Parenting

Niewinna zabawka mogła doprowadzić do tragedii. 3-latek był o krok od śmierci

Parenting

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
mjakmama24.pl
Piłka tenisowa w dziecięcej dłoni.

Dziecięca zabawa może stanowić źródło poważnego zagrożenia. Przekonała się o tym mama pewnego 3-latka. Chłopiec omal nie stracił na jej oczach życia, a wszystko to za sprawą pozornie niegroźnego gadżetu. Kobieta postanowiła ostrzec innych rodziców, publikując w mediach społecznościowych pouczający post.

Jak uchronić dziecko przed niebezpieczeństwem podczas zabawy?

Historia młodej mamy, która omal nie straciła ukochanego syna, może okazać się przestrogą dla wielu rodziców. Kobieta przekonuje, że przed zakupem zabawki dla dziecka warto zastanowić się nad jej funkcjonalnością, ale także innymi aspektami. Chwile grozy, jakich doświadczyła za sprawą modnego gadżetu do gry w speedball, pozostaną w jej pamięci na zawsze. Świadczy o tym poruszający post, który umieściła w mediach społecznościowych.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

- Bawiłam się z moim 3-latkiem. Tę zabawkę mieliśmy kupioną dla starszych dzieci - nie specjalnie dla niego. Piłka kręciła się na linie, a on pobiegł, żeby ją złapać. Piłka okrążyła jego szyję i zaczepiła się o linę. Uciekał, ale gumowy sznurek zaczepiony do stojaka odciągał go z powrotem, a on upadł. W zasadzie się powiesił. Momentalnie do niego podbiegłam, bo stałam obok. Rozplątałam go. Te ślady na skórze, powstały dosłownie w ciągu 2-3 sekund, w trakcie których był zaplątany. Jestem po prostu zdruzgotana tym, co mogło się wydarzyć. Muszę ostrzec inne mamy - napisała Shaun Meredith na swoim instagramowym profilu.

Niebezpieczne zabawki dla dzieci

Maluchy bawiące się bez nadzoru osób dorosłych narażone są na wiele niebezpieczeństw. Okazuje się, że nawet popularny sprzęt sportowy może doprowadzić do tragedii. W tym miejscu warto podkreślić, że opisany przez młodą mamę incydent nawiązywał do użytkowania akcesoriów przeznaczonych dla starszych dzieci. Nie zmienia to jednak faktu, że pilnowanie pociechy podczas zabawy powinno być dla rodziców priorytetem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: mjakmama24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Antonio Garcia Recena/Getty Images

Pozostałe wiadomości