Jak zaoszczędzić podczas wakacji? Oto prosty sposób Katarzyny Bosackiej

Jak zaoszczędzić podczas wakacji? Oto prosty sposób Katarzyny Bosackiej
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak nie dać się oszukać na zakupach?
Jak nie dać się oszukać na zakupach?
Dla zdrowego brzuszka - oregano, bazylia i pietruszka
Dla zdrowego brzuszka - oregano, bazylia i pietruszka
Złe i dobrze dobrane duety spożywcze
Złe i dobrze dobrane duety spożywcze
Kasza czy ziemniaki?
Kasza czy ziemniaki?
Co to jest zdrowa przekąska?
Co to jest zdrowa przekąska?
Co nam mówią symbole na opakowaniach?
Co nam mówią symbole na opakowaniach?
Zdrowe grillowanie
Zdrowe grillowanie
Jakie ryby warto jeść?
Jakie ryby warto jeść?
Jak dobrze przechowywać przyprawy, aby były świeże i aromatyczne?
Jak dobrze przechowywać przyprawy, aby były świeże i aromatyczne?
Jak mądrze kupować?
Jak mądrze kupować?
Zdrowe śniadanie
Zdrowe śniadanie
Najbardziej zanieczyszczone warzywa i owoce
Najbardziej zanieczyszczone warzywa i owoce
Wakacyjny wypoczynek potrafi zrujnować budżet. Jak zaoszczędzić podczas urlopu, jednocześnie nie odmawiając sobie przyjemności? Katarzyna Bosacka podzieliła się patentem ze swojego dzieciństwa, dzięki któremu może zostać w kieszeni nawet kilkadziesiąt złotych tygodniowo.

Katarzyna Bosacka w programach "MądrzeJEMY" i "Wiem, co jem i wiem, co kupuję" oraz w mediach społecznościowych regularnie doradza Polkom i Polakom w kwestii świadomego robienia zakupów, porównuje ceny w sklepach i składy produktów, a także pokazuje, jak odżywiać się z głową.

Jak zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych tygodniowo podczas wakacji?

Tym razem dziennikarka przedstawiła w instagramowej rolce sposób na to, jak wydać mniej podczas wakacyjnego wyjazdu. - Gdzie szukać oszczędności na wakacjach? No może tak, jak to było w czasach mojego dzieciństwa. Po prostu trzeba brać kanapki z domu. Moi rodzice gotowali też jaja na twardo. Tak, tak było, a teraz? Teraz przychodzimy do sklepu i taka kanapka kosztuje średnio 10 złotych zwłaszcza w miejscu bardzo turystycznym - mówiła propagatorka zdrowego odżywiania.

Jak wyliczyła, podczas tygodniowego urlopu wydamy 70 zł, jeżeli będziemy jeść jedną kupną kanapkę dziennie. Dla porównania za przygotowanie jej samemu w domu, kwaterze czy na kempingu zapłacimy ok. 2 zł. - Zaoszczędzimy aż 56 zł - zauważyła Katarzyna Bosacka.

Nie tylko ceny gotowych kanapek pozostawiają wiele do życzenia, lecz i ich skład. - Warto zawsze robić kanapki dla siebie również dlatego, że włożymy dużo więcej składników, które są po prostu przetestowane i dobrej jakości - przyznała dziennikarka.

Jak Polacy oszczędzają na wakacjach? "Śniadania i kolacje robimy na kwaterze"

Ekspertka zapytała również obserwatorów o ich patenty na oszczędzanie podczas wakacji. - "Śniadania i kolacje robimy na kwaterze. Obiad różnie - czasem w fajnym miejscu, a czasem w barach typu 'domowe obiady'", "Mieszkamy 20 min. autobusem od plaży i jak czasami idziemy z dziećmi na plażę, zawsze robię bułkę z wędliną i pomidorem. Mój syn to uwielbia, bo faktycznie nie wiem, dlaczego, ale ona smakuje zupełnie inaczej niż w domu. Mówi, że to jest kanapka plażowa", "Na stacji Bielsko-Biała kanapka wczoraj kosztowała 16 zł", "Pani Kasiu, to bardzo pożyteczne porady na wakacje. Prosimy więcej" - czytamy w komentarzach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Grażyna Pałaszewska/Getty Images, Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości