tacierzyństwo

  tacierzyństwo

  Utrata żony i samotne rodzicielstwo to jedno z największych wyzwań, jakie rzuca los. I choć słowo "wdowiec" częściej kojarzy się ze starszym, siwym panem, to podobne dramaty przytrafiają się także młodym mężczyznom. Czy można zastąpić dzieciom mamę i wypełnić lukę po śmierci ukochanej? Jak wygląda codzienność tych, których życie wystawiło na podobną próbę? Oto historie Marka i Dariusza, którzy w młodym wieku zostali wdowcami i samotnymi rodzicami.

  W życiu każdego taty przychodzi taki moment, kiedy musi sam zająć się dzieckiem. I co wtedy? Czy podczas nieobecności mamy, mężczyzna jest w stanie upilnować malucha, czy jednak załamuje ręce i odlicza czas do powrotu kobiety do domu? O swoich doświadczeniach w Dzień Dobry TVN opowiedzieli ojcowie z kilkuletnim stażem.

  Sasha Knezevic to światowej sławy model i były mąż Anji Rubik. 4 miesiące temu Sasha po raz pierwszy został tatą. Jak sam mówi, to najważniejsza rola w jego życiu, z której czerpie samą radość. W opiece nad synem słucha swojego instynktu i serca. Kim jest jego partnerka? Obecnie Sasha wraz z rodziną mieszka w Wiedniu. Czym się tam zajmuje? W rozmowie z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Knezevic przyznał, że z Anją Rubik rozstał się w przyjaźni i obecnie darzą się ogromnym szacunkiem.

  Paweł Małaszyński w rozmowie z dziennikarką Dzień Dobry TVN Agnieszką Jastrzębską przyznał, że dom i rodzina jest dla niego przystanią. Jakim aktor jest ojcem? I czy lubi typowo domowe obowiązki, jak np. wyrzucanie śmieci lub gotowanie?

  Dariusz Pabin i Tomasz Czechowski założyli Klub Taty. Tam wstępu nie mają kobiety. O czym rozmawiają tatusiowe za zamkniętymi drzwiami? Czy są grupą quasiterapeutyczną? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy założycieli i członków tego elitarnego klubu.

  Wszystko zaczęło się, kiedy jego córka skończyła sześć tygodni. Nie wiedział, jak obchodzić się ze swoją latoroślą. I wtedy wpadł na pomysł, że swoją nieumiejętność może... sfotografować. Nasz reporter Ksawery Kalicki rozmawiał z Davem Engledowem - tatą do zadań specjalnych. Zobaczcie, jak prosto porażkę przekuć w sukces!

  Joanna Skotnicka, współtwórczyni antologii „Macierzyństwo bez lukru”, zaprosiła do współpracy także tatusiów. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Łukasza Kielbana oraz Macieja Mazurka. To już trzecia edycja tego niezwykłego projektu. Dlaczego nasze "rodzynki" zdecydowali się wziąć udział w projekcie „Macierzyństwo bez lukru 3”?

  Kiedy urodził się Wincent Tomkiem targały nieopisane emocje. Tomek jest grafikiem, jego hobby to jazda na deskorolce. Jest także gitarzystą i wokalistą rockandrollowego zespołu. Jednak najważniejszy jest dla niego czteroletni Wincent.

  Kangurowanie to forma kontaktu rodzica z dzieckiem, opierająca się na dotyku „skóra do skóry”. Noworodek kładziony jest na piersi ojca a nie tradycyjnie na piersi matki. W studiu Dzień Dobry TVn gośćmi byli: Rafał Cieszyński oraz Jakub Pasek. Jakie były ich pierwsze emocje podczas „kangurowania”?

  Przecięty polski tata spędza z dzieckiem 53 minuty dziennie. Brakuje czasu oraz dobrej woli i tolerancji pracodawców. Opieka ojca nad dzieckiem wciąż wydaje się śmieszna i niemęska. By to zmienić, Instytut Spraw Publicznych wraz z Gazetą Wyborczą postanowił zorganizować warsztaty dla pracujących ojców. Czego można się tam nauczyć? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy współorganizatorów tej akcji - socjolożkę Aleksandrę Niżyńską oraz psychologa Rafała Załęskiego.

  "Tata - ale", córeczka tatusia, pierwszy absztyfikant. To blaski i cienie ojcostwa. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Henryka Sawkę, rysownika i ojca 21-letniej Karoliny, Michała Figurskiego, dziennikarza radiowego i tatę 8-letniej Sonii, Pawła Królikowskiego, aktora i ojca 13-letniej Julii i 10-letniej Marceliny oraz szefa kuchni i ojca 16-letniej Magdy Roberta Sowę. Jak wyglądają ich relacje z córkami oraz jak duża spoczywa na nich odpowiedzialność?

  To prawdopodobnie najsilniejsza z więzi międzyludzkich - więź między rodzicem a dzieckiem. Kiedy tak naprawdę się tworzy? Jak ważne w budowaniu relacji z dzieckiem są: miłość, czułość i dotyk? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychologa dziecięcego Małgorzatę Ohme.