Parenting

Kobieta użyła kosza na śmieci, by zatrzymać dziecko. "Potrzeba jest matką wynalazków"

Parenting

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Instagram
Dziecko w parku

Każda mama potrzebuje czasem chwili dla siebie. Jak ją uzyskać? Nietypowy sposób widzimy na fotografii z 1969 roku. Pewna kobieta do zatrzymania w miejscu swojego dziecka użyła ażurowego kosza na śmieci. Fotografia wzbudziła emocje wśród internautów.

Prowizoryczny kojec z 1969 roku

Opieka nad dzieckiem to nieustanna praca 24 godziny na dobę. Doskonale wiedzą o tym mamy, które oprócz doglądania pociechy mają również inne obowiązki, a czasem jedyne czego pragną, to znalezienie czasu na chwilę wytchnienia. Niestety bywa też tak, że ciągłe skupianie się na maluchu i jego potrzebach jeszcze bardziej potęguję frustrację i chęć odpoczynku.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Szczególnej uwagi wymagają dzieci, które dopiero zaczęły stawiać samodzielne pierwsze kroki. Nieświadome zagrożeń chcą odkrywać świat, a wszystko musi odbywać się pod czujnym okiem rodzica. Jak więc zagospodarować ten moment na własne pasje, czy wypełnienie ważnego obowiązku?

Mama zamknęła dziecko w ażurowym koszu

Zaskakujący patent na ten problem możemy zobaczyć na zdjęciu pochodzącym z magazynu "Life". Zostało ono wykonane w 1969 roku i choć nie wiemy, czy jest efektem sesji zdjęciowej, czy przedstawia realną sytuację, to nawet dziś robi ogromną furorę w mediach społecznościowych.

Wszystko za sprawą konta na Instagramie "History in Pictures", które publikuje archiwalne fotografie pozwalające obserwatorom na "podróż w czasie" i przekonanie się, jak kiedyś wyglądała codzienność. To właśnie tam ponownie pojawiła się publikacja z magazynu.

Zdjęcie przedstawia kobietę i jej dziecko podczas wizyty w parku. - Mama użyła kosza na śmieci, aby zatrzymać swoje dziecko, gdy szydełkowała - czytamy w opisie zdjęcia. Za prowizoryczny kojec posłużył jej ażurowy pojemnik, który powstrzymywał dziecko przed nagłą ucieczką. Zdjęcie zaskoczyło internatów. Pojawiło się także mnóstwo komentarzy.

- Potrzeba jest matką wynalazków, Teraz mamy od tego smartfony, Kto spróbuje tego w 2022 roku? - pisali rozbawieni obserwatorzy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Image Source / Getty Images / Historyphotographed / Instagram

Pozostałe wiadomości