Parenting

Życzenia z okazji narodzin dziecka – jakie będą najlepsze?

Parenting

Autor:
Adrian
Adamczyk
Noworodek z mamą

Przyjście na świat potomka to jeden z najbardziej szczęśliwych i oczekiwanych momentów w życiu rodziców. By tę chwilę odpowiednio celebrować i okazać swoją radość, warto przesłać im życzenia z okazji narodzin dziecka. Można to zrobić na kilka sposobów.

Kiedy dziecko pojawia się w snach, interpretowane jest to jako korzystny znak, zapowiadający przyjemną, pewną przyszłość. Kiedy dziecko pojawia się w życiu, zmienia w nim w zasadzie wszystko. Dlatego, gdy znajomym urodził się potomek, warto wysłać im odpowiednie życzenia z okazji narodzin dziecka jako wyraz wsparcia i sympatii.

Życzenia z okazji narodzin dziecka – jak je pisać?

Narodziny dziecka to moment przełomowy i niezwykły. Wyzwala pokłady radości i empatii także wśród bliskich świeżo upieczonych rodziców, którzy z utęsknieniem wyczekiwali potomka. Warto współdzielić z nimi te chwile – i to od pierwszych dni dziecka. Kiedy tylko otrzyma się informację o przyjściu na świat ich potomka, warto od razu wysłać młodym rodzicom życzenia z okazji narodzin dziecka SMS-em . Oprócz słów otuchy i gratulacji można również zadeklarować swoją pomoc przy drobnych sprawach. Najprawdopodobniej będzie to dla nich duże wsparcie, szczególnie w pierwszych dniach po narodzinach.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Jeśli zażyłość z rodzicami dziecka jest duża, można przekazać im śmieszne życzenia z okazji narodzin dziecka . Czasem wystarczy odpowiednio dobrany GIF lub mem znaleziony w Internecie, by celnie, zwięźle i dowcipnie podsumować nową sytuację w życiu świeżo upieczonych rodziców. Można także kupić kartkę z dowcipnym rysunkiem wykonanym przez znanego twórcę i przekazać graficzne życzenia z okazji narodzin dziecka .

Wywołanie uśmiechu na czyjejś twarzy może mieć bardzo pozytywne skutki, z kolei wysłanie kartki w dzisiejszych czasach uchodzi za gest bardzo oryginalny i zostanie zapamiętany na długo. Po narodzinach dziecka nowy etap w swoim życiu zaczynają także rodzice młodych mamy i taty. W dobrym tonie byłoby więc również przekazać życzenia z okazji narodzin dziecka dla babci i dziadka .

Dla wielu rodziców narodziny dziecka mają wymiar niemalże cudu. Może to być związane z głęboką wiarą i przywiązaniem do obrzędów religijnych. Poparciem dla wyznawanego przez nich systemu wartości będą na pewno religijne życzenia z okazji narodzin dziecka .

Życzenia z okazji narodzin dziecka (syna lub córki) – cytaty

  • „Serdeczne gratulacje z okazji narodzin syna! Oby mały szkrab nie dokazywał za bardzo, a rodzice mieli jak najmniej nieprzespanych nocy. Niech Wasz dom wypełni się szczęściem i miłością. Życzymy jak najwięcej zdrowia i pomyślności dla całej trójki"
  • „Życzę Ci, Najmniejsza Kruszynko, pogodnego dzieciństwa, śmiechu w domu i lodów w niedzielę, i przyjaciół najlepszych na świecie, i życia z fantazją, mądrego i dobrego, i wszystkiego, wszystkiego najlepszego”.
  • „Dziś Wam wybiła ta błoga godzina, w której zjawiła się pociecha miła, co chwyta za serce dzielnego rodzica i czułą matkę nad wszystko zachwyca. Niech idzie rodziców swych śladem, niech wszystkim dookoła świeci przykładem, niechaj się stanie godnym ojca synem - duszą, nauką, uczuciem i czynem!”.
  • „Droga córuchno! Do głębi wzruszona jestem radosną wiadomością .A zatem zostałam babcią. Chciałabym Cię wyściskać z całego serca i moją maleńką wnuczkę / mojego maleńkiego wnuka. Życzę Ci, aby Twoja dziecina chowała się pięknie i szczęśliwie, w zdrowiu i radości, i obyś doczekała się takiej pociechy na stare lata, jaką ja mam z Ciebie. Całuję Was najgoręcej”.

Dziecko w rodzinie – czas na zmiany

Pojawienie się dziecka w rodzinie to również nowe obowiązki i wyzwania dla młodych rodziców. Kiedy wybrzmią już wszystkie życzenia z okazji narodzin dziecka , trzeba szybko nabywać nowych umiejętności – łączenia ról małżeńskich (partnerskich) oraz rodzicielskich. Często te momenty okazują się największym sprawdzianem charakteru i więzi pomiędzy partnerami. Nowy członek w rodzinie potrafi nadać tym relacjom zupełnie nowej, nieprzewidywalnej dynamiki, a sytuacje, do których będzie wówczas dochodzić, mogą okazać się jednym z najważniejszych testów w życiu.

Wiele z tego, co zostanie przekazane dziecku, zależy od wychowania samych rodziców wyniesionego z dzieciństwa i jakości, którą dzięki temu noszą w sobie. Miłość, cierpliwość, spokój, empatia – to zestaw, który, jeśli zostanie przekazany potomstwu, będzie procentował przez całe życie.

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Juanma Hache/Getty Images

Pozostałe wiadomości