Parenting

Ma 11 dzieci, a kolejne są w planach. "Nie rozumiem zarzutów. Poświęcam uwagę każdemu"

Parenting

dzieci, rodzina wielodzietna
Thomas Barwick/Getty Images

Od dnia ślubu niemal cały czas jest w ciąży. Najdłuższa przerwa trwała dziewięć miesięcy. Dzieci rodzi co roku i planuje z mężem mieć ich 14 lub więcej. 36-latka uwielbia być w ciąży i kilka miesięcy po porodzie ponownie ogłasza radosną nowinę. Z czym musi się mierzyć, a z czego tłumaczyć tak liczna rodzina? Jej życie można śledzić w mediach społecznościowych.

Dom rekordowej rodziny już dziś ledwo mieści wszystkich członków, ale wyjątkowo płodni małżonkowie planują kolejne pociechy. Od kilkunastu lat kompletują niezwykłą drużynę, która ostatni raz powiększyła się pół roku temu. Biorąc pod uwagę ich dotychczasową historię, kolejne dziecko powinno pojawić się już niedługo.

Courtney Rogers urodziła 11 dzieci

Courtney i Chris Rogers poznali się przez wspólnych znajomych w 2007 roku, kiedy wzięli udział w kościelnym obozie. Oboje pochodzą z wielodzietnych rodzin, więc szybko znaleźli wspólny język. On ma dziewięcioro rodzeństwa, a ona sześcioro. Razem postarali się o jeszcze większą gromadkę.

Zaledwie rok później para stanęła na ślubnym kobiercu. Panna młoda miała wtedy 23 lata, a jej przyszły mąż 19. To był ich pierwszy związek.

Para szybko zaczęła realizować swoje największe marzenie, jakim jest duża rodzina. 11 lat temu na świecie pojawił się ich pierwszy syn, a pół roku temu do Rogersów dołączyła maleńka Caris. Pomiędzy nimi jest jeszcze sporo dzieciaków. Wszystkie noszą imiona zaczynające się od litery C.

Clint (11 lat), Clay (9), Cade (8), Callie (7), Cash (6), Colt i Case (5), Calena (4), Caydie (3), Coralee (2), Carris (6 miesięcy) – 11 dzieci urodzonych przez 13 lat małżeństwa.

Doświadczona mama przyznaje, że od dnia ślubu niemal cały czas jest w ciąży. Najdłuższa przerwa trwała dziewięć miesięcy.

Ma 11 dzieci i planuje kolejne

Wszystko wskazuje, że to wciąż nie koniec. Para mówi nawet o czternastce . Całkiem możliwe, że na tym nie poprzestaną, bo uwielbiają swoje życie. I to pomimo codziennych trudności.

Rodzina wydaje na jedzenie równowartość 5-6 tysięcy złotych miesięcznie. To dla nich spory wydatek, dlatego jakiś czas temu wprowadzili plan oszczędnościowy . W efekcie dzieci noszą wyłącznie używane ubrania, a Courtney raz na jakiś czas wyprzedaje nagromadzone w domu przedmioty.

Rogersowie mieszkają na farmie, która jest ich domem, a także miejscem nauki dla pociech w wieku szkolnym. Rodzice sami uczą swoje dzieci, co pozwala zbudować jeszcze silniejszą więź. Mimo to wciąż słyszą uwagi, że przesadzili z ilością i na pewno nie są w stanie zapanować nad chaosem.

Nie rozumiem tego typu zarzutów. Jestem z nimi 24 godziny na dobę i poświęcam uwagę każdemu

– wyznała jakiś czas temu mama. Większość dzieci urodziła siłami natury, dwa razy konieczne było cesarskie cięcie. Dwukrotnie poroniła.

Courtney Rogers uwielbia być w ciąży

Podobno nigdy nie czuła porannych nudności ani innych efektów ubocznych. Nie lubi za to antykoncepcji, bo idea przyjmowania pigułek wydaje jej się nienaturalna. Choć jest mocno wierząca, decyzji tej nie tłumaczy względami religijnymi.

Rodzina już teraz zastanawia się, jakie imię nadać dwunastemu dziecku, które dopiero planuje. Na pewno będzie na literę C i to jedna z nielicznych pewnych rzeczy w życiu Rogersów. Przy tak dużej gromadzie często muszą improwizować, ale sprawia im to ogromną radość.

Ich losy możemy śledzić na Instagramie. Profil "Little house in the high desert" zgromadził ponad 20 tysięcy obserwatorów.

Pandemiczne wyzwania wielodzietnej rodziny. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Jak Krzysztof Krawczyk traktował swojego jedynego syna? "To jest nasza rodzinna sprawa"

Adopcje w Polsce. "Słyszałam: po co sobie taki problem bierzesz?"

Jak się zachować, kiedy dziecko robi irytujące rzeczy? "Jest niewielka różnica pomiędzy trzylatkiem, a nastolatkiem"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: interia.pl

Pozostałe wiadomości