drożyzna

  drożyzna

  Prognozy cen paliw nie są najlepsze - eksperci uważają, że tendencja drogich paliw w najbliższym czasie jeszcze się utrzyma. Spodziewają się wysokich cen paliw, a jeszcze wyższych w okresie wakacyjnym. Ile możemy zapłacić?

  Na początku sezonu wiosna-lato 2021 w sieci pojawiły się zdjęcia paragonów z lokali gastronomicznych nad Morzem Bałtyckim. Przedstawiały bardzo wysokie ceny za proste posiłki. Władze Mielna twierdzą, że to fake newsy i zamierzają je odkłamać w ramach specjalnej akcji. Jak naprawdę wyglądają ceny w nadmorskich kurortach?

  Sezon na polskie truskawki właśnie się zaczyna. Pyszne, pachnące, czerwone owoce, które pojawiają się w sklepach i na straganach, są nieodłącznym symbolem zbliżającego się lata. Na targach i rynkach można już kupować polskie owoce, a tych importowanych jest coraz mniej. Sprawdź, aktualną cenę truskawek.

  Już niedługo cena chleba może wzrosnąć nawet o 60 proc. Z czego to wynika? Co jeszcze może zdrożeć w najbliższym czasie? O tym w Dzień Dobry TVN mówił dziennikarz Mateusz Walczak.

  Przed świętami wiele produktów zdrożało: masło o 24 proc., jajka - o ponad 30 proc., a wędliny - o 4,4, proc. O przyczyny wzrostu cen zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN ekonomistę Ignacego Morawskiego. Co - według naszego gościa - stanieje w najbliższym czasie?

  Wielu z nas robi zakupy świąteczne w ostatniej chwili. Sprzedawcy to wykorzystują i podnoszą ceny. Jak nie wydać fortuny na zakupy last minute? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN ekonomistkę Katarzynę Iwanoską.

  Konsumenci często zastanawiają się, dlaczego cena wyprodukowania bluzki jest o wiele mniejsza od jej ceny sklepowej, a pomidor w jednym sklepie kosztuje drożej niż w innym. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy ekonomistę Marcina Iwucia, aby powiedział, co składa się na cenę danego produktu czy usługi i jak nie dać się oszukać sprzedawcom.