Oszczędza(MY) na wyprawce szkolnej. Możemy zaoszczędzić nawet 400 złotych

Oszczędza(MY)
Oszczędzamy na wyprawce szkolnej
Źródło: Dzień Dobry TVN
Szkolna wyprawka to spory wydatek dla rodziców. Szczególnie, że obserwujemy podwyżki cen. Same zeszyty podrożały nawet o 12 procent. Sylwia Majcher, edukatorka ekologiczna pokazała jak skompletować taki zestaw, aby nie wydać na niego za dużo. Okazuje się, że wiele rzeczy można wykorzystać z poprzednich lat.

Jak oszczędzić na wyprawce szkolnej?

Sylwia Majcher sprawdziła, czy Zuzia, uczennica drugiej klasy szkoły podstawowej może wykorzystać rzeczy z zeszłego roku. Ekonomiczne przygotowanie wyprawki należy zatem zacząć od przejrzenia wszystkich akcesoriów, które zalegają na biurku czy w szafkach.

- Plecak z poprzedniego roku nadaje się do użytku, nie jest zniszczony, wystarczy go wyprać. Wiem tutaj, jako mama, że to jest fantastyczny patent, bo moja córka chciała nowy plecak, bo ten z poprzedniego roku był dosyć brudny, ale jak wrzuciłam go do pralki i pokazałam, że wygląda, jak nowy to nagle przestała mówić, że musi pójść do sklepu - powiedziała Sylwia Majcher.

Zuzia miała też całą szufladę kredek i długopisów. Trzeba było je tylko posegregować i skompletować. Znalazła się też temperówka, a nawet piórnik, w którym Zuzia i Sylwia umieściły rzeczy z odzysku. Jeśli mamy zeszyty, które nie są w stu procentach zapisane, można je wykorzystać jako brudnopisy, czy dzienniczki. W ten sposób możemy zaoszczędzić nawet 400 złotych.

Jak zaoszczędzić na wyprawce do pierwszej klasy?

Sytuacja wygląda nieco inaczej, kiedy wyprawkę szkolną kompletujemy np. w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Tu istotne jest to, aby nie kupować niczego pochopnie, a tym bardziej na zapas.

- Taka rada ode mnie, żeby skontaktować się z wychowawczynią, bo to ona najlepiej wie, czego dziecko będzie potrzebowało - wyjaśniła edukatorka ekologiczna. Można też w porozumieniu z innymi rodzicami, kupić np. zeszyty hurtowo.

Kiedy idziemy na zakupy, warto przejrzeć oferty sklepów i wybrać najtańsze opcje. Zdecydowanie mniej zapłacimy za przybory szkolne w dyskoncie niż w osiedlowych sklepach papierniczych. Warto pamiętać, że jest też świadczenie 300+, które przysługuje każdemu uczniowi w wieku od 7 do 20 lat.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości