Mateusz Sobiecki to żołnierz, trener personalny, a prywatnie mąż Pawła. Bohater kolejnego odcinka #BezCukru z Oskarem Netkowskim na co dzień jest gotów oddać życie za ojczyznę, w której nie może czuć się swobodnie. Czym dla Mateusza jest męskość? - Jak chcę płakać, to płaczę - wyznał.
Filip Pawlak to aktor, performer, działacz społeczny i osoba z niepełnosprawnością. Ostatnio wziął udział w kampanii, w której mówi: nie chcę być ciekawostką!
Grupa Stonewall zaprasza na swój "Bal" wszystkich tych, którzy czują się samotni. W dobę na skrzynkę organizacji wpadło ponad pół tysiąca formularzy z historiami młodzieży szkolnej LGBT+. Autorzy zapytani o dyskryminację, podzielili się swoimi najwstydliwszymi historiami. - Z tych opowieści wyłania się obraz polskiej szkoły jako poligonu psychologicznego dla dzieciaków LGBT+ - powiedział Mateusz Sulwiński, członek stowarzyszenia.
Wiadomość przekazał w mediach społecznościowych Magazyn "LGBTQIA Replika".
Czy orientacja seksualna dalej jest tematem tabu w świecie sportu?
"Myślałem się, że jestem idiotą, że zakochuje się, a wszystko jest umówione"
Nazwisko Krzysztofa Kolbergera od kilku dni budzi emocje. Wszystko za sprawą informacji o orientacji seksualnej aktora. Córka nieżyjącego artysty zabrała głos, udzielając szczerego wywiadu. Julia Kolberger mówi wprost: "Jest ok być córką geja".
Josh Cavallo przez lata ukrywał orientację seksualną, ale w końcu powiedział o sobie prawdę. - Dorastając, zawsze czułem potrzebę ukrywania się, ponieważ było mi wstyd - powiedział piłkarz w nagraniu umieszczonym w mediach społecznościowych.
Jacek Jelonek został pierwszym tytułowym księciem w polskiej edycji gejowskiego show randkowego "Prince Charming". Reporter serwisu dziendobry.tvn.pl Oskar Netkowski zapytał, jakie uczucia towarzyszą mu podczas eliminacji uczestników.
"Szefowa odgrażała się, że mnie zniszczy"
Marek Misztal to 23-latek, który pochodzi z Poznania, ale obecnie żyje w Amsterdamie. Jest pełen energii i ogromnie ucieszył się z zaproszenia do programu. Jest dumny z tego, kim jest i marzy o tym, by stworzyć bliską relację z ukochaną osobą.
"Finding Prince Charming" - o czym jest program?
Jacek Jelonek znany jest nie tylko w Polsce, ale także za granicą, gdzie od lat prężnie rozwija swoją karierę. Model może poszczycić się ogromnym doświadczeniem, pracą z najwybitniejszymi ludźmi ze świata mody oraz znajomością z topowymi gwiazdami. Niestety na jego drodze zdarzył się incydent, który wpisuje się w te dotyczące ruchu #MeToo. Reporter serwisu dziendobry.tvn.pl Oskar Netkowski zapytał Jacka o ciemne strony świata modelingu.
Aggie nie ukrywa, że martwi ją, z czym borykają się w Polsce jej przyjaciele, którzy deklarują się jako osoby LGBT. Prowadząca pierwszy w naszym kraju gejowski program "Finding Prince Charming", wraz z produkcją chce znormalizować pewne kwestie związane z tym tematem. Dziennikarz Oskar Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zapytał Aggie, jak zamierza pomóc osobom LGBT. Z rozmowy dowiemy się także o związkach gwiazdy. Nie każdy wiedział, że jest po rozwodzie.
"Finding Prince Charming" to nowa produkcja Player Original. Zdjęcia do programu ruszają niebawem. 13 mężczyzn zawalczy o uczucie wymarzonego kawalera. Wśród nich zobaczycie tylko jedną kobietę. To, kim jest prowadząca, długo było tajemnicą. Specjalnie dla Was odkrywamy karty i zdradzamy kulisy show! Oskar Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zapytał Aggie o szczegóły.
Michał Piróg jest jednym z najmocniejszych głosów w Polsce, jeżeli chodzi o kwestie społeczne czy równościowe. Wielokrotnie komentował działania polityków, które nie zawsze były w zgodzie z jego wartościami i poglądami. W rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl tancerz zdradził, czy widzi dla siebie miejsce w Sejmie.
Michał Piróg od lat walczy z dyskryminacją i nierównością. W rozmowie z reporterem serwisu dziendobry.tvn.pl Oskarem Netkowskim tancerz opowiedział o swojej młodości, relacji z rodzicami i życiu prywatnym. Dowiemy się także, jak znosił obelgi ze względu na orientację seksualną. – Nie chodziłem do psychologów i psychiatrów, ale mam świadomość, że tysiące dzieciaków tego nie przechodzi w tak obojętny sposób – powiedział Piróg.
Czerwiec to Miesiąc Dumy LGBT+, a także czas lekcji o różnorodności i wzajemnej akceptacji. Doskonały temu przykład dają uczestnicy programu TTV pt. "Gogglebox". Mariusz Kozak i Jacek Szawioła opowiedzieli o swoim związku i hejcie w Dzień Dobry TVN.
Kobieta, która dowiaduje się, że jej mąż jest homoseksualistą, czuje się rozbita i oszukana. Okazuje się, że spędziła połowę swojego życia z kimś, kogo zupełnie nie znała. Tożsamość związku się rozpada. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychoterapeutkę i seksuolog Katarzynę Klimko-Damską, z która porozmawialiśmy, dlaczego niektórzy homoseksualiści wchodzą w związki z kobietami. Czy robią to z premedytacją? Kto jest najbardziej poszkodowany w takiej sytuacji? Oszukana żona czy homoseksualny mąż, który przez lata musiał udawać kogoś innego?
"Nasz chleb powszedni" to kampania społeczna pokazująca, jak spotkanie z przedstawicielami mniejszości wpływa na ich postrzeganie przez Polaków. Akcję przygotowały organizacje Otwarta Rzeczpospolita oraz Chlebem i Solą. Czy łatwo było znaleźć bohaterów spotu? Czy kamery filmujące ich spotkania z klientami piekarni były ukryte? Jak internauci reagowali na tę kampanię? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Pawła Cywińskiego z inicjatywy Chlebem i solą, aby powiedział o szczegółach kampanii.
"To jest moje powołanie. Jestem szczęśliwym księdzem, wolnym księdzem. Nie opuściłem wspólnoty wiernych (...) Potrzebowałem 40 lat na wewnętrzny coming out, na zaakceptowanie siebie". W październiku 2015 r. ks. Krzysztof Charamsa, przyznał się do swojego homoseksualizmu oraz poinformował o swoim związku z mężczyzną. Władze kościelne "wysłały go na obowiązkowe bezrobocie". W Dzień Dobry TVN opowiedział nam o miłości swojego życia i książce "Kamień Węgielny", która właśnie ukazała się na polskim rynku.
Wojciech Piątkowski i Michał Niepielski są razem od 13 lat. Chcieliby zalegalizować swój związek zawierając małżeństwo, w Polsce jest to niemożliwe, dlatego zdecydowali się, podobnie jak trzy inne pary homoseksualne, zaskarżyć Polskę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. W studiu Dzień Dobry TVN, wspólnie z dr. Krzysztofem Śmiszkiem z Koalicji na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej, opowiedzieli nam dlaczego zdecydowali się na ten krok i jak wygląda procedura składania takiej skargi.
Grzegorz Lepianka i Krzysztof Łoś od lat walczą z nietolerancją wobec homoseksualizmu. Przyszli do Dzień Dobry TVN, by powiedzieć o Kampanii Przeciw Homofobii: walentynkowy foto happening „Popieram związki”. Czy tego typu akcje przynoszą jakikolwiek skutek? Co muszą robić pary homoseksualne, by czuć się bezpiecznie?
Z czym wypada, a z czym nie wypada, się obnosić? Tę ważną, także politycznie, kwestię postanowił zbadać Filip Chajzer. O zjawisku "obnoszenia się", na czym polega i jakich sfer najczęściej dotyczy, rozmawialiśmy z dr. Tomaszem Sobierajskim. Czy Polacy lubią "się obnosić"? Jak myślicie?
Jakub Kwieciński i Dawid Mycek wrzucili do sieci nagranie z ich wspólnych wakacji. Teledysk nakręcili do piosenki "Some other summer" grupy Roxette. Wideo spodobało się samemu wokaliście zespołu, który wrzucił klip na swoją oficjalną stronę. Teledysk nie spodobał się jednak wszystkim. Na mężczyzn spadła fala hejtu. Czy byli na to przygotowani? Czy często spotykają się w Polsce z przejawami homofobii?
11 lipca, podczas finału Mister Gay Poland, wybrano najpiękniejszego geja w Polsce. O tym, skąd wziął się pomysł na tego typu imprezę i czy takie akcje pomagają przełamywać społeczne stereotypy i uprzedzenia, rozmawialiśmy z Pawłem Zabilskim, organizatorem wyborów i Konradem Majem, psychologiem społecznym.
Z tęczowego rankingu ILGA-Europe analizującego poziom równouprawnienia osób LGBTI w Europie wynika, że Polska jest w homofobicznej czołówce starego kontynentu. Wśród krajów UE jedynie Łotwa miała gorszy wynik od naszego kraju. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Marzannę Latawiec i Małgorzatę Świerszcz, których synowie są gejami. W jakich okolicznościach się o tym dowiedziały i jaka była ich reakcja? Obok nich na kanapie usiadła psycholog Agata Loewe, która pracuje z osobami LGBT. Powiedziała nam, z czym muszą się zmagać jej pacjenci.
Wokalista Michał Kwiatkowski otwarcie mówi o tym, że jest gejem. Aby stawić czoła homofobii, zaangażował się w kampanię "Ramię w ramię po równość". Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, by powiedział nam o jej założeniach. Mogliśmy również zobaczyć zdjęcia, na których widać go z partnerem. Czy był kiedyś atakowany za swoją orientację seksualną? Czy we Francji, gdzie mieszka, ludzie są bardziej tolerancyjni? Zapytaliśmy go również o obecną sytuację w Paryżu. Jak zachowują się jego mieszkańcy prawie trzy tygodnie po zamachach?
W miniony weekend w Krakowie Daniel i Hubert, para gejów, wracających z imprezy została napadnięta i pobita. Czy prowokowali swoim zachowaniem napastników? Dlaczego uważają, że zostali zaatakowani tylko ze względu na orientację seksualną? O zdarzeniu Daniel i Hubert opowiedzieli w rozmowie z Mateuszem Hładkim.
Krzysztof Charamsa w przeddzień Synodu przyznał się, że jest gejem i żyje w związku. Dlaczego akurat wtedy? Kapłan nie będzie mógł pełnić dalej funkcji w Kongregacji Nauki Wiary oraz nie będzie już mógł nauczać na papieskich uniwersytetach. Z księdzem o jego coming outcie porozmawiała reporterka "Faktów" TVN Katarzyna Kolenda - Zaleska. Z kolei w studiu Dzień Dobry TVN o powodach zwolnienia księdza z wykonywanych funkcji w stolicy apostolskiej porozmawialiśmy z publicystą katolickim Piotrem Żyłką.