Parenting

Pomysłowy ojciec wyprowadza pięcioraczki na smyczy. W sieci zawrzało

Parenting

Autor:
Oskar
Netkowski

Temat dzieci prowadzanych na smyczy powraca jak bumerang. Eksperci nie zawsze uważają to za dobre rozwiązanie. Są jednak rodzice, którzy preferują taką metodę kontroli. Jordan Driskell zyskał popularność w sieci dzięki treściom związanym z rodzicielstwem. Ostatnio pokazał, jak "wyprowadza" dzieci na spacer i wywołał burzę.

Smycz dla dziecka - tak czy nie?

Rodzice często wybierają smycz, by kontrolować każdy ruch swoich pociech. Uprząż daje im pewność, że maluch nie oddali się od nich podczas spaceru, gdy coś interesującego zwróci jego uwagę. Zdaniem psycholog dziecięcej, Aleksandry Piotrowskiej, smycz ogranicza nie tylko swobodę ruchów, ale i prawo do własnych wyborów. Jak wyliczała w Dzień Dobry TVN, uniemożliwia rozwój kontroli ciała, a jednocześnie nie pozwala pracować wyobraźni, hamuje naturalną ciekawość świata. - Obowiązkiem rodzica podczas spaceru jest śledzenie dziecka na tyle dokładnie, by smycz nie była mu potrzebna. Taka jest jego rola, jest przecież opiekunem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo malucha - podkreśliła specjalistka. - Smycz zmniejsza poczucie odpowiedzialności. W pewnym sensie zastępuje, w odczuciu rodzica, jego uważność. Trudno temu zaprzeczyć, zwłaszcza w sytuacji, gdy widzimy mamę lub tatę ze smyczą w dłoni i wzrokiem skierowanym w smartfona - dodała nasza ekspertka.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Ojciec wyprowadził dzieci na smyczy

Dziecko prowadzone na smyczy budzi rozmaite skojarzenia i skrajne emocje. Wielu rodziców z przekonaniem zachwala wykorzystywanie uprzęży podczas spacerów z maluchem. Jednym z nich jest bloger Jordan Driskell. 31-latek z Kentucky wychowuje pięcioraczki. Trzy dziewczynki o imionach Zoey, Dakota i Hollyn oraz dwóch chłopców o imionach Asher i Gavin mają już po pięć lat.

Nagranie, na którym prowadzi swoje pociechy na smyczy, obejrzało już ponad milion internautów. Ta metoda ciągle wzbudza kontrowersje, co widać w komentarzach pod postem mężczyzny.  "Tak nie powinno traktować się dzieci", "To nie zwierzęta", "Jak twoje dzieci mają się czuć.", "Wszyscy muszą wytykać je palcami" "Czy na pewno dobre dla ich zdrowia" - dodała inna

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Image taken by Mayte Torres/Getty Images

Pozostałe wiadomości