park

  Nadmorski Park Krajobrazowy to idealne miejsce na wędrówki. Odkryj, co go wyróżnia. Północne tereny naszego kraju słyną z nadbałtyckich plaż. Wielu wczasowiczów wybiera formę relaksu nad morzem. Jednak wakacje w tych rejonach nie muszą ograniczać się do opalania i kąpieli w spienionych falach

  Nietypowy sposób na zabezpieczenie dziecka przedstawiono na fotografii z 1969 roku.

  Andrew Batton zabrał swoją rodzinę do popularnego parku wodnego w miasteczku Grafton w stanie Illinois. Gdy ustawiła się w kolejce do zjeżdżalni, została upokorzona.

  Podejrzany usłyszał zarzut.

  Kiedy i jak wysoką można dostać karę?

  Sprawdź, gdzie rozpalenie ognia grozi mandatem.

  "Trafiają do nas zwierzęta uszkodzone".

  Yellowstone to najstarszy park narodowy na świecie. Powierzchnia Yellowstone bliska jest powierzchni całego Cypru. To niezwykłe miejsce, w którym środowisko naturalne prezentuje się dokładnie tak jak przed wiekami. Co warto o nim wiedzieć?

  Banff National Park, czyli Park Narodowy Banff, to jedna z najwspanialszych atrakcji przyrodniczych Kanady. Miejsce to ukazuje niesamowite oblicze natury, a jego piękno zapiera dech w piersiach i zachwyca turystów z całego świata. Co warto zobaczyć w Banff National Park?

  W dużych miastach mieszkańcy chcieliby mieć więcej terenów zielonych. Zamiast tego deweloperzy budują kolejne blokowiska. Krakowianie z rejonu Słonej Wody protestują przeciwko nowej inwestycji. Czego najbardziej się obawiają?

  Park Narodowy Ujście Warty obejmuje obszar, gdzie rzeka Warta wpada do Odry. Jego rozległe rozlewiska tworzą niezwykle malowniczy krajobraz i są domem dla blisko 280 gatunków ptaków. Co warto o nim wiedzieć i dlaczego powinno się odwiedzić park? 

  Ten zabytkowy park znajdujący się w gdańskiej dzielnicy Oliwa, jest jednym z ciekawszych lokalizacji, które warto zwiedzić, będąc w Trójmieście. Założony został przez cystersów i ma niezwykłą historię.

  Siedem osób zostało poszkodowanych po tym, jak piorun uderzył w park w w Węglińcu (woj. dolnośląskie). Na miejscu pracują policja, straż pożarna oraz zespoły ratownictwa medycznego. Czworo dzieci i troje dorosłych trafiło do szpitala.

  W Dusznikach-Zdroju podjęto akcję ratowniczą ponad 100-letnich drzew rosnących przy alei im. Fryderyka Chopina. Choć były przeznaczone do wycinki, na nowo odżyły. Jak to możliwe? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli burmistrz miasta Duszniki-Zdrój, Piotr Lewandowski oraz przedstawiciel ruchu Przyjaciele Drzew, Krzysztof Smolnicki.

  Andrzej Furman stworzył wyjątkowe miejsce w rodzinnych Pabianicach. Z pomocą wykwalifikowanych pracowników zaprojektował piękny ogród, w którym rosną setki tysięcy kwiatów. Jak do tego doszło?

  Park Krajobrazowy Doliny Bobru to jeden z dwunastu parków na Dolnym Śląsku. Zachwyca dziką przyrodą i liczną zwierzyną. Jak stwierdził Michał Cessanis w Dzień Dobry TVN, to: "niesamowite formacje skalne, czysta rzeka i mnóstwo atrakcji dookoła".

  Diana Kautz tym razem przepowiadała pogodę prosto ze stolicy Małopolski, gdzie powstaje Park Krakowskich Legend, czyli plenerowa, interaktywna i multimedialna wystawa. Witamy w magicznym świecie baśni!

  JuraPark w Krasiejowie to największy obiekt tego typu w Europe. Powstał w niecce kopalni, gdzie znaleziono szczątki dinozaurów. To jedyne takie stanowisko paleontologiczne, gdzie zwiedzający stąpają po najprawdziwszych szczątkach płazów i gadów! A przygodę w JuraParku zaczynamy od tajmniczego tunelu, który zabiera zwiedzających w podróż w czasie.

  Jakie atrakcje czekają na nas w Górach Świętokrzyskich, najstarszym paśmie górskim w Polsce? Jakie niespodzianki kryją ruiny zamku w Chęcinach? Gdzie można zobaczyć Białą Damę? Dlaczego warto odwiedzić Bałtów i, gdzie odbywają się sabaty prawdziwych czarownic?