- Grupa studentów zatrzymała i przekazała w ręce policji mężczyznę, który napadł na kobietę i zaczął ją dusić.
- Policja zatrzymała mężczyznę do wyjaśnienia sprawy.
- W domu sprawcy znaleziono zwłoki 79-letniej kobiety.
Dalsza część tekstu pod wideo:
Kraków. Napadł na kobietę w parku
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych w piątek, 9 maja 2025 r. w parku imienia Marka Grechuty w Krakowie. Mężczyzna napadł tam na kobietę i zaczął ją dusić.
Jak tłumaczyła w rozmowie z redakcją TVN24 Katarzyna Cisło, rzecznika prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, atak mężczyzny został udaremniony. Życie kobiety uratowała grupa studentów.
- Sprawca został powstrzymany i zatrzymany - powiedziała Katarzyna Cisło.
Zwłoki w mieszkańcu sprawcy ataku
Patrol policji przyjechał na miejsce i zatrzymał agresywnego mężczyznę do wyjaśnienia sprawy. W sobotę rano funkcjonariusze udali się do domu sprawcy. Budynek znajduje się w miejscowości Skała. Tam znaleźli zwłoki 79-letniej kobiety. Jak przekazało rmf24, była to matka zatrzymanego.
- Wszystko wskazuje na to, że doszło do zabójstwa - przekazała rzecznika prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Teraz śledczy będą badać szczegółowe okoliczności zdarzenia.
Zobacz także:
- Mariusz Trynkiewicz nie żyje. "Szatan z Piotrkowa" miał 62 lata
- Zasiłek pogrzebowy w górę. Sejm uchwalił nowelizację
- Mija 35 lat od śmierci seryjnego mordercy. "Jego fenomen do dziś przetrwał"
Autor: Aleksandra Matczuk
Źródło: TVN24
Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/morisfoto