blog

  Czy to dobre rozwiązanie?

  Zarobki na blogu to bardzo ciekawy temat. Ze względu na to, że trudno uśrednić zarobki blogerów, trudno też powiedzieć dokładnie, ile można w ten sposób zarobić. Wskazujemy jednak orientacyjne kwoty i sprawdzamy, jak zarabiać na blogu w Internecie!

  Podcasty są formą przekazu audio, czasem wideo, które można odtwarzać w dowolnym czasie i miejscu. W ostatnich latach stały się one bardzo popularne. Dlaczego? Bo praktycznie każdy może je tworzyć. A jak wyróżnić się na tle konkurencji?

  Jego fascynacja pociągami zaczęła się już w dzieciństwie. Dziś Marcin Antosz pracuje jako maszynista. Jest też autorem bloga, w którym pokazuje, jak w praktyce wygląda ten zawód. Pisze go z myślą o wszystkich, którzy interesują się koleją.

  Ireneusz Korzeniewski jest niezwykle ciekawą postacią. W jego przypadku metryka nie gra roli, a powiedzenie "chcieć to móc" - zdecydowanie się sprawdza. Poznajcie jednego z najpopularniejszych blogerów modowych.

  Mateusz Sieradzan zwany Panem Pielęgniarką jest od związany ze służbą medyczną. Pracuje na SOR-ze, a po godzinach na swoim blogu odczarowuje zawód ratownika. Zdradza tajemnice, które mają miejsce tuż za drzwiami gabinetu. Kilkoma podzielił się w naszym programie.

  Claire Wineland od urodzenia cierpiała na mukowiscydozę. Wiedziała, że ma szansę przeżyć zaledwie kilka lat. Przeżyła 21 lat. Sporą część swojego krótkiego życia spędziła w szpitalu. Zmarła tydzień po przeszczepie płuc, który był jej ostatnią nadzieją. Zanim jednak odeszła, stała inspiracją dla wielu milionów internautów. Na swoim wideoblogu opowiadała nie tylko o przemijaniu, ale przed wszystkim o radości z każdego przeżytego dnia. Jako czternastolatka wyszła na scenę, by wygłosić swoje pierwsze motywacyjne przemówienie. Założyła też fundację dla nieuleczalnie chorych dzieci. Poznajcie historię Claire Wineland.

  Kasia Tusk jest autorką jednego z najpopularniejszych blogów w Polsce - Makie Life Easier. Jak wygląda jej codzienna praca? Z blogerką spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Ku jej zaskoczeniu, Kasia Tusk na samym początku nie zaprosiła jej do studia fotograficznego ani swojego mieszkania. Spotkały się na plaży. Co tam robiły? Czy blogerka gotuje w domu i co jest jej popisową potrawą? Czy czytelniczki proszą ją o rady odnośnie robienia zdjęć? I ile albumów ze zdjęciami Gdańska wydał jej tata, były premier Polski, Donald Tusk?

  Wywiady ze znanymi ludźmi, którzy odnaleźli drogę do Boga na początku publikowała na swoim blogu. Teraz Katarzyna Olubińska zebrała usłyszane historie w jednej książce - "Bóg w wielkim mieście". A jak Ona odnalazła drogę do Boga? Jak w świecie, gdzie najważniejsze są pieniądze, kariera i wizyty w SPA, nie zgubić siebie i Boga? O tym w Dzień Dobry TVN autorka książki Katarzyna Olubińska, kucharz Wojciech Modest Amaro i ojciec Robert Głubisz.

  Pochodzi ze słonecznej Florydy, a zamieszkała w Gliwicach. Poznajcie Leah Morawiec, której blog pomaga obcokrajowcom zrozumieć Polaków. Wraz z mężem Piotrem przyjechała do Dzień Dobry TVN, by powiedzieć, co ją zachwyciło w naszym kraju, czym Polacy - według niej - różnią się od innych nacji i jakich informacji szukają na jej blogu cudzoziemcy.

  Coraz większą popularnością na portalach społecznościowych, cieszą się te profile, które pokazują modnie ubrane małe dzieci. Mamy, które tworzą tego typu profile tłumaczą, że to dla dziecka zabawa. Jednocześnie otwarcie przyznają się do czerpania korzyści finansowych z prowadzenia profilu. Czy wykorzystywanie dziecka na potrzeby biznesu jest dobre? I jak to wpływa na rozwój dziecka? Gościem Dzień Dobry TVN była Magdalena Chorzewska, psycholog dziecięcy.

  Prowadzenie bloga to w ostatnim dość popularne zajęcie. Czy polskie gwiazdy czytają blogi? Niektóre z nich w rozmowie z dziennikarką Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębską same przyznały się do prowadzenia tego typu stron. O czym pisze modelka Kamila Szczawińska? I dlaczego Leszek Stanek i Mateusz Gessler nigdy nie założyliby bloga?

  Lara Gessler to restauratorka i córka królowej kulinariów - Magdy Gessler. Wraz z przyjaciółką Patrycją Pankiewicz - za pośrednictwem bloga - namawia ludzi do spędzania wolnego czasu w ciekawy sposób. O swojej misji i pracy nad blogiem dziewczyny powiedziały w Dzień Dobry TVN.

  Tata Hubert i syn Miłosz to zapaleni fotografowie. Kiedy tylko mogą wyruszają w trasę, aby na zdjęciach utrwalać piękno Suwalszczyzny. Na szczęście swoich prac nie zostawiają tylko dla siebie, ale publikują je na wspólnym blogu. Mogliśmy podpatrzeć ich pracę.

  We wtorek w Dzień Dobry TVN: koronkowy czy sportowy, czyli kobieca sprawa męskim okiem! Nasi redakcyjni koledzy sprawdzą, jak wygląda życie z piersią do przodu w dużym rozmiarze. Oprócz tego: "5 sposobów na..." kontra "Sprytne babki" - co w odpowiedzi na bloga swoich mężczyzn zrobiły ich życiowe partnerki? A także: ze świata pięknych ubrań do świata rachunków i liczb - Zuzanna Bijoch - dlaczego postanowiła zostać studentką ekonomii? Zaczynamy o 8.00! Zapraszają: Anna Kalczyńska i Marcin Meller.

  Katarzyna Przydryga od czterech lat prowadzi bloga o modzie dziecięcej. Jej praca została dostrzeżona przez globalne, luksusowe marki odzieżowe. Ostatnio z propozycją współpracy do Pani Katarzyny odezwała się firma, którą nazwiskiem sygnuje sama Kim Kardashian. Na czym będzie polegała rola polskiej blogerki? I kiedy zobaczymy pierwsze efekty?

  Dzisiejsza młodzież traktuje internet jako platformę służącą do wyrażania swoich myśli, emocji i pokazania siebie. Wiele ich blogów i vlogów cieszy się dużą popularnością wśród internautów. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy rodziców, których dzieci robią karierę w sieci: Adama Pawlika – tatę Alexy Mandostyle, Edytę Muchę - mamę Littlemooonster96, Katarzynę Błędowską prowadzącą vloga z córką Pauliną „O matko i córko” i psycholog Magdalenę Chorzewską. Od rodziców dowiedzieliśmy się, jak oceniają działalność swoich córek i, czy mają jakieś obawy związane z tego typu sławą, a od psychologa, jak dzieci powinny reagować na "hejt".

  Olivia Panajotow prowadzi wraz z mamą bloga. Zamieszczają na nim zdjęcia ukazujące je we własnych stylizacjach. Powiedziały nam, jak narodził się pomysł na bloga i w jakim celu go stworzyły. Zobaczcie, kto je wspiera przy realizacji marzeń.

  O modzie, stylu, miłości i ... grzechach, z jedną z najpopularniejszych, francuskich blogerek, ilustratorką i autorką zdjęć - Garance Dore, rozmawiała nasza reporterka, Anna Senkara. Jak Garance definiuje swój styl, czy zdarza się jej nosić tanie podróbki i czy kupuje ubrania w "sieciówkach"?

  Gościem Dzień Dobry TVN była Angelika Mucha. Nastolatka ukrywając się pod pseudonimem Littlemooonster96 prowadzi vloga modowo-lifestylowego. Dziewczyna relacjonuje w internecie podróże, spotkania z idolami oraz życie prywatne. Czy ma czas na naukę? Co o jej pasji uważa jej mama? I jakie Angelika ma plany na najbliższą przyszłość?

  Są parą od 10 lat. Od roku publikują vloga, na którym pokazują jak wygląda ich codzienne życie i jak udaje im się tworzyć z zgrany i szczęśliwy związek. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Dominika Rybarczyka i Karola Wilamowskiego. Dlaczego zdecydowali się publicznie pokazać własne życie i czy spotykają się z falą krytyki ze strony widzów?

  Zosia Ślotała, gdy zaszła w ciążę, założyła bloga parentingowego. Za pośrednictwem strony, przyszła mama dzieli się swoimi przemyśleniami i radami. Współpracuje z nią również wielu specjalistów, takich jak dietetycy czy trenerzy fitness. Pomimo tego działalność Zosi została poddana niewybrednej krytyce. Jak w nowej roli czuje się Zosia Ślotała? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Bliskie więzy rodzinne pomagają czy przeszkadzają w prowadzeniu wspólnego interesu? Co się dzieje, gdy któraś ze stron wykazuje większe cechy przywódcze? Jak siostry dzielą się obowiązkami? Czy kłócą się o pieniądze? Na kanapach w studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Aleksandrę i Annę Kopcza, które prowadzą bloga kulinarnego oraz Claudię i Patrycję Adaszewskie - siostry tworzą bloga o modzie.

  Magda Szulc i Gosia Kulczycka robią coś, na co prawdopodobnie nikt wcześniej nie wpadł. Postanowiły sprawdzać jakość fitness klubów, aby potem swoje spostrzeżenia opisywać na blogu. Jak znaleźć klub, który będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania? Na co zwrócić uwagę? Ile siłowni do tej pory sprawdziły? Za co dają czerwone kartki? Magda i Gosia gościły w Dzień Dobry TVN.

  Zazwyczaj to banki biorą od nas pieniądze i na nas zarabiają. Ale znalazł się ktoś, kto postanowił zarobić na bankach. W jaki sposób? W Dzień Dobry TVN gościliśmy Mr Złotówę - autora bloga o bankobraniu.

  O czym, na swoim wspólnym blogu, piszą Maria Sadowska i Liliana Urbańska? Czy wspólna praca matki i córki to dla nich łatwe, czy trudne, wyzwanie i czy zawsze się ze sobą zgadzają?

  Sylwia Bożęcka prowadzi bloga z przepisami dla małych alergików. W kuchni Dzień Dobry TVN pokazała, jak wykonać dania dla dzieci chorych na atopowe zapalenie skóry. Przygotowała: naleśniki bez glutenu, jaj i mleka, smoothie, kotleciki mielone, sałatkę oraz amarantusowe kulki.

  Zosia Ślotała jest w ciąży. To wiedzą już prawie wszyscy. Ale nie wszyscy wiedzą, że Zosia założyła też bloga parentingowego. To wywołało niezadowolenie aktorki Violi Kołakowskiej, która zasugerowała jakoby to tylko sposób na łatwy zarobek. Kto jest ojcem dziecka Zosi? To brat bardzo znanego biznesmena, który jest w związku z pewną bardzo znaną wokalistką.

  Magda Steczkowska dołączyła do grona blogerek. Na swoim blogu opublikowała zdjęcia swoich trzech córek. Zdradziła sekrety życia rodzinnego. Media zarzuciły jej, że promuje się na dzieciach. W studiu Dzień Dobry TVN Magda Steczkowska zadała kłam prawie wszystkiemu, o czym spekulowały kolorowe gazety. Towarzyszył jej mąż - perkusista i muzyka Piotr Królik. Czy kiedykolwiek rodzina Steczkowskich zgadzała się na ustawki z paparazzi? Kto wstaje wcześnie, a kto śpi zbyt długo? Kto zawozi dzieci do przedszkola?

  Jak wspomina miniony rok Sara Boruc? Jak rozwija się blog, który założyła z siostrami? Jakie ma plany? Pytania zadawała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.