Wczesne dzieciństwo spędziła z babcią w Łukowie, to tu dawała pierwsze koncerty i ćwiczyła taniec w przerwach w zbieraniu owoców. Jej kariera rozwijała się w zawrotnym tempie. Patricia Kazadi prowadziła programy, grała w serialach i filmach, nagrywała płyty. W pewnym momencie zniknęła. Teraz jednak wraca z misją i charakterystycznym dla niej zapałem.
Patricia Kazadi - dzieciństwo
Od zawsze obecne w jej życiu kobiety - mama i babcia - wspierały Patricię Kazadi w jej drodze na szczyt. Dzięki ich miłości, miała odwagę iść na szczyt. Dziś ma na swoim koncie występy na teatralnych deskach, w serialach, filmach fabularnych, teledyskach i w największych programach telewizyjnych.
- Jak miała 3 latka, byłyśmy w sklepie obuwniczym, a ona, nudząc się w czasie mojego przymierzania butów, tańczyła przed dużym lustrem. Zauważyła ją pewna pani, która zaproponowała jej zajęcia w teatrze muzycznym. To była pani Teresa Kurpias, która miała swój zespół "Tintilo" - wspomina mama Patrici Kazadi, Barbara.
- Jak córki nie było, to ja jeździłam, ja ją prowadzałam na te tańce - opowiada babcia Patrici, Kazimiera Sadło.
Patricia Kazadi - kariera
Wsparcie okazało się być "wiatrem w żagle" Patricii. Dzięki temu trafiła do telewizji, gdzie próbowała swoich sił w programach muzycznych, z czasem ten świat pochłonął ją bez reszty. Komponowała, śpiewała, prowadziła gale, znana była widzom z największych show telewizyjnych. Jej niezwykła siła i przebojowość zabrały ją na sam szczyt kariery.
- Mimo tego, że ona stwarza taki pozór twardej babki, która doskonale wie, czego chce, bo tak jest. Ale jest też taką niesamowicie wrażliwą osobą - podkreśla Klaudia Halejcio, aktorka i przyjaciółka Kazadi.
Patricia Kazadi powraca z misją
Problemy zdrowotne i zmaganie z hejtem sprawiły jednak, że Patricia postanowiła na jakiś czas wycofać się ze świata show biznesu. Na szczęście po czterech latach przerwy wraca z głową pełną planów i nowych pomysłów, a także z niezwykłą misją.
- To jest moje dwudziestolecie pracy w telewizji, więc czuję, że wiele już przeżyłam, wiele przeszłam i dużo zrobiłam, a czuję, że jeszcze bardzo dużo mogę zrobić poza tym. Ten okres przerwy dużo mnie nauczył. Na pewno nauczył mnie tego, że jeżeli ja nie będę siebie szanować, jeżeli ja nie będę siebie kochać, to inni również nie dadzą mi tego samego. Jeżeli nie zadbam o balans w swoim życiu, pomiędzy pracą a życiem prywatnym, odpoczynkiem, zdrowiem i tak dalej, to pewne aspekty mojego życia zaczną podupadać. I tak też się stało. U mnie najpierw podupadła troszeczkę głowa, czyli mentalna siła, a później zdrowie. Mając już tę wiedzę i mając te doświadczenia, zobaczyłam, że opowiadając o swoich, jestem w stanie pomóc innym - tłumaczy Patricia Kazadi.
- Są dzieci już 9 letnie, które targają się na swoje życie. Jedna dziewczynka w wieku 9 lat popełniła samobójstwo, nie ma jej już z nami. Rozmawiałam z jej rodzicami o bólu, który oni czują, ale również o bólu, który był na tyle silny w niej, że sięgnęła po takie rozwiązanie, ostateczne. To jest brak akceptacji, to jest wszechobecny hejt w social mediach, przyzwolenie co do tego, żeby pisać, co tylko ślina na język przyniesie, nie licząc się z tym, że po tej drugiej stronie znajduje się człowiek. Dzieci są nieprzystosowane do życia w social mediach. To się pojawiło, to zjawisko i one muszą się w tym odnaleźć. (...) Należy o tym rozmawiać - apeluje artystka w Dzień Dobry TVN.
"Kazadi talks positive"
Projekt "Kazadi talks positive" jest częścią akcji, jaką gwiazda rozpoczęła krótko po tym, jak rozprawiła się z hejtem w sieci, dotyczącym komentarzy na temat jej ciała.
- "Kazadi talks positive", czyli moje spotkania na Instagramie, gdzie zapraszałam psychologów, gwiazdy, również moich followersów do tego, aby podzielili się swoimi historiami - wyjaśnia gwiazda.
Feedback w związku z poruszaną tematyką samoakceptacji i body shamingu okazał się być na tyle duży, że Patrycja postanowiła spotkać się ze swoimi odbiorcami twarzą w twarz. W ten sposób trafiła do szkół, wykłada na spotkaniach dla kobiet i mówi o tym, co tak naprawdę jest ważne w życiu każdego z nas, skąd czerpać siłę i jak nie poddawać się społecznej presji oraz o tym, jak radzić sobie z hejtem w sieci.
- Kiedy dorastamy, mamy taką ogromną wszechpresję, która się pojawia przez te filmy, przez te social media, przez to wszystko i ja chcę z tym walczyć - podkreśla Kazadi. - Większość hejtu, którego doświadczyłam, pochodziła od kobiet - przyznaje Patricia.
- Moment, w którym jestem dzisiaj, w którym mogę o tym mówić głośno, gdzie jestem z tym pogodzona, gdzie jestem ze sobą w fajnym miejscu, zajął mi bardzo dużo czasu. Jeżeli mogę ten czas komuś ograniczyć do absolutnego minimum, żeby nie tracić życia na to, co w życiu nie jest ważne, a to, co inni sądzą o naszym wyglądzie, jest po prostu nieważne. Chcę o tym z dzieciakami, z młodzieżą i z kobietami rozmawiać. I z mężczyznami również, bo również doświadczają body shamingu - podsumowuje gościni Dzień Dobry TVN.
Patricia Kazadi w "Perfect Picture"
Patricia Kazadi poprowadzi nowy program w telewizji TVN7 - "Perfect Picture". Rywalizowali w nim będą ze sobą celebryci, a wygra ten, kto zrobi najlepsze zdjęcie. Show zadebiutuje na antenie już tej jesieni.
Z jakim apelem wystąpił Krzysztof Skórzyński, siadając u boku Patricii Kazadi? Przekonasz się, oglądając materiał wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- "Wszystkie moje znajome są ładne, tylko na siebie nie mogę patrzeć". Jak przestać porównywać się z innymi?
- Jest plus size i ma umięśnionego męża. Mierzy się z krytyką: "To chyba jego fetysz"
- Epidemia kompleksów wśród młodzieży. "Porównywanie powoduje, że dzieci też się porównują"
Autor: Patrycja Sibilska
Reporter: Michał Malinowski
Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News