Życie z siostrą bliźniaczką
Ewa i Małgorzata, to bliźniaczki, które całe życie spędzają razem. Niesamowita więź, jaka łączy siostry, sprawia, że panie odczuwają w tych samych momentach podobne emocje. Jak przyznają, od urodzenia były podobne. Wspólnie skończyły podstawówkę, gimnazjum, liceum, razem także studiowały fizjoterapię. Obie trenowały również bieganie i ociągały sukcesy. Ponadto od urodzenia mama bliźniaczek ubierała je w identyczny sposób. To sprawiło, że dziewczynki były nie do odróżnienia. Pewnego dnia Ewa i Gosia zaczęły się przeciwstawiać. - W podstawówce zaczęłyśmy się buntować, że chcemy mieć inną kokardkę na sukience, inny kolor. Wtedy zmieniamy swój sposób ubierania – wspominała Ewa i dodała, że niejednokrotnie reagowała na dwa imiona, bo ludzie mylili ją z siostrą. Bliźniaczki są nie tylko podobne wizualnie. Panie mają także zbliżone charaktery, są ambitne i pracowite. To, co je odróżnia to cechy: Ewa jest bardziej spontaniczna, dąży do realizacji marzeń, Gosia zaś bardziej poukładana i stąpająca po ziemi
Podwójna ciąża bliźniacza
Państwo Grzybek to jedna z rodzin, która doczekała się podwójnej ciąży bliźniaczej. Małżeństwo 13 lat temu powitało na świecie pierwszą córeczkę Weronikę, trzy lata później urodził się Filip, a rok po nim bliźniaki.
- Pierwsze nasze ciąże to były ciąże pojedyncze, planowane, trzecia również, ale zaskoczyło nas to, że pojawiły się bliźniaki - Małgorzata Grzybek, mama podwójnych bliźniąt. Po latach pani Małgorzata niespodziewanie zaszła w kolejną ciążę. Ku zdziwieniu wszystkich ponownie były to bliźniaki. - To jest fantastyczna kobieta, rodzi drugi raz bliźniaki. Nigdy wcześniej nie spotkałem się osobiście z takim przypadkiem - powiedział prof. Przemysław Oszukowski, kierownik bloku porodowego ICZMP w Łodzi. Dr. N med. Agnieszka Żalińska, specjalistka ginekologii i położnictwa, ICZMP w Łodzi dodała natomiast, że ciąże bliźniacze zdarzają się niezwykle rzadko: raz na 80 przypadków.
W ostatnim okresie ten zwiększony odsetek tego rodzaj ciąży jest związany z coraz bardziej popularyzowanymi technikami wspomaganego rozrodu. Ponadto coraz częściej na macierzyństwo decydują się kobiety powyżej 35. roku życia, a to też jest dodatkowy czynnik występowania ciąż wielopłodowych
Teraz życie rodziny Grzybek nieco się zmieni. Wielodzietna rodzina będzie musiała zamienić samochód na większy, a także wygospodarować w domu dodatkowy pokój dla nowonarodzonych bliźniaków.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Konflikty w rodzeństwie - jak je rozwiązać? Negatywne emocje mogą tkwić w nas latami
- Rośliny zagrażające zdrowiu i życiu dzieci. Sprawdź, jak wyglądają i dlaczego są niebezpieczne
- "Budowanie relacji z dzieckiem też jest elementem edukacji seksualnej". Jak oswoić dojrzewanie?
Autor: Nastazja Bloch
Reporter: Miłka Fijałkowska
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN