akceptacja

  "Większość hejtu, którego doświadczyłam, pochodziła od kobiet".

  Marina Łuczenko-Szczęsna na swoim profilu na Instagramie często dzieli się z fanami kadrami ze swojego życia. Tym razem zamieściła post na którym zachwyca piękną figurą i dotyka ważnego tematu. Czy wokalistka zawstydziła hejterów?

  Ola Żebrowska kolejny raz normalizuje temat kobiecego ciała. Tym razem celebrytka zamieściła na swoim profilu zdjęcie w pełni ukazujące, jak wygląda prawdziwy, poporodowy brzuszek. Fani są zachwyceni jej postawą i wsparciem, jakie w ten sposób okazuje innym kobietom.

  Zakochanie to stan, w którym władają nami hormony. Po jakimś czasie przychodzi szara codzienność, pojawiają się problemy, często zdrowotne, czasem psychiczne, bywa, że wraz z nimi dodatkowe kilogramy.

  "Nie noś bikini".

  Victoria Beckham stanowi wzór do naśladowania dla wielu kobiet. Błyskotliwa kariera w branży muzycznej, własna marka odzieżowa czy bestsellerowe książki dla miłośników mody to zaledwie część jej licznych osiągnięć.

  Jak zacząć się oceniać przez pryzmat własnych możliwości, a nie przez innych?

  Jak wygląda nowy model Barbie? Sprawdź.

  Wiadomość przekazał w mediach społecznościowych Magazyn "LGBTQIA Replika".

  "Problem pojawia się, gdy zaczynamy tworzyć coś, co nie istnieje".

  Świat mody - przynajmniej teoretycznie - zaczyna się otwierać na modelki, które mają bardziej kobiece kształty. Niestety za tymi zmianami nie idzie nasze myślenie o tym, jak powinno wyglądać ciało. Na własnej skórze doświadczyła tego uczestniczka programu "Top Model" Gracja Kalibabka. Z jakimi nieprzyjemnymi komentarzami na temat swojego wyglądu się spotkała? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Z TikToka korzysta ponad miliard użytkowników. Są to przedstawiciele wszelakich grup społecznych czy kręgów kulturowych, którzy w swobodny sposób mogą wyrażać siebie.

  Joanna Koroniewska poruszyła w sieci temat samoakceptacji. Aktorka opublikowała w mediach społecznościowych komentarz, jaki otrzymała od pewnej internautki i nawiązała do swojego wyglądu. "Każdy z nas jest inny i ma prawo się nie malować i nadal czuć się dobrze samym z sobą!"

  "To było kiedyś niemożliwe, a teraz mogę o tym mówić wszystkim dookoła".

  Jak wyglądałby świat, gdybyśmy się nie buntowali? Czy możliwe byłyby zmiany? Gwiazdy stacji TVN postanowiły dać wyraz swojej niezgodzie. Na chwilę przed premierą serialu "Bunt", powiedziały na głos, co ich boli. Kto wziął udział w projekcie?

  Z raportu CBU z 2020 roku wynika, że poziom uprzedzeń wobec osób homoseksualnych wśród mieszkańców wsi i mniejszych miast jest niezmienny. Z tego powodu osoby o innej orientacji niż heteroseksualna, decydują się na wyjazd do dużych miast. W takiej sytuacji byli uczestnicy programu "Prince Charming", Mateusz Kozioł i Oliwer Kubiak. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swoich przeżyciach, a Patrycja Wonatowska o tym, skąd biorą się uprzedzenia wobec inności. 

  Na rynku pojawiła się właśnie książka "Happy life. Sztuka odpuszczania", w której nauczycielka jogi i medytacji podpowiada, jak pozwolić sobie na bycie szczęśliwym i nauczyć się czerpać radość z codzienności. Teraz autorka, Katarzyna Bem opowiedziała o swojej pracy w Dzień Dobry TVN.

  "Jestem gruba, mam w domu lustro"

  "To proces i praca na pełen etat".

  "Zaakceptowanie się w skórze Fiony zabrało mi trochę czasu"

  Dunia Pacheco jest mentorką tańca. W życiu nie raz była narażona na hejt czy rasistowskie komentarze. Postanowiła jednak wykorzystać swoją wewnętrzną siłę i nauczyć kobiety samoakceptacji poprzez taniec, który stał się jej pasją.

  "Jesteś gruba, schudnij, to mój syn przestanie cię przezywać".

  "Jak włączysz go w gorszy dzień, nastraja cię pozytywnie"

  Martyna Wojciechowska przez lata uczyła się pokochać samą siebie. Choć zdobywała najwyższe szczyty świata, robiła karierę w mediach i realizowała się zawodowo, tworząc program "Kobieta na krańcu świata", czuła się niewystarczająco dobra i piękna. Opowiedziała o tym w szczerym wpisie.

  Z jednej strony tęsknimy za młodzieńczą beztroską, z drugiej doceniamy to, co wiąże się z dorosłością. Coraz więcej osób deklaruje jednak, że wbrew powszechnemu przekonaniu, wcale nie chciałoby wrócić do czasów studiów. Zapytani o powód, odpowiadają wprost: "wolę swoje obecne problemy, niż tamte ograniczenia". O co chodzi?

  Była szczupła odkąd pamięta. A jednak w gimnazjum koledzy w ramach "żartu", powiedzieli o niej "gruba". Wzięła sobie do serca ich słowa i schudła do 38 kg. Usłyszała potem, że jest szkieletorem. "Szkieletor" boli tak samo, jak "gruba świnia". - Żyjemy w czasach skrajności i każdy ciągnie nas w swoją stronę. Jak można kochać swoje ciało, gdy spotykamy się z tak różnymi komunikatami? – pyta 23-letnia Victoria. Trudno się z nią nie zgodzić.

  Już niebawem Dzień Matki. Z tej okazji Ania Lewandowska zaapelowała do pań poprzez media społecznościowe, aby czas ten wykorzystały na cenną naukę. Zdaniem trenerki akceptacja i miłość do samych siebie jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie należy wpajać maluchom już od najmłodszych lat.

  Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że inspirują ją inne kobiety. W swoim nowym poście na Instagramie poruszyła temat akceptacji swojego wyglądu przez Polki. Załączyła przy tym wpis Patrycji Tylendy – żony, matki, aktorki, podróżniczki, kobiety sukcesu, która jakiś czas temu miała problem z aprobowaniem siebie.

  Ewelina Rydzyńska na swoim koncie na Instagramie poruszyła temat wzajemnej akceptacji. Dodała także, że jest to sprawa, o której chciała napisać od dłuższego czasu. O to, dlaczego negatywnie oceniamy innych, zapytaliśmy psycholog Katarzynę Kucewicz.

  Agnieszka Hajdukiewicz jest niepełnosprawna. Urodziła się bez nóg, nie ma jednej ręki, a druga nie wykształciła się prawidłowo. Mimo to dziewczyna zaraża optymizmem i pokazuje innym, że niepełnosprawność nie jest żadnym ograniczeniem. Jak to robi?