Styl Życia

Nauka języka obcego nie musi być nudna. Znamy kreatywne sposoby na efektywne przyswajanie wiedzy 

Styl Życia

Nauka języka obcego nie musi być nudna. Znamy kreatywne sposoby na efektywne przyswajanie wiedzy 

Ze względu na akcję "zostań w domu", rośnie zainteresowanie kursami języka obcego. Wiele szkół oferuje lekcje online, a nauczyciele wychodzą naprzeciw oczekiwaniom uczniów i do nauki języka wykorzystują media społecznościowe. Jednym z nich jest Jacek Mulczyk-Skarżyński, najpopularniejszy nauczyciel języka francuskiego w Polsce. Nam zdradził najlepsze metody na efektywną naukę języka obcego.

Jak się dzisiaj uczyć języków obcych?

Kiedy wszystko jest zamknięte i trzeba siedzieć w domu, warto wykorzystać czas na naukę w taki sposób, na jaki nigdy nie było możliwości. Jak przyznał Jacek Mulczyk-Skarżyński, wiele serwisów ma mnóstwo seriali i filmów w języku obcym, a to jest najlepsze źródło żywego języka. Nie musimy jednak siedzieć tylko przed ekranem. Teraz mamy trochę więcej czasu, aby czytać książki i prasę w języku obcym.

Wydaje mi się, że ten okres kwarantanny, to jest idealny czas, na to, żeby podjąć naukę języków obcych. Możemy oglądać filmy, czytać książki i prasę. Po tym, jak nam się gazety znudzą, możemy powycinać słówka i zrobić kolaż. To jest świetna sprawa do ćwiczenia składni, dzięki temu możemy zaangażować obie półkule mózgu. To jest nauka wychodząca poza schematy szkolone

– powiedział Jacek. 

Kolejnym dobrym sposobem na naukę języka obcego są skojarzenia. Słowa, które na pozór mogą wydawać się trudne, po przemyśleniu stają się dziecinnie proste. Wystarczy tylko znaleźć punkt zaczepienia i uruchomić wyobraźnię.

Internet dobrym kompanem

Wiele szkół przeniosło swoją działalność na platformy e-learningowe. To jest świetne rozwiązanie zapewniające kontinuum w nauce. Do tego dochodzą specjalne czaty, grupy i blogi specjalistów, dzięki którym też można się uczyć. Jednak najwięcej osób czas spędza w mediach społecznościowych. Z tego powodu wielu nauczycieli przenosi się na Facebooka, Instagrama, a nawet TikToka. Przeglądając tablice i napotykając się na wartości edukacyjne, zdobywamy nowe informacje i umiejętności.

Jacek Mulczyk-Skarżyński już jakiś czas temu wypowiedział wojnę sztampowemu i nieatrakcyjnemu nauczaniu. Nauczyciel organizuje eventy językowe, uczy lektorów jak uczyć, tworzy nowe materiały do nauki francuskiego i prowadzi swoje kanały w mediach społecznościowych. Jesteście ciekawi jakie ma jeszcze rady? Odwiedźcie jego profil.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player

 Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
86
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
25.05.2020
Wiktoria
Nie musi być nudna, ale fajnie, jak przy okazji jest efektywna. Ja chodzę na kurs do Demostenes, bo nie wyobrażam sobie uczyć się języka inaczej, niż w grupie.