rodzina wielodzietna

  rodzina wielodzietna

  Helen i Oliver Baker przez wiele lat bezskutecznie starali się o potomka. Ostatecznie para zdecydowała się na metodę in vitro. Przy pomocy sztucznego zapłodnienia na świat przyszła trójka maluchów. Dzieci uważane są za trojaczki, mimo że dzieli je spora różnica wieku. Najstarszy chłopiec chodził już do szkoły, kiedy urodziło się jego rodzeństwo. Jak to możliwe?

  Od dnia ślubu niemal cały czas jest w ciąży. Najdłuższa przerwa trwała dziewięć miesięcy. Dzieci rodzi co roku i planuje z mężem mieć ich 14 lub więcej. 36-latka uwielbia być w ciąży i kilka miesięcy po porodzie ponownie ogłasza radosną nowinę. Z czym musi się mierzyć, a z czego tłumaczyć tak liczna rodzina? Jej życie można śledzić w mediach społecznościowych.

  Britni Church ma 32 lata i wraz ze swoim partnerem spodziewa się 12. dziecka. W mediach społecznościowych dzieli się migawkami ze szczęśliwego życia dużej rodziny. Choć przyznaje, że nie zawsze było tak kolorowo. W pierwszą ciążę zaszła w wieku 16 lat, a po rozwodzie została sama z szóstką dzieci. Wstydziła się tego, jednak teraz wielodzietność to jej powód do dumy.

  Projekt 500+ działa ponad 1,5 roku. Początkowo miał tylu sprzymierzeńców, co przeciwników. Najwyższy czas sprawdzić efekty programu. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer spotkał się z rodziną Wardaków, w której jest 10 dzieci. Jak twierdzą, dzięki 500+ ich długi zamiast rosnąć maleją, a na wieść o tym, że dzieci chcą iść na płatne dodatkowe zajęcia rodziców nie oblewa zimny pot. 500+ zmieniło jednak życie w dużo bardziej prozaiczny sposób. Dla wielu dzieci oznaczało pierwsze w życiu wakacje i nowe buty. Dla rodziców - koniec z robieniem zakupów na zeszyt. Czy wyobrażają sobie życie bez finansowego wsparcia?

  Bernadeta i Andrzej Twarowscy mają dziewięcioro dzieci, a Justyna i Gustaw Gromadzcy - ośmioro. Mimo wielu obowiązków związanych z tak liczną rodziną potrafią znaleźć czas na rozwój własnych pasji. Jak im się to udaje? Jaki jest podział obowiązków w ich domach?

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer wybrał się na wycieczkę po warszawskich placach zabaw aby sprawdzić jak bawią się współczesne dzieciaki. Czy gra w klasy i ciuciubabka są dalej na topie? Zobaczcie jak prezenter szaleje z najmłodszymi!

  Widok rodziny z gromadką dzieci często budzi w społeczeństwie mieszane uczucia. Dlaczego? Nasze rozmówczynie są aktywne zawodowo, a przy tym są mamami na pełen etat trójki lub czwórki dzieci. Jak radzą sobie z domowymi obowiązkami? Czy korzystają z pomocy niań lub babć? I jaką rolę odgrywa wówczas ojciec? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Katarzynę Bosacką, autorkę programu „Wiem, co jem” w TVN Style, prowadzącą Dzień Dobry TVN Annę Kalczyńską oraz Karolinę Ferenstein-Kraśko, bizneswoman.

  Projekt „Rodzina 500+” wzbudza wiele emocji. Ostatnio rozgorzała dyskusja na temat tego, czy rodzinom zamożnym również wypada pobierać zasiłek. Politycy PiS próbują ich do tego zniechęć, twierdząc że w ten sposób "się skompromitują". Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy matkę szóstki dzieci - Izabellę Łukomską-Pyżalską, prezes Warty Poznań, która chce wziąć pieniądze na swoje dzieci. Dlaczego chce skorzystać ze wsparcia państwa? Jakie widzi wady w projekcie „Rodzina 500+”? Czy ludzie zamożni powinni brać 500 zł na dziecko?

  Jak zaplanować sobie dzień, kiedy w domu rządzi czwórka dorastających maluchów? Sara, Nikola i Kevin to żywe dzieci, które chcą skupiać na sobie jak najwięcej uwagi. Jak w tym ferworze zapanować nad całą czwórką, tym bardziej że Pani Donata musi opiekować się najmłodszym, trzymiesięcznym Alanem? Co powinna zrobić mama, by ujarzmić najbardziej buntowniczą Sarę? Jak zaradzić temu, by najstarsza córka nie czuła się odrzucona?