Parenting

Mama nie kupuje dziecku kolorowych ubrań. Spadł na nią hejt. "Hamujesz jego rozwój"

Parenting

Autor:
Justyna
Piąsta

Mama wyznała w mediach społecznościowych, że ubiera swojego syna wyłącznie w rzeczy o neutralnych, stonowanych kolorach. W szafie chłopca są beżowe, szare czy czarne ubrania i próżno szukać tam wielobarwnych koszulek. Internauci zarzucili kobiecie, że eliminując z życia dziecka kolory, odbiera mu dzieciństwo.

Jej dziecko nie nosi kolorowych ubrań

Gwen Brown prowadzi konto na TikToku, na którym nagrywa filmy na temat macierzyństwa. Dzieli się z obserwatorami swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami związanymi z opieką nad maluchem. W kilku materiałach wideo wyznała, że ubiera syna jedynie w koszulki, bluzy i spodnie w stonowanych kolorach. W jego szafie królują neutralne barwy ziemi - beże, brązy, ciemne zielenie, szarości czy czerń, nie ma jaskrawych odcieni i wzorzystych materiałów. Sama w swoich stylizacjach wybiera właśnie takie kolory, więc postanowiła, że i jej dziecko będzie się tak prezentować.

Co wpływa na rozwój dziecka?

Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Informacja ta wywołała sporo kontrowersji. Internauci zarzucili młodej mamie, że m.in. ubierając syna, nie powinna kierować się wyłącznie względami estetycznymi.

Ubiera dziecko w neutralne kolory

Gwen odpowiedziała na zarzuty obserwatorów. - Dzieci nie muszą wyglądać jak małe jednorożce, aby poznać kolory. Nie podoba mi się to, że większość chłopięcych ubrań jest w samochody czy dinozaury. Lubię odzież w neutralnych kolorach i tworzę z nich stylizacje. Przeprowadzono badanie, że neutralne środowisko/pokój zabaw zapobiega nadmiernej stymulacji u niemowląt i małych dzieci - stwierdziła TikTokerka.

Wyjaśnienie Gwen wcale nie zakończyło dyskusji. Pod kolejnymi filmami influencerki pojawiło się jeszcze więcej zarzutów.

"Dlaczego pozbawiasz dziecko kolorowego życia", "Odbierasz mu dzieciństwo", "Smutne, beżowe dziecko", "W ten sposób hamujesz jego rozwój. Dziecko potrzebuje kolorów, żeby się rozwijać", "Kolory działają terapeutycznie, a dzieci naturalnie ciągnie do kolorowych rzeczy", "Masz dziecko wyłącznie ze względów estetycznych? Smutne. Pozwól mu cieszyć się normalnym dzieciństwem" - piszą internauci.

Część fanów TikTokerki stanęła w jej obronie. "Dopóki dziecko nie krzyczy i nie płacze, to możesz je ubierać tak jak chcesz", "To zabawne, że ludzie myślą, że ubieranie dzieci w neutralne barwy jest złe", "Ubrania nie są problemem. Ważne, żeby dziecko miało kolorowe zabawki" - stwierdzili

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Tom Werner/Getty Images

Pozostałe wiadomości