hejt w sieci

  hejt w sieci

  Polisy ubezpieczeniowe dla najmłodszych zwykle obejmują świadczenia, zapewniające wsparcie w przypadku uszkodzenia ciała czy pobytu w szpitalu. Rodzice decydują się na nie, ponieważ pragną chronić swoje pociechy przed konsekwencjami nieszczęśliwych wypadków oraz następstwami poważnych chorób. Okazuje się jednak, że uwagę dorosłych coraz częściej przykuwają także na inne zagrożenia. Ubezpieczenie od hejtu w Internecie cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Na czym polega ta szczególna forma ochrony?

  Internetowa mowa nienawiści to zjawisko, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Choć z całych sił chcemy uchronić przed nią nasze dzieci, nie zawsze jest to możliwe. Podczas zajęć online większość z nich czuła się bezkarna – jak jednak radzą sobie po powrocie do nauki stacjonarnej?

  Armeńska modelka Armine Harutyunyan może pochwalić się wyjątkową i oryginalną urodą. Choć nie wpisuje się w typowe "kanony piękna", jej charakterystyczny wygląd sprawił, że w świecie mody osiągnęła już sporo sukcesów. Urodę Armine docenił dyrektor kreatywny marki Gucci, który zaprosił ją do współpracy. Dlaczego więc każdego dnia musi walczyć z napływającym hejtem?

  Wystarczyła zbieżność nazwisk i powierzchowne podobieństwo, by dziennikarz Artur Włodarski został okrzyknięty ojcem Markusa W., chłopaka zmarłej w Egipcie Magdaleny Żuk. W jakich okolicznościach dowiedział się, że jest posądzany o bycie ojcem Markusa W.? Jak na to zareagował i, jak się czuje będąc obiektem zainteresowania Internautów w całej Polsce? Czy ludzie mu grożą? Artur Włodarski był gościem Anny Klaczyńskiej-Maciejowskiej i Andrzeja Sołtysika w studiu Dzień Dobry TVN.

  To był ważny rok dla Małgorzaty Kożuchowskiej. Grała w dwóch serialach, angażowała się w liczne akcje charytatywne, a z rąk Prezydenta RP przyjęła Order Polonia Restituta. Czy żałuje jakiejś decyzji podjętej w 2016 roku? Co w nowym sezonie "Drugiej szansy" czeka Monikę Borecką graną przez Małgorzatę Kożuchowską? Czym w tym roku zaskoczył ją synek? I co myśli o nienawistnych komentarzach, które pojawiły się po tym, jak odebrała order z rąk Andrzeja Dudy? Z aktorką spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Bohaterki kolejnego odcinka "Rozmów w toku" chętnie publikują różne zdjęcia na Facebooku, a ich partnerzy to krytykują. Czy w sieci istnieje granica prywatności i, jak ją chronić? Uważaj, jakie zdjęcia publikujesz w mediach społecznościowych - przestrzega w Dzień Dobry TVN Ewa Drzyzga.

  W sieci roi się od nienawistnych komentarzy pod adresem m.in. blogerek i vlogerek. Hejtowi w internecie postanowiły się sprzeciwić znane polskie youtuberki: Natalia Szymaniec, Karolina Pielesiak, Paulina Mikuła, Paulina Lis i Ewa Grzelakowska-Kostoglu. W jaki sposób? Kto i za co je krytykuje? Jaki skutek przyniosła ich akcja? O tym powiedziały w Dzień Dobry TVN.

  Zapewne niejednokrotnie spotkaliście się z wpisami ludzi, którzy - tracąc kontrolę na emocjami - swoje chore myśli przelewają na strony www. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer zapytał przechodniów, co myślą na temat hejterów i ich wpisów. Jak, ich zdaniem, może wyglądać hejter? Dał im też do przeczytania kilka nienawistnych komentarzy dotyczących znanych osób. Było przy tym trochę dukania, ponieważ nie każdemu wszystkie słowa przeszły przez gardło.

  Zjawisko hejtu w sieci nasila się z roku na rok coraz bardziej. Kiedyś hejterzy byli anonimowi, a teraz już pod własnym imieniem i nazwiskiem nie wstydzą się życzyć komuś śmierci. Co kieruje hejterami? Kim są? Czy prawo chroni ofiary hejtu? Co zrobić, gdy nasze dziecko jest hejtowane? Czy można skutecznie namierzyć anonimowego hejtera? Gośćmi Dzień Dobry TVN był Rafał Gaweł z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oraz prawnik Krzysztof Śmieszek.