Cena masła wciąż martwi Polaków. Całe szczęście, w sklepach regularnie pojawiają się promocje, dzięki czemu możemy kupić je zdecydowanie taniej. Pewien Polak stworzył stronę, która podpowie, gdzie oferta jest w tym momencie najkorzystniejsza. Czym dokładnie jest "Masłometr"?
Dalsza część tekstu poniżej
Wyższa cena masła
Cena masła, szczególnie pod koniec 2024 roku zaczęła martwić Polaków. Kostka kosztująca wówczas 10 złotych, była nazywana w mediach społecznościowych "towarem luksusowym". Wychodząc na przeciw konsumentom, hipermarkety często oferują atrakcyjne promocje. Niestety, "polowanie" na najlepsze okazje bywa bardzo czasochłonne, a obniżki trwają zazwyczaj 1-2 dni.
Rozwiązaniem tego problemu zajął się pewien polski inżynier. Łukasz Pracki stworzył porównywarkę cen masła, która ma podpowiedzieć internautom, gdzie kupią kostkę najtaniej danego dnia. Nazwał ją "Masłometrem".
Jak kupić najtańsze masło?
Dlaczego pracownik IT zdecydował się stworzyć "Masłometr"? - Sam często robię zakupy na promocjach i widzę, ile można zaoszczędzić, korzystając z ofert w gazetkach. Czasami jednak nie chce mi się ich przeszukiwać i stąd wpadł mi do głowy pomysł na narzędzie, które w prosty i czytelny sposób pokaże, gdzie najtaniej dostanę dany produkt - tłumaczył Łukasz Pracki w rozmowie z portalem se.pl
Jak czytamy na stronie masłometr.pl, zbierane są tam informacje o promocyjnych cenach masła w marketach i sklepach spożywczych, a dane są aktualizowane codziennie na podstawie gazetek promocyjnych sieci handlowych. - Pamiętaj, że cena promocyjna zwykle wiąże się ze spełnieniem określonych warunków, np. posiadaniem karty stałego klienta lub kupnem kilku sztuk produktu - czytamy pod danymi z aktualnymi ofertami.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Mrożenie potraw przed świętami. Które dania można przygotować wcześniej?
- Czy mleko jest zdrowie? Ekspertka rozwiewa wszelkie wątpliwości
- Jest zakazana we Włoszech czy w Japonii. W Polsce często trafia na talerze
Autor: Aleksandra Matczuk
Źródło: Masłometr.pl/se.pl
Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Marrakeshh/masłometr.pl