Spędzi urlop ojcowski sam na wakacjach? Dostał taki prezent od własnej matki. "To niepokojące"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Współczesny tata, to tata na urlopie rodzicielskim
Współczesny tata, to tata na urlopie rodzicielskim
Jakob Kosel o roli ojca
Jakob Kosel o roli ojca
Spełniony czterdziestolatek, dumny tata
Spełniony czterdziestolatek, dumny tata
Tata napisał bajkę dla syna z ADHD
Tata napisał bajkę dla syna z ADHD
Mężczyźni na froncie rodziny
Mężczyźni na froncie rodziny
Niezwykłe podróże taty z córką
Niezwykłe podróże taty z córką
Tata, no weź - czyli jak zostać ojcem idealnym
Tata, no weź - czyli jak zostać ojcem idealnym
Roman Paszkę o relacji z synem
Roman Paszkę o relacji z synem
Prowadzący "Mask Singer" o roli ojca i wymarzonym weselu
Prowadzący "Mask Singer" o roli ojca i wymarzonym weselu
14 dni to dla większości świeżo upieczonych ojców zbyt krótki czas na adaptację tuż po narodzinach dziecka, ale niestety tylko taki urlop ustawowo im przysługuje. Spragnieni kontaktu z maluchem tatusiowie korzystają więc z wolnego czasu, by pobyć z pociechą i tym samym odciążyć zmęczoną porodem partnerkę. Niektórzy mężczyźni wolą jednak beztrosko odpoczywać niż wypełniać rodzicielskie obowiązki. Pomagają im w tym własne matki. - Lepiej dobrze się zastanów, zanim nawet rozważysz zbudowanie z nim życia - ocenia internautka.

Nietypowy prezent na narodziny dziecka

Historia ciężarnej kobiety opisana na łamach serwisu reddit.com wywołała ogromne poruszenie w sieci. Bohaterka artykułu podzieliła się z internautami opowieścią o nietypowych prezentach, które wraz z partnerem otrzymała z okazji zbliżających się narodzin dziecka. Darczyńcą była matka męża.

Teściowa wpadła na zaskakujący pomysł. Zatroskana o własnego syna zorganizowała mu samotną podróż do Włoch. Bez pytania wykupiła bilety lotnicze oraz zarezerwowała zakwaterowanie. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wakacje mężczyzny miały odbyć się podczas urlopu ojcowskiego, czyli w trakcie 14 dni wolnych od pracy przeznaczonych ustawowo na pogłębienie relacji z nowo narodzonym dzieckiem.

Ciężarna natomiast, w ramach pocieszenia, otrzymała od matki męża komplet różniących się wielkością bransoletek - jedną pasującą na dłoń dorosłej kobiety, drugą na rączkę malucha.

Urlop ojcowski spędzony na samotnych wakacjach

Jak na oryginalną inicjatywę teściowej zareagowała ciężarna? Młoda kobieta wręczyła matce męża broszurę, w której dokładnie wytłumaczono, czym jest urlop ojcowski, jaki ma sens oraz jak wpływa na więź taty z dzieckiem. Dziewczyna dała tym samym do zrozumienia, że nie zgadza się na wyjazd męża.

Matka mężczyzny nie przyjęła tej wiadomości ze zrozumieniem. Oskarżyła synową o niewdzięczność i "rujnowanie doświadczeń" syna. Internauci za to zwracają uwagę na bierną postawę mężczyzny i przestrzegają bohaterkę artykułu przed egoizmem partnera.

- Co za zarozumiały prezent, a fakt, że twój chłopak nie odrzucił go od razu, jest niepokojący.

- Byłabym poważnie wkurzona, gdyby mój chłopak skorzystał z urlopu ojcowskiego, aby pojechać do Włoch. Lepiej dobrze się zastanów, zanim nawet rozważysz zbudowanie z nim życia - pisali w komentarzach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: reddit.com

Źródło zdjęcia głównego: Justin Paget/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości