Newsy

Transpłciowa lalka Barbie już w sprzedaży. "Jesteśmy dumni"

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Onet.pl/Twitter
Lalka Barbie

29 maja do sprzedaży trafi pierwsza transpłciowa lalka Barbie. Zabawka inspirowaną jest amerykańską aktorką filmową i telewizyjną Laverne Cox. Co artystka sądzi o tak wyjątkowym wyróżnieniu? Jak wygląda nowy model Barbie? Sprawdź.

Transpłciowa lalka Barbie

Producent kultowych lalek Barbie znów zaskoczył nas swoją ofertą. Jeszcze niedawno firma Mattel wypuściła limitową wersję zabawki z podobizną królowej Elżbiety II, a teraz proponuje swoim klientom pierwszą transpłciową lalkę inspirowana wizerunkiem amerykańskiej aktorki filmowej i telewizyjnej Laverne Cox.

Tęczowe rodziny

Tęczowa rodzina - Alicja, Patrycja i Zoja
Tęczowa rodzina - Alicja, Patrycja i Zoja Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

W oficjalnym oświadczeniu firmy w mediach społecznościowych czytamy, że lalka ma specjalną misję. Barbie jest symbolem akceptacji, który podkreśla, że każdy człowiek zasługuje na to, aby czuć się bezpiecznym i widzianym przez innych.

Wiceprezes wykonawcza i globalna szefowa Barbie potwierdziła, że ta wyjątkowa lalka jest czymś więcej, niż kolejnym produktem wypuszczonym przez Mattel. - Jesteśmy dumni, że podkreślamy znaczenie integracji i akceptacji w każdym wieku oraz doceniamy znaczący wpływ Laverne na kulturę - wyjaśniła.

Lalka inspirowana transpłciową aktorką

Jak wygląda pierwsza transpłciowa lalka Barbie? Ma długie, gęste brązowe włosy i wieczorowy makijaż. Ubrana jest w czerwony gorset i lekką, błyszczącą spódnicę tiulową. To jednak nie koniec. Całość stylizacji uzupełniono szarymi leginsami i butami na obcasie. Co sama aktorka sądzi o swojej plastikowej podobiźnie?

- Nie mogę się doczekać, aż fani znajdą moją lalkę na półkach i będą mieli okazję dodać do swojej kolekcji lalkę Barbie wzorowaną na osobie transpłciowej - wyjaśniła w oświadczeniu. - Mam nadzieję, że ludzie będą mogli patrzeć na tę Barbie i marzyć tak jak ja w mojej karierze - podsumowała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Onet.pl/Twitter

Źródło zdjęcia głównego: Robyn Breen Shinn/Getty Images

Pozostałe wiadomości