Gwiazdy

Mariusz Szczygieł dokonał coming outu. "Dał sobie prawo, by to powiedzieć"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Instagram
Mariusz Szczygieł

Mariusz Szczygieł, dziennikarz i ceniony pisarz, dokonał coming outu. 55-latek ogłosił, że jest osobą homoseksualną. Wiadomość przekazał w mediach społecznościowych magazyn "LGBTQIA Replika", który odwołał się do fragmentu jego najnowszej książki "Fakty muszą zatańczyć".

Mariusz Szczygieł dokonał coming outu

Mariusz Szczygieł to polski dziennikarz, pisarz oraz wykładowca. Do jego najważniejszych osiągnięć zaliczyć można otrzymanie prestiżowej nagrody literackiej "Nike" za zbiór reportaży "Nie ma" oraz Europejskiej Nagrody Książkowej za "Gottland". Poza wyróżnieniami dziennikarz jest także współzałożycielem Fundacji Instytut Reportażu i Wydawnictwa Dowody na Istnienie.

Miłość

 Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów
Niezwykła historia miłości Kariny i Adam BaldychówDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Jak podaje magazyn Magazyn "LGBTQIA Replika", Mariusz Szczygieł dokonał coming outu. Pisarz zrobił to w swojej najnowszej książce "Fakty muszą zatańczyć". - I jest to coming out w stylu bardzo "szczygłowym" - komentuje LGBTQIA Replika.

Mariusz Szczygieł o swojej orientacji

- Kiedy artystka wyznała, że malowanie pieca było kompensacją tego, czego nie nauczyła się mówić wyraźnie i głośno, powiedziałem, że mam ten sam problem: nie umiem mówić publicznie, że jestem gejem. Prywatnie nie mam z tym żadnego problemu, ale wypowiadanie się na ten temat na przykład w mediach nie wchodzi w grę - czytamy w udostępnionym fragmencie.

Więcej szczegółów fani pisarza i dziennikarza będą mogli poznać dopiero 1 czerwca, czyli w dniu premiery jego najnowszej książki. Na ten moment nie chce się wypowiadać na ten temat i odsyła osoby zainteresowane do swojej publikacji.

- Mariusz Szczygieł nigdy wcześniej publicznie nie powiedział ani nie napisał, że jest gejem. TERAZ dał sobie prawo, by to powiedzieć, teraz pokonał tę trudność, o której pisze. To jego święto i my dziś z Mariuszem Szczygłem świętujemy - podsumowuje "Replika".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Pozostałe wiadomości