ochrzczę wszystkich bez względu na uwarunkowania rodzinne i bez względu na wiek dziecka

I jak napisał, tak zrobił. Za chrzest ksiądz nie pobiera opłat.

W parafii za chrzest można złożyć dowolną ofiarę, z wyjątkiem pieniędzy.

- powiedział.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy! 
Materiał promocyjny

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy!