opieka nad dziećmi

  W dziendobry.tvn.pl zapytaliśmy o to psycholog Paulinę Gdańską.

  Kontynuacja historii 4-letniego Oskara, która poruszyła widzów TVN. Chłopcem opiekowali się dziadkowie, do momentu, w którym matka zdecydowała się odebrać dziecko.

  Kamera nagrała, co robił.

  Różnice są kolosalne.

  Dziadkowie walczą o prawo do opieki nad 4-letnim wnukiem. Zarzucają matce Oskarka, że nigdy nie interesowała się jego losem, a teraz chce zabrać do siebie chłopca ze względu na korzyści finansowe, w tym zasiłek na dziecko. Sprawie przyjrzeli się reporterzy "Uwagi! TVN".

  Dziecięca zabawa może stanowić źródło poważnego zagrożenia. Przekonała się o tym mama pewnego 3-latka. Chłopiec omal nie stracił na jej oczach życia, a wszystko to za sprawą pozornie niegroźnego gadżetu. Kobieta postanowiła ostrzec innych rodziców, publikując w mediach społecznościowych pouczający post.

  Niestety często bywa tak, że dziadkowie są przytłoczeni obowiązkami związanymi z opieką nad wnuczkiem.

  Wątpliwości na ten temat rozwiewa w studiu Dzień Dobry TVN psychoterapeutka Justyna Dąbrowska.

  Monika Mrozowska ma za sobą trzy związki, których owocem jest czworo dzieci: Karolina, Jagoda, Józef i Lucjan. Opieka nad tak liczną gromadką to niemałe wyzwanie - zwłaszcza jeśli nie można liczyć na całodobowe wsparcie partnera. W najnowszym wywiadzie aktorka opowiedziała, jak ułożyła sobie relacje z byłymi partnerami.

  Na rozwój dzieci ogromny wpływ mają zabawki, które nie tylko bawią, ale także uczą i pozwalają na poznawanie świata. Które z nich są najlepsze? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała pedagog i mama dwójki dzieci, Ewa Jodłowska.

  Olivia Wilde była gościem festiwalu CinemaCon. Podczas swojego wystąpienia na scenie nagle otrzymała tajemniczą kopertę od nieznanej osoby. Otworzyła ją na oczach zgromadzonej publiczności, myśląc, że to scenariusz. Prawda okazała się zupełnie inna.

  "Mają niższą samoocenę i mniejszą wiarę w siebie" - wyjaśnia psycholog.

  "Więcej zarabiałam na ulotkach w szkole" - komentują oburzeni internauci.

  "Nie jest wymagana zgoda rodzica".

  Monika Mrozowska: "To najlepsze rozwiązanie".

  Co oferuje "Projekt Świetlica"?

  Obiegowa opinia na temat smoczków nie zachęca do ich kupna. Uważane są one za głównych winowajców wad wymowy i nieprawidłowego zgryzu u dzieci oraz niepoprawnego rozwoju ich jamy ustnej. Warto jednak zaznaczyć, że dobrze dobrany model pozwoli uniknąć tego typu problemów, a będzie nawet działać pozytywnie – wspierając prawidłowy rozwój żuchwy, dziąseł i języka dziecka.

  Jedno poprosiło o pomoc sąsiadów.

  Aktor nie będzie mógł zajmować się dziećmi.

  W życiu każdego taty przychodzi taki moment, kiedy musi sam zająć się dzieckiem. I co wtedy? Czy podczas nieobecności mamy, mężczyzna jest w stanie upilnować malucha, czy jednak załamuje ręce i odlicza czas do powrotu kobiety do domu? O swoich doświadczeniach w Dzień Dobry TVN opowiedzieli ojcowie z kilkuletnim stażem.

  Pobyt dziecka w szpitalu to wyjątkowo trudny czas zarówno dla samego malucha, jak i jego rodziców. W ocenie specjalistów powrót do zdrowia jest znacznie szybszy u tych dzieci, które w czasie hospitalizacji mają obok siebie kogoś bliskiego. Dlaczego ten kontakt ma tak duże znaczenie?

  W Warszawie powstała pierwsza "szkolna" ulica. Na Ursynowie przy podstawówce nr 323 im. Polskich Olimpijczyków w porannych godzinach między godz. 7:30 a 8:15 ograniczono ruch samochodowy. Z jakiego powodu? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli dyrektor tej szkoły, Wioletta Krzyżanowska, mama uczęszczających do niej uczniów, Anna Kaczmarek oraz rzecznik Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie, Jakub Dybalski.

  Pijany mężczyzna szedł ulicą Kobyłki z sześcioletnim synem. Właściwie to chłopiec prowadził ojca i kilka razy musiał go "ściągać" z jezdni przed jadącymi samochodami. Zaalarmowani policjanci w mieszkaniu zastali trójkę dzieci. Oboje rodzice mieli ponad dwa promile alkoholu.

  O Megan Fox w ostatnim czasie jest naprawdę głośno, ze względu na to, że zostawiła swojego męża i trójkę dzieci, po czym związała się z młodszym od siebie wokalistą o pseudonimie Machine Gun Kelly. Teraz aktorka udzieliła przełomowego wywiadu dla "InStyle" i przedstawiła swoją wersję wydarzeń.

  Praca niewidzialna to taka, która jest wykonywana, a której świat nie dostrzega. Dlaczego warto o niej mówić i na czym polega? Wyjaśniła to w Dzień Dobry TVN Janina Bąk - statystyczka, nauczycielka akademicka i autorka popularnego bloga JaninaDaily.com.

  Przez lata były bite, poniżane i molestowane przez ojca. Według krewnych, miały jeść z psiej miski i szczekać jak psy. Dziesięcioro rodzeństwa z Izdebek na Podkarpaciu zastało odebranych rodzicom, a ich ociec trafił do więzienia. Kiedy wydawało się, że to koniec dramatu dzieci, pojawił się kolejny problem – nie ma komu płacić za ich utrzymanie.

  Kobieta wyszła do pracy, zostawiając bez opieki trójkę maluchów, z których najmłodsze miało zaledwie 3 latka. Została aresztowana i usłyszała zarzut narażenia dzieci na niebezpieczeństwo. Z pomocą przyszli ludzie, którzy zebrali dla niej ponad 100 tys. dolarów.

  Jak opiekować się nad dziećmi z byłym partnerem? Swoimi doświadczeniami podzielili się Marta "Mandaryna" Wiśniewska i Wojciech Błach. Porad widzom udzieliła również psycholog Marta Żysko-Pałuba.

  Pierwsze w Polsce sześcioraczki skończyły roczek. Z tej okazji porozmawialiśmy z ich rodzicami, którzy opowiedzieli o swojej codzienności z maluchami. Jak radzą sobie z opieką nad sześciorgiem pociech? Kto im pomaga?

  W Polsce opieką żłobkową objętych jest ok. 7 proc. dzieci. Nasze władze chciałyby, by ten odsetek wynosił 30 proc., dlatego proponują zmiany dotyczącego tych placówek. Jakie? Kto na rewolucji w żłobkach zyska, a kto straci? Zapytaliśmy o to dr Igę Magdę z Instytutu Badań Strukturalnych, którą gościliśmy w Dzień Dobry TVN.