kolory

  kolory

  "Znowu noszę jasne kolory i to wszystko wina covida" – brzmi tytuł jednego z artykułów, które przeglądam, gdy próbuję dowiedzieć się czegoś więcej o tegorocznych trendach w modzie. To, że pandemia zaprowadziła w ubiorze małą rewolucję jest chyba jasne. Dresy i skupienie się na wygodzie? Na to też znajdzie się wytłumaczenie. Ale dlaczego akurat zwrot ku kolorom – jak jedno łączy się z drugim?

  Jednym z dobrze znanych kamieni, zwłaszcza w jubilerstwie, jest półszlachetny kamień zwany ametystem. To minerał występujący w wielu rejonach świata, w tym również w Polsce, który dzięki łatwym metodom pozyskania i obróbki jest chętnie wykorzystywany jako element biżuterii. Jego fioletowa barwa przyciąga wielu miłośników biżuterii, a dzięki stosunkowo niskiej cenie na ametyst może pozwolić sobie wiele osób.

  Granat jest jedną z najbardziej klasycznych barw. To najczęstszy kolor szkolnych mundurków i naukowych instytucji, przywodzący na myśl takie wartości, jak porządek, powaga czy dyscyplina. Co więcej, w świecie mody tworzy on wiele ciekawych połączeń, które sprawdzą się w każdej sytuacji.

  Szarość nie musi być ponura! Umiejętnie zaaranżowane wnętrza prezentują się szykownie i elegancko. Przedpokój w tym kolorze może stać się ciekawą wizytówką domu i z pewnością nie umknie uwadze gości. Sprawdź, jak podnieść atrakcyjność pomieszczenia utrzymanego w tej tonacji.

  Wbrew pozo­rom łącze­nie ze sobą kolo­rów bywa trudną sztuką. Inne odcie­nie pasują do sie­bie w przy­padku urzą­dza­nia wnętrz, a inne przy dobie­ra­niu dodat­ków do sukienki. Dowiedz się, jak umie­jęt­nie łączyć kolory ścian, ubrań i deko­ra­cji w miesz­ka­niu.

  Pochodząca z zachodniego Hollywood piosenkarka i aktorka Kitten Kay Sera jest podobno najbardziej różową kobietą na świecie. Mieszka w różowym domu, ubiera się na różowo i niemal zawsze towarzyszy jej różowy pupil. Kiedy ostatni raz miała na sobie ubrania w innym kolorze niż różowy? Zobaczcie, jak wygląda jej różowy świat.

  Ultrafiolet będzie ponoć najmodniejszym kolorem w 2018 roku. Komu pasuje ultrafiolet i z jakimi kolorami można go łączyć? Czy każdy może nosić taki kolor? Posłuchajcie rad stylistki Dzień Dobry TVN Michaliny Czaplickiej i zobaczcie stylizacje, które dla Was przygotowała.

  Prezenty. Istotna jest nie tylko zawartość pudełka, w które zapakowany jest nasz prezent, ale również jego kolor. Jak zapakować prezent? A co z kolorem ubrań i wystrojem wnętrza? Jakie kolory przekazują pozytywne, a jakie negatywne emocje? O tym w Dzień Dobry TVN specjalista od kolorów dr Marek Borowiński.

  Dagny Thurmann-Moe jest specjalistką od kolorów. W Dzień Dobry TVN opowiedziała nam trochę o ich łączeniu i znaczeniu. Okazuje się, że biały nas stresuje, a niebieski i zielony - ułatwiają koncentrację. Co z innymi kolorami? Co szara sukienka Doroty Wellman mówi o naszej prowadzącej? A co fioletowa koszula mówi o Marcinie Prokopie?

  Podobno ulubiony kolor może wskazywać na nasze preferencje seksualne. Co o naszych skłonnościach "mówią": czerwony, czarny, biały, żółty, pomarańczowy, niebieskie, różowy, brązowy czy zielony? O tym w Dzień Dobry TVN mówił specjalista od kolorów dr Marek Borowiński.

  To chyba najbardziej kolorowe, odpicowane mieszkanie w Polsce jakie widzieliśmy. Dom ma 150 metrów kwadratowych, na których których jego właścicielka urządziła m.in. salon połączony z kuchnią, sypialnię i łazienkę. Jego wnętrza są bardzo kolorowe i wyglądają trochę jak sklep z zabawkami, ale jak mówi właścicielka domu ma być jej kolorowym, radosnym światem. Zobaczcie, jak kolorowo można żyć!

  W dzisiejszych czasach nie można ot tak kupić farby niebieskiej, czerwonej, czy białej. Da się za to kupić na przykład "białego delfina", "antyczny marmur", "rajską plażę", "potęgę zmierzchu" i "drzewo cynamonowe". Jak się połapać w nowych pomysłach "brand fashion paint color managerów"? Próbował to zrobić dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Udało mu się? Pomagał mu w tym tata Chajzer.

  Dziennikarz Dzień Dobry Wakacje Olivier Janiak spotkał się z mistrzynią polski i wicemistrzynią świata w makijażu Karoliną Ziętek. Youtuberka i makijażystka powiedziała o tym, jak przebiegają takie mistrzostwa. A jak zaszaleć z kolorami latem? Zobacz!

  W gąszczu kolorów i rodzajów kwiatów łatwo się zagubić. Z pomocą w Dzień Dobry TVN przyszedł specjalista od psychologii koloru dr Marek Borowiński. Co oznacza ilość kwiatów w bukiecie? Jakie kwiaty dać mężczyźnie? Czy biały to kolor zdrady? A może ot żółty? Zobaczcie!

  Dlaczego na polskich osiedlach z wielkiej płyty panuje stylistyczna wolna amerykanka? Czy ktoś nadzoruje artystyczne plany wspólnot mieszkaniowych i dba o spójność przestrzeni publicznej? Czy możemy coś na to poradzić? Gośćmi w studiu Dzień Dobry TVN byli Anna Cymer - krytyk architektury i architekt Marcin Kościuch.

  Jakie kolory będą dominowały tej jesieni w modzie? O tym w Dzień Dobry TVN Alicja Napiórkowska. Zobaczcie, jakie stylizacje przygotowała nasza ekspertka od mody.

  Czym charakteryzuje się włoski styl ubierania? Jak połączyć elementy, które na pozór do siebie nie pasują, by stanowiły spójną całość? Na co warto uważać podczas komponowania stylizacji w stylu włoskim? Gościem Dzień Dobry TVN była Alicja Napiórkowska. Stylistka podpowiedziała również, jak prawidłowo dobrać jesienne i zimowe buty do spódnicy.

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy duet Paprocki&Brzozowski. Projektanci powiedzieli nam, jakie trendy w modzie będą obowiązywały w tym sezonie. Jakie kolory są obecnie najmodniejsze? Jak je łączyć? Czy każdemu pasuje, modny ostatnio, kolor żółty?

  Sok z buraków, łupiny cebuli, kurkuma, a może kapusta? W studiu Dzień Dobry TVN fizyk dr Tomasz Rożek, razem ze swoimi małymi asystentami, przygotowuje wielkanocne pisanki. Jak przyrządzić miksturę, która nada jajku intensywny kolor? Jakie jajka nadają się do malowania? Dlaczego jajo barwione naturalnie jest zdrowsze? I co się stanie z jakiem, jeżeli zostawimy je na noc w occie?